Férfi kosár NB I: ASE- és Körmend-siker, berényi győzelem Sopronban

2013.02.16. 20:08
A Jászberény rendkívül pontszegény találkozón győzött a Sopron vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Az Atomerőműt csak egy félidő erejéig tudta meglepni a Szeged, a Körmend tizenegy ponttal győzte le a PVSK-t.

A Jászberény 9–2-es rohammal lepte meg a Sopront, majd a 10. percben már több mint tíz ponttal vezetett. A soproniak sem távolról, sem középtávolról nem tudtak betalálni, így nem csoda, hogy az első negyed után 24–13-ra a Jászberény vezetett.

Vojvoda 20 ponttal járult hozzá a paksi sikerhez (Fotó: Mirkó István, archív)

A Sopron a pocsék kezdés után összeszedte magát, és a nagyszünetig feljött mínusz ötre, majd a 24. percben Tóth Gergely hárompontosával át is vette a vezetést. 38–33-nál aztán ismét a Jászberény jött, Dramicsanin és Markovics pontjaival a vendégek megfordították a mérkőzést. Dejan Mladenovics triplájával már hét (54–61) volt a vendégfór, a Sopron viszont időkéréssel rendezte a sorait, és visszakapaszkodott mínusz háromra. Nem volt elég: a Jászberény jól büntetőzött a hajrában, és 64–60-ra győzött – mindössze második vendégcsapatként a szezonban Sopronban.

Körmenden a Pécs kezdett igen jól, de hiába vezetett tizenegy ponttal az első negyed és hárommal a második negyed után, nem sokra ment ezzel. A nagyszünet után is őrizte egy ideig minimális előnyét a vendégcsapat, de 60–62 után tizenkét körmendi pont jött,Ferencz Csaba hárompontosával már közte tíz volt – és ezt az előnyt végig is vitte a Körmend.

Pakson a hazai közönség meglepődve nézte, hogy a Szeged az első, majd a második negyed után is vezet – a szünetben 37–46-ot mutatott az eredményjelző. Az Atomerőmű ekkor megrázta magát, és egy negyed alatt megmutatta, ki az úr a háznál: a harmadik játékrész után néggyel vezetett az ASE. A Szeged elvesztette a fonalat és elfogyott az ereje is, így a vége sima lett: az Atomerőmű túllendülve az „ijesztgetésen" 94–78-ra győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ
SOPRONI KC–JÁSZBERÉNY 60–64 (13–24, 15–9, 21–23, 11–8)

Sopron, 1500 néző. V: Benczur, Ádám, Gorka
SOPRON: THOMAS 13/3, Hinkle 6, Takács 2, Tóth G. 11/9, Barovics 12.
Cs: Vesztergom 2, Molnár A. 11/6, Keresztes 3. Edző: Meszlényi Róbert
JÁSZBERÉNY: RAKITS 16/9, Soós 6, MARKOVICS 17, DRAMICANIN 14/6, Horti
4. Cs: Török 1, Mladenovics 6/3, Szabó P. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-6. 6. p.: 4-11. 8. p.: 9-19. 12. p.: 17-24. 18. p.: 23-32. 23. p.: 35-33. 26. p.: 41-42. 28. p.: 47-51. 30. p.: 50-58. 35. p.: 54-58. 40. p.: 60-61
Kipontozódott: Molnár A. (40. p.)
Meszlényi Róbert:
– Nem találtunk ma be a gyűrűbe, a vendégek pedig kidobtak bennünket. A végjátékban megszerezhettük volna a győzelmet, de akkor sem sikerült eredményesnek lenni.
Földi Sándor: – Kisebb megingásokkal, de végig kézben tartottuk a mérkőzést. Az első félidőben megszerzett előnyünket sikerült a végén egy kis szerencsével, de megtartanunk.

LAMI-VÉD KÖRMEND–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 89–78 (17–28, 19–11, 27–23, 26–16)
Körmend, 1900
néző V: Pálla, Farkas, Söjtöry
KÖRMEND: Ruják 11, Krayem 10, FERENCZ 18/12, AUSTIN 16, SHAW 16. Cs: FODOR 12/6, Farkas 6, Sonyák , Grebenár. Vezetőedző: Hencsey Tamás
PÉCS: LOESING 15/3, LEGION 18/3, Kovács 12/3, TÓTH 18/3, Hendley 8. Cs: Nagy 7, Csabay , Halász, Horváth. Vezetőedző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–20. 8. p.: 12–24. 13. p.: 21–31. 17. p.: 30–31. 23. p.: 41–41. 28. p.: 54–58. 34. p.: 72–62. 38. p.: 86–70
Kipontozódott: Legion (39. p.), Fodor (39. p.)
Hencsey Tamás:
– Nagyon örülök a győzelemnek. Bár az elején nagyon rosszul, ritmustalanul játszottunk. A Pécs viszont extrán dobott. Jó jel, hogy 80 pont alatt kaptunk, ami a védekezésünket dicséri. Sajnos a végén nem figyeltünk a különbségre, de a lényeg a győzelem.
Csirke Ferenc: – Jól kezdtük a mérkőzést, zsinórban hét dobásunk ült, a Körmend pedig kapkodott. A legnagyobb baj, hogy nincs meg még az a rutinunk, amivel egy ilyen jó kezdés után meg lehet az előnyt tartani. A végén kijött a csapatomon az elmúlt két hét menetelésének a fáradtsága.

ATOMERŐMŰ SE–NATUREX-SZTE SZEDEÁK 94–78 (17–20, 20–26, 26–13, 21–19)
Paks, 800 néző. V: Kapitány G., Török R., Benedek Z.
ASE: L. WILLIAMS 19/3, LEVY 18/3, VOJVODA 20/9, Kámán 7/3, Tóth Á. 7. Cs: Idlet 12, Körtélyesi 2, Kovács Á. 9/3, Eilingsfeld, Kerpel-Fronius. Edző: Enrique Gutiérrez Garcia
SZEGED: Fekete 8, Gurley 6/6, JONES 18/6, DJUKICS 16/6, CSORVÁSI 23. Cs: Tanács 3/3, Kiss Zs. 4/3, Vida. Edző: Bonifert Domonkos.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–0. 6. p.: 10–8. 8. p.: 15–16. 12. p.: 19–21. 15. p.: 30–28. 18. p.: 33–37. 22. p.: 47–50. 26. p.: 53–55. 30. p.: 63–57. 32. p.: 69–65. 36. p.: 80–65. 39. p.: 88–77.
Kipontozódott: Idlet (37. p.)
Enrique Gutiérrez Garcia: – A Szeged egy nagyon jó formában lévő csapat, otthon sok komoly ellenfelet legyőztek. A második negyedben sok kosarat kaptunk. A félidő után az egy-egyeken szigorítottunk, a játékosok betartották a taktikai utasításaimat, így végül győzni tudtunk.
Bonifert Domonkos: – Csak az első félidőben játszottunk jól, a másodikban kiütközött a két csapat közötti különbség. Végig becsülettel küzdöttünk.