Férfi kosár NB I: a ZTE Baki és Koma vezérletével győzött

2013.03.26. 19:10
A Zalaegerszeg hazai pályán 79–53-ra nyert a Debrecen ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházában. A zalaiaknál Koma Dániel és Baki Gergely is 20 pontig jutott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–FACTUM SPORT DEBRECEN 79–53 (23–11, 14–13, 23–6, 19–13)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Farkas, Gelencsér, Benedek.
ZALAEGERSZEG: Vertetics, GÁSPÁR 11/9, BAKI 20/15, Kovács Á. 11, KOMA 20. Cs: KERKAI 10/6, Kertész 3, Gáll 3, Kis R. 1. Edző: Völgyi Péter
DEBRECEN: Helmeczy, MEDVE 16/6, Kovács I. 2, Izzo 6, Cseh 12. Cs: Vass 12/6, Hajmássy 5/3, Nagy S., Osváth, Kereszutesi. Edző: Jason Okrzesik
Az eredmény alakulása. 6. p.: 12–2. 17. p.: 34–24. 24. p.: 45–29. 34. p.: 71–40.

Völgyi Péter: – Sérültjeink nélkül ez az eredmény hízelgő, nehezebb mérkőzésre számítottam, Mentálisan a harmadik negyed közepére megtörtük a vendégek ellenállását. Lehetett volna gördülékenyebb a játékunk, de mindenki hajtott, küzdött.
Jason Okrzesik: – A tegnapi pécsi mérkőzés benne volt a lábakban. A Zalaegerszeg nagyon jó hazai pályán, ahol lelkes szurkolói támogatják, ráadásul a védekezésünk nagyon rossz volt. A ZTE-nél láttam azt az energikusságot, amit a sajátjaimnál reméltem.FÉRFI KOSÁRLABDA NB I