Férfi kosár NB I: a ZTE elvette a Fehérvár pályaelőnyét

2017.05.24. 20:16
Winston Shepard húzhatja a száját, az Alba Fehérvár vereséggel kezdte az elődöntőt (Fotó: Veres Viktor)
A Zalaegerszeg 88–80-ra nyert az Alba Fehérvár vendégeként férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén, míg a Falco 89–88-ra győzött otthon a Körmend ellen.

ALBA FEHÉRVÁR–ZTE

Remek védekezéssel és hasonlóan jó támadójátékkal kezdett a ZTE Székesfehérváron, aminek eredményeképp 19 pontos előnnyel zárta az első negyedet. Különösen Julian Norfleet volt elemében a vendégeknél. A folytatásban a hazaiaknak sikerült „elállítaniuk a vérzést”, de a nagyszünetben így is 57–35-re a vendégek vezettek.

A harmadik negyedben megkezdte a felzárkózást az Alba, mínusz kilencre jött fel. Látótávolságon belülre került tehát a rájátszást első kiemeltként kezdő gárda, az utolsó percben pedig már csak 84–80-re vezetett a ZTE, amely azonban nem esett kétségbe, és a szorosabb végjátékot elkerülve elvette ellenfele pályaelőnyét. A vendégek 30 triplakísérletéből 14 volt sikeres, ezen a téren Szabó Zsolt vitte a prímet 5/8-as mutatóval.

FALCO–KÖRMEND

Egy ideig hasonlóképp alakult a vasi párharc első felvonása is, a mérkőzés felénél a vendégcsapat állt sokkal jobban, a Körmend 53–38-ra vezetett húszpercnyi játék után. A Falcónak sikerült, ami a Fehérvárnak nem, a jelentős hátrányból fordított (72–71-re vezetett a 32. percben), ám a Körmend ezt követően egy 10–0-s sorozatot produkált (72–81).

Ez a roham Lenzelle Smith sérülésével zárult, a körmendiek amerikai légiósa rosszul ért földet, amit a gerince bánt, de szerencsére a saját lábán hagyta el a játékteret, később pedig visszatért a pályára. Csapatát azonban ez kizökkentette, olyannyira, hogy 80–81-nél a Falco többször támadhatott az újbóli fordításért. Ez ekkor még nem valósult meg, az utolsó előtti percben viszont igen, a szombathelyiek a 33 pontos Darrin Govens vezérletével 89–88-ra legyőzték megyei riválisukat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 80–88 (13–32, 22–25, 25–12, 20–19)
Székesfehérvár, 2000
néző. V: Pálla, Győrffy, Söjtöry
FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 13/6, MOHAMMED 14/6, Shepard 6/3, Lóránt 11, Keller Á. 6. Csere: EDWARDS 19/12, Farr 11/3, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav
ZTE: UBILLA 14/3, NORFLEET 23/12, Benke Sz. 7/3, SZABÓ ZS. 17/15, DRUNGILAS 16/6. Csere: Mohácsi 3/3, J. Wright 8, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–19. 8. p.: 10–23. 12. p.: 13–37. 15. p.: 19–44. 17. p.: 27–44. 19. p.: 30–55. 21. p.: 40–57. 28. p.: 56–60. 31. p.: 60–72. 35. p.: 67–77. 37. p.: 71–77. 39. p.: 78–83
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 0–1
Dzunics Braniszlav:
– A ZTE megérdemelten nyerte meg a meccset. Puhán kezdtünk, mintha vártunk volna arra, hogy az ellenfél megveri saját magát. Ezzel a játékkal kaptunk egy nagy ütést, az első félidőben minden elemben alulmaradtunk. Aztán felzárkóztunk, fordíthattunk volna, de a koncentráció hiányzott, éppen a legrosszabbkor követtünk el néhány hibát.
Bencze Tamás: – Nagyon örülök, hogy sikerült győznünk. Titkon reménykedtünk benne, de ilyen első félidőre én sem számítottam. Jól működtek a védekezésbeli elképzeléseink, jó százalékkal dobtunk, az Alba elbizonytalanodott, ziccereket hibázott, ez vezetett a nagy különbséghez. Volt tizennyolc gólpasszunk félidőben, ami rengeteg, a második játékrészben viszont sokat cipeltük a labdát, túl mélyre vittük a betöréseket, jó védekezés után az Alba közelebb jött, ritmust kapott, de a negyedik negyed közepén megállítottuk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC–EGIS KÖRMEND 89–88 (17–20, 21–33, 29–16, 22–19)
Szombathely, 3000
néző, V: Földházi, Papp P., Török R.
SZOMBATHELY: GOVENS 33/12, VÁRADI B. 14/9, Barham 4, PUSTAHVAR 20/9, Tóth N. 8. Csere: Medford 7/3, Zsigeranovics 1, Bognár 2, Simon K. Edző: Szrecsko Szekulovics
KÖRMEND: Petty 14/6, GIBBS 24/12, KROMAH 16/6, SMITH 20/3, Allen 12. Csere: Ferencz 2, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–11. 8. p.: 14–16. 14. p.: 22–32. 16. p.: 31–35. 20. p.: 38–53. 25. p.: 56–59. 33. p.: 72–71. 34. p.: 72–81. 36. p.: 80–81. 38. p.: 83–83
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Szrecsko Szekulovics:
– Éreztem a nyomást a csapaton, sokat hibáztunk, sok labdát adtunk el az első félidőben. A szünetben nem pánikoltunk, megbeszéltük a teendőket, és a második félidőben visszajöttünk a meccsbe. Amikor pedig a legjobban kellett, a végén, megnyertük! Nem volt könnyű, mert szinte fél csapattal játszottunk: Kovács Péter a térdével sérült, Barham az előző két nap lázas volt, Zsigeranovicsnak pedig fáj a bokája. Mégis legyőztünk egy jó Körmendet!
Gasper Potocnik: – Kemény, érzelmekkel teli meccs volt. Nem tudok gratulálni a Falcónak, mivel mi játszottunk jobban, nekünk kellett volna nyernünk. Nagy volt a nyomás rajtunk, amit nem tartok sportszerűnek. Tudom, hogy megbüntetnek ezért a nyilatkozatomért, de így érzek!