Férfi kosár NB I: a Szolnok magabiztosan nyert Pakson

2019.02.02. 19:47
A Szolnok felőrölte az Atomerőműt Pakson (Fotó: Mártonfai Dénes)
A Kaposvár megverte a Sopront, míg a Szolnok Pakson aratott hasonlóan magabiztos győzelmet a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Jászberény egyetlen ponttal múlta felül a Pécset, az Alba Fehérvár hozta a kötelezőt a TF ellen.

Az Atomerőmű három légióssal is szépen helytállt az éllovas Szolnok ellen, de a második és a negyedik negyedben nem volt ellenszere.

A Jászberény Czirbus József remek blokkjainak és kosarainak is köszönhette, hogy egy ponttal felülmúlta a Pécset, és megerősítette második helyét a tabellán.

A sereghajtó TF-nek csak egy jó negyedre futotta az Alba Fehérvár ellen, 24 ponttal kikapott.

A Kaposvár az első negyedben megalapozta, a harmadikban biztossá tette a Sopron elleni sikerét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ KK 63–76 (18–14, 15–23, 15–18, 15–21)
Paks, 1200 néző. V: Kapitány, Praksch, Török
ASE: Ruják 9/3, KOVÁCS Á. 11/3, FAUST 15/6, Eilingsfeld 9/3, Jevtovics 8. Csere: Henton 11/3, Kalmár. Edző: Schmidt Béla
SZOLNOK: ROWSEY 16/12, VOJVODA 15/3, BENKE 12/9, Sz. Milosevics 3, ANDRIC 10. Csere: N. Milosevics 8, Kovács P. 6/6, Tóth Á. 6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 6. p.: 9–5. 9. p.: 16–12. 12. p.: 20–21. 16. p.: 25–30. 19. p.: 31–37. 25. p.: 40–42. 27. p.: 44–44. 33. p.: 50–65. 38. p.: 60–74
Schmidt Béla:
– Nem szeretnék a problémáink miatt kifogásokat keresni, azt hiszem, hogy kihoztuk a meccsből a maximumot. A második félidőre elfáradtunk, sok üres dobást rontottunk, és távolról is pontatlanok voltunk. A végén már kidomborodott a két csapat közti különbség, ettől függetlenül ez a találkozó is bizonyítja, hogy jó úton járunk, de tovább kell dolgoznunk.
Dragan Alekszics: – Ilyen mérkőzésre készültünk, tudtuk, hogy a paksiaknak vannak problémáik, ám azt is tudtuk, hogy kemény csata lesz ez. Egy kicsit sajnálom a szurkolóinkat, akik nagyon sokan elkísértek bennünket és fantasztikus hangulatot teremtettek, ők biztosan jobb játékot, simább győzelmet reméltek. Örülök neki, hogy a sérülésből visszatérő Sztrahinja Milosevicset elkezdhettük visszaépíteni, remélem, mielőbb felveszi a ritmust.

JP AUTO-JKSEