Férfi kosár NB I: a Szolnok véget vetett az Alba szériájának

2019.03.09. 19:50
A Szolnoki Olaj véget vetett az Alba Fehérvár hármas győzelmi sorozatának: az éllovas bajnoki címvédő hazai pályán 76–66-ra felülmúlta a fehérvári csapatot a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend sorozatban harmadszor nyert – egyben ötös vereségszériába taszította vendéglátóját, a Szegedet –, zsinórban a negyedik bajnokiját is behúzta az ezúttal 100 pont fölé jutó Kaposvár, míg a három zakóból érkező Sopron meglepetésre magabiztosan elintézte a Jászberényt. A záró mérkőzésen az Atomerőmű legyőzte a ZTE-t, amely immár három forduló óta nyeretlen.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Vojvoda Dávid (jobbra) 20 ponttal, 6 lepattanóval és 8 assziszttal járult hozzá a Szolnok sikeréhez (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–ALBA FEHÉRVÁR 76–66 (22–20, 15–19, 19–13, 20–14)
Szolnok, 1700
néző. V: Praksch, Ádám J., Pozsonyi
SZOLNOK: VOJVODA 20/18, Benke Sz. 7/3, Malesevics 7/3, N. Milosevics 9/6, ANDRIC 14/3. Csere: Rowsey 7/3, TÓTH Á. 10, Rudner 2. Edző: Dragan Alekszics
FEHÉRVÁR: Cabezas 10/3, FREEMAN 19/3, ZENO 20/12, Lóránt 2, Heath 6. Csere: Tóth P. 3/3, Keller I., Filipovity, Peterson 6, Takács M. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 7. p.: 18–16. 9. p.: 20–19. 14. p.: 29–25. 18. p.: 34–30. 19. p.: 37–39. 24. p.: 47–48. 28. p.: 52–52. 33. p.: 61–56. 38. p.: 68–66
Kipontozódott: Heath (36. p.)
Dragan Alekszics:
– Az elmúlt két hétben sajnos nem voltunk azon a szinten, amelyen kellett volna. A csapat szerencsére nagyon odatette magát a mérkőzésen, a végjátékban pedig különleges dobásainkkal sikerült nyernünk. A sikert közönségünknek is köszönhetjük, amely nagyszerű hangulatot teremtett, és a végén belehajszolt minket a győzelembe.
Jesús Ramírez: – Jó meccs volt, sajnos döntő helyzetekben sok labdát adtunk el, illetve ezekben az időszakokban sok lepattanót engedtünk az ellenfélnek. Ennek ellenére nyerhettünk volna, de míg a szolnoki csapat a végjátékban jó megoldásokat választott, mi sajnos nem.

NATURTEX SZTE SZEDEÁK–EGIS KÖRMEND 62–83 (9–19, 13–26, 14–23, 26–15)
Szeged, 800
néző. V: Benczúr, Söjtöry T., Balog Gy.
SZEGED: Boltics 11/3, Wirth 2, Ponjavics 11/6, Juhos 7/3, SULOVICS 10. Csere: Krapic 4, Vágvölgyi 5/3, Kerpel-Frónius G. 4, Révész Á. 2, Varga Á. 3, Mayer Á., Mike 3/3. Edző: Andjelko Mandics
KÖRMEND: Price 6, Németh Á. 1, BRADFORD 23/6, Delas 4, Csorvási M. 4. Csere: HAMMONDS 17/9, Thames 8/3, FERENCZ CS. 16/9, Lajsz, Oroszi 2, Kiss M., Érsek 2. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 8. p.: 8–14. 12. p.: 11–24. 17. p.: 18–38. 23. p.: 28–47. 27. p.: 34–57. 32. p.: 40–70. 38. p.: 56–81
Andjelko Mandics:
– Elnézést kérek szurkolóinktól a katasztrofális játékunk miatt. Sokkal jobb volt a Körmend, 36 százalékos dobóteljesítménnyel nem lehet meccset nyerni.
Matthias Zollner: – Az első három negyedben nagyon jól koncentráltan kosárlabdáztunk. Az idény legfontosabb mérkőzései előtt szükségünk volt erre az önbizalmat növelő győzelemre.

