Férfi kosár NB I: a szünet után fordított a Falco és a KTE

2019.03.08. 19:50
A Falco 65–57-re nyert a PVSK vendégeként a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának pénteki játéknapján. A szombathelyiek ugyanúgy a második félidőben fordítottak, mint a KTE, amely a sereghajtó TF-et győzte le 78–68-ra hazai pályán.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

PVSK-VEOLIA–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 57–65 (15–7, 20–22, 10–15, 12–21)
Pécs, 2000
néző. V: Győrffy, Mlinár, Kovács N.
PÉCS: Pongó Máté 8/6, TAYLOR 22/6, Csirics 8/6, Demeter A., HORTI 10/6. Csere: Budimir 9/3, Wright. Edző: Csirke Ferenc
SZOMBATHELY: GOVENS 16/6, Curry 6/6, Bíró O. 6/6, Bruinsma, REDDIC 16. Csere: Balmazovics 9/6, PERL 10/6, Tóth N. 2. Edző: Gasper Okon
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 6. p.: 7–5. 13. p.: 19–12. 17. p.: 30–20. 23. p.: 35–37. 26. p.: 43–41. 33. p.: 47–55. 37. p.: 54–61
Csirke Ferenc:
– Extra védekezést hoztunk, azt gondolom, a Falcótól csak hatvanöt pontot kapni figyelemre méltó. Sajnos Pongó Máté begörcsölt a negyedik negyedre, szinte fél lábon játszotta végig a meccset, irányító nélkül pedig nehéz a Szombathely ellen támadni. Veljko Budimir egész héten nem edzett, hiányzott Simon Kristóf és Antóni Csanád is, de nem sorolom a problémáinkat.
Gasper Okon: – Nem szép, ám fontos győzelmet arattunk. Ez a Magyar Kupa után kellett nekünk. Amikor a második félidőben Kameron Taylort sikerült lelassítanunk, és az utolsó perceket kontrollálni tudtuk, akkor nyertük meg a mérkőzést.

KTE-DUNA ASZFALT–SERCO-TF-BUDAPEST 78–68 (16–18, 15–20, 26–16, 21–14)
Kecskemét, 1000
néző. V: Földházi, Rácz, Mészáros B.
KECSKEMÉT: J. Green 6, WITTMANN 18/6, Dimics, Dramicsanin 10/3, KARAHODZSICS 23. Csere: Molnár M. 4, DJERASZIMOVICS 15, Mészáros M. 2. Edző: Forray Gábor
TF-BUDAPEST: Rikalo 10/6, CLARK 18/6, Szobi, McLane 8/3, BERGSTEDT 11. Csere: Beák, Krnjajszki 11/9, Filipovics, Buzás 10/6. Edző: Ales Pipan
Forray Gábor:
– Tudtuk, hogy kellemetlen ellenfél a TF, nem tévesztett meg bennünket az utolsó helye. Az első félidőben nem védekeztünk, a másodikban igen, és tudtunk fordítani. Tanulni kell a hibáinkból, és tudomásul venni, hogy egyetlen pillanatig sem szabad kényelmesen kosarazni.
Ales Pipan: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban viszont elfelejtettünk kosarazni. Amikor tíz ponttal vezettünk, rengeteget hibáztunk, majd sorra hoztuk a rossz döntéseket a kritikus szituációkban.