Férfi kosár NB I: a Szolnok megállította a Jászberényt

2018.12.27. 20:29
A körmendi Xavier Thames (balra) nyolc pontot dobott a paksi kosárba (Fotó: Szendi Péter)
A címvédő és listavezető Szolnok saját közönsége előtt diadalmaskodott az ötös győzelmi szériából érkező Jászberény felett a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján, míg a Körmend megállította a szintén jó passzban lévő Atomerőmű legénységét.

A Szeged hét ponttal legyőzte a Sopront, és ezzel véget vetett rossz sorozatának; a szegediek napra pontosan két hónappal ezelőtt, október 27-én nyertek legutóbb, akkor a DEAC-nál bizonyultak jobbnak ugyancsak hazai pályán.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
SZOLNOKI OLAJ KK–JP AUTO-JKSE 76–71 (23–7, 14–17, 15–17, 24–30)
Szolnok, 1526
néző. V: Pálla, Boros T., Hervay
SZOLNOK: VOJVODA 20/6, Kovács P. 6, BENKE SZ. 9, Sz. Milosevics 11, Tóth Á. 6. Csere: Rowsey 12/12, ANDRIC 12, Csák. Edző: Dragan Alekszics
JÁSZBERÉNY: PITTS 20/15, COLEMAN 12, Rakics 5/3, Cseh 8, ALEKSZANDROV 18/12. Csere: Kerpel-Fronius B., Czirbus 4, Brbaklics 4. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–5. 8. p.: 14–7. 14. p.: 27–11. 18. p.: 35–18. 24. p.: 41–35. 28. p.: 46–39. 34. p.: 59–56. 37. p.: 64–63. 39. p.: 70–66
Kipontozódott: Kovács P. (40. p.), Alekszandrov (40. p.), Cseh (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Minden elismerésem a Jászberénynek, amely játékával bizonyította, hogy nem véletlenül tartozik az élmezőnyhöz ebben az idényben. Az első negyed jó játéka után sajnos sok rossz döntést hoztunk. Szerencsére a hajrában meg tudtuk nyerni a jó hangulatú megyei rangadót. Most a győzelem volt számunkra a legfontosabb.
Nikola Lazics: – Az elején nem tudtunk mit kezdeni a szolnoki csapat agresszív védekezésével, ezért komoly hátrányba kerültünk. A második félidőben bizonyítottuk, hogy nem véletlen az eddigi jó szereplésünk. A hajrában azonban az Olaj rutinos játékkal megnyerte a mérkőzést.

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 93–84 (29–25, 24–16, 22–27, 18–16)
Körmend, 2000
néző. V: Papp P., Tőzsér, Farkas G.
KÖRMEND: Thames 8, PRICE 19/9, Ferencz 9/3, Hammonds 19/6, DELAS 13/3. Csere: Csorvási 11, BRADFORD 14/3, Kiss M., Oroszi. Edző: Matthias Zollner
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 5/3, Ruják A. 14/12, FAUST 28/6, Eilingsfeld 4, Trajkovszki 5/3. Csere: JEVTOVICS 20, Evans 8/6, Medve, Horváth K. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 7. p.: 23–18. 12. p.: 36–25. 16. p.: 48–36. 24. p.: 60–50. 27. p.: 70–56. 33. p.: 77–71. 36. p.: 91–77
Kipontozódott: Price (32. p.), Faust (36. p.)
Kiállítva: Evans (27. p.)
Matthias Zollner:
– Érdekes mérkőzést játszottunk, úgy tudtunk nyerni, hogy az ellenfelünk több lepattanót gyűjtött. A siker kulcsa az volt, hogy sokszor hibázásra kényszerítettük a paksiakat, s a megszerzett labdákból könnyű kosarakat dobhattunk. A szurkolóink ezúttal is sokat segítettek.
Schmidt Béla: – Tudtuk, hogy a Körmend nagyon keményen, a faulthatáron védekezik, de nem sikerült ennek a harcmodornak az ellenszerét megtalálni. Szétszabdalták a támadójátékunkat a hazaiak, s az eladott labdákból sok kosarat kaptunk. Voltak fellángolásaink, de néhány játékosunk egy kicsit túlpörgött.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 96–89 (25–26, 25–15, 23–21, 23–27)
Szeged, 800
néző. V: Cziffra, Ádám J., Györfy R.
SZEGED: BOLTICS 9, VÁGVÖLGYI 15/6, T. GREEN 26/12, Juhos 9/3, SULOVICS 24. Csere: KERPEL-FRONIUS G. 9/3, Révész Á. 4, Bonifert, Goldring. Edző: Andjelko Mandics
SOPRON: Lemar 10, WARNER 21/6, Takács N. 9/9, GILBERT 20/3, Gordon 14. Csere: Supola, Wiggins 12, Molnár Marcell 3/3. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Juhos (40. p.)
Andjelko Mandics:
– Hat vereség után végre nyertünk, elsősorban azért, mert mindössze hat eladott labdánk volt, és a kritikus pillanatokban a szerencsével sem álltunk hadilábon.
Sabáli Balázs: – Nem találtuk a ritmust, sok labdát eladtunk, puha védekezésünkön próbáltunk változtatni, de ezúttal semmi sem működött.