SOPRON KC–JP AUTO-JKSE 78–67 (21–19, 20–19, 21–11, 16–18)
Sopron, 1000
néző. V: Kapitány, Frányó, Hervay
SOPRON: Warner 15/3, Supola 2, Fuller 13/6, Wiggins 12/6, GORDON 25. Csere: Lemar 8/3, Takács N., Dénes 3/3, Molnár Marcell, Werner, Élő. Edző: Sabáli Balázs
JÁSZBERÉNY: Pitts 16/12, Rakics 15/9, Coleman 2, Alekszandrov 12/6, Cseh 2. Csere: Kerpel-Frónius B. 4, Czirbus 10, Brbaklics 4, Ruják B. 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 5. p.: 11–10. 10. p.: 21–19. 12. p.: 24–24. 15. p.: 32–33. 18. p.: 36–38. 20. p.: 41–38. 22. p.: 46–41. 25. p.: 51–43. 28. p.: 60–43. 30. p.: 62–49. 32. p.: 67–53. 35. p.: 71–60. 38. p.: 78–61. 40. p.: 78–67
Kipontozódott: Cseh (34. p.)
Sabáli Balázs:
– Nyertünk, de ünneprontó leszek. Nem gondolom, hogy a mutatott játékkal elégedettek lehetünk. Főleg az első félidőben voltak olyan hibáink, amikor előre megbeszélt szituációkból Alekszandrov és Rakics is távolról volt eredményes. A második félidőben sokkal nagyobb agresszivitást vártunk, el is tudtunk lépni az ellenféltől, de sokkal tudatosabban kell kosaraznunk. Ha az ellenfél belülről „hiányos”, sokkal jobban meg kell találnunk azokat a játékosokat, akik eredményesek a palánk alól. Ez most nem mindig sikerült.
Nikola Lazics: – A soproniak abszolút megérdemelten nyertek. A harmadik negyedben sok hibát követtünk el támadásban, és könnyű pontokat engedélyeztünk a hazaiaknak. Az első negyedben elvesztettük Colemant is, onnantól pedig még nehezebb dolgunk volt. A Sopron jó csapat, jó edzővel.

KAPOSVÁRI KK–DEAC 103–79 (20–23, 25–17, 26–21, 32–18)
Kaposvár,
Városi Sportcsarnok, 1000 néző. V: Tőzsér D., Török R., Fodor A.
KAPOSVÁR: UBILLA 11/6, JOHNSON 25/6, Markovics 12, HENDLEIN 15/3, SPICA 22. Csere: PUSZTAHVAR 13/6, Harazin, HALÁSZ 5/3, Hock. Edző: Fekete Ádám
DEBRECEN: Dugat 4, MANIGAT 18/9, BORISZOV 13/6, IVOSEV 28/9, Amigo 3. Csere: Bognár K. 1, Polyák 10, Omenaka 2, Tóth B. Edző: Berényi Sándor
Kipontozódott: Ivosev (a 37. percben), Dugat (a 38. percben)
Fekete Ádám:
– Mindenki láthatta, hogy milyen energiákat mozgósítottunk a siker érdekében. Kellő önbizalommal érkeztünk az előző meccsek miatt, az utóbbi nyolc mérkőzésünkből hatot megnyertünk. A védekezésben eljutottunk egy olyan szintre, hogy tovább tudtunk lépni. Van egy működő hierarchia a csapaton belül, ezt pedig mindenki elfogadta. Ezzel a győzelemmel bizonyítottuk, hogy most ott vagyunk a legjobb csapatok közt. A szurkolóink, akik ráadásul idegenbe is rendre elkísérnek bennünket, ezúttal is fantasztikusak voltak.
Berényi Sándor: – Az első félidőben teljesen más volt a játékunk, mint a folytatásban. Akkor már nem csapatként kosárlabdáztunk, így alakult ki a nagyobb különbség. Kaposváron nagyon nehéz nyerni, tudjuk ezt. Teljesen megérdemelten győztek a hazaiak. Tragédia ugyanakkor nem történt, ahhoz azonban, hogy előre tudjunk lépni, szükségünk van idegenbeli győzelemre is.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 93–81 (30–25, 10–24, 30–13, 23–19)
Paks, 1200
néző V: Cziffra, Farkas G., Kulcsár T.
PAKS: KOVÁCS Á. 19/3, Ruják A. 2, FAUST 22/9, EILINGSFELD 8/3, HENTON 19/6. Csere: JEVTOVICS 11, Medve 2, Horváth K. 5/3, Norfleet 3/3, Williams 2. Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAKERÁMIA: WARE 11/3, Thompson 18/3, Gulyás 9/3, Szabó Zs. 13/3, Agafonov 16/3. Csere: Green 12/6, Durázi 2, Bagó, Doktor. Edző: Bencze Tamás
Dzunics Braniszlav:
– Hullámzó volt a játékunk, de sok energiát fektettünk bele. Sok hibával kosarlabdáztunk, főleg védekezésben, azonban a harmadik negyedben megtaláltuk a ritmust.
Bencze Tamás: – Megérdemelten győzött a Paks. Részsikereink voltak, a védekezésen javítani akartunk, ám ez csak részben sikerült. Gyorsan játszott a Paks, és az agresszív védekezése felgyorsította a mi játékunkat is. A végén igyekeztünk visszajönni.