DEAC–ALBA FEHÉRVÁR 91–78 28–26, 20–20, 18–14, 25–18)
Debrecen, 1200
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Lengyel
DEAC: DUGAT 10/6, Manigat 7, BORISZOV 21/9, IVOSEV 15/6, Amigo 12. Csere: Omenaka 4, Polyák 3/3, BOGNÁR 19/9. Edző: Berényi Sándor
ALBA: CARTWRIGHT 12, Zeno 7/3, Freeman 13/6, LÓRÁNT 17/3, HEATH 17/3. Csere: Bullock 8/6, Keller I. 3/3, Tóth P. 1, Filipovity. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 18–10. 10. p.: 24–24. 12. p.: 28–33. 15. p.: 38–36. 20. p.: 45–46. 24. p.: 53–56. 29. p.: 64–58. 33. p.: 71–60. 37. p.: 81–64. 40. p.: 91–75
Berényi Sándor:
– Először is szeretném megköszönni szurkolóinknak, hogy rég nem látott varázslatos hangulatot teremtettek a csarnokban. Remélem, hogy a Pécs elleni mérkőzésen is számíthatunk rájuk. A második félidei intenzív védekezés és a szabad labdák megszerzése volt a győzelem kulcsa. Nem volt könnyű helyzetben kollégám, akinek egy hullámvölgyben lévő csapatot kell kikormányoznia a gödörből. Ehhez nagyon sok sikert kívánok neki.
Jesús Ramírez: – A pályán zajló adok-kapokból mi jöttünk ki rosszabbul. Hiába értékesítettük jó százalékkal a helyzeteinket, védekezésben sokszor elcsúsztunk, a DEAC pedig könnyű kosarakkal büntette meg a hibáinkat. Meg kell tanulnunk megfelelően reagálni ellenfeleink játékára.

KAPOSVÁRI KK–KTE-DUNA ASZFALT 78–79 (23–21, 21–23, 21–16, 13–19)
Kaposvár, 900
néző. V: Kapitány, Praksch, Kovács N.
KAPOSVÁR: Ubilla 19/6, JOHNSON 24/6, Markovics 12, HENDLEIN 10, Spica 10. Csere: Halász Á. 3, Baki. Edző: Fekete Ádám
KECSKEMÉT: WITTMANN 20/12, J. GREEN 19/15, Djeraszimovics 10, Dramicsanin 10/6, KARAHODZSICS 13. Csere: Molnár Márton 4, Dimics 3/3, Molnár D. Edző: Forray Gábor
Kipontozódott: J. Green (32. p.), Dimics (38. p.), Markovics (40. p.)
Fekete Ádám:
– Csalódottak vagyunk, hiszen nagyon kicsin múlott a győzelem. Voltak vitatható ítéletek, de az igazsághoz tartozik, hogy büntetőket hibáztunk, és a kulcspillanatokban is maradtak ki dobásaink. Küzdöttek, harcoltak a játékosaink, ám annak ellenére sem tudtunk nyerni, hogy remek szurkolást kaptunk.
Forray Gábor: – Amikor elhúzott a Kaposvár, mindig belehibáztunk Spica és Ubilla védésébe, aztán amikor javítottunk ezen, akkor visszakapaszkodtunk. Nem mindig koncentráltunk kellően a mérkőzés folyamán. Büszke vagyok a játékosaimra és köszönöm a hozzáállásukat. Nem először álltunk fel vert helyzetből idegenben és ezúttal szerencsére nyerni is tudtunk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SERCO-TF-BUDAPEST 91–48 (14–5, 18–11, 30–20, 29–12)
Szombathely, 2500
néző. V: Benczur, Török R., Szalai
FALCO: NORFLEET 15/9, Váradi B. 4, Bíró 12/6, Pusztahvar 5/3, Reddic 10. Csere: CURRY 15/9, Tóth N. 9, Balmazovics 11/9, Hódi 5/3, Kucsora 2, Verasztó 3/3, Körmendi. Edző: Gasper Okorn
TF: CLARK 20/3, Krnjajszki 1, McLane 6/3, Kozma 2, Bergstedt 8. Csere: Buzás, Szobi, Beák 9/6, Meleg 2, Filipovics. Edző: Mehmedovic Merim
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 8. p.: 11–4. 13. p.: 18–7. 17. p.: 29–13. 20. p.: 32–16. 23. p.: 40–16. 26. p.: 50–25. 30. p.: 62–36. 33. p.: 70–40. 37. p.: 84–44
Gasper Okorn:
– Elégedett vagyok a látottakkal, az eredménnyel. Az első perctől jól védekeztünk, és minden játékosom kellő koncentrációval vetette bele magát a mérkőzésbe. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Mehmedovic Merim: – Nehéz még nekünk ez a bajnokság, hiányzik egy jól szervező játékos a keretből. Támadásban voltak gondjaink, nem sok helyet hagyott nekünk a Falco. A védekezésbe sok energiát fektettünk, de csak a második negyed végéig bírtuk erővel. Nagy élmény volt ilyen közönség előtt játszani – sok tapasztalattal gazdagodtunk.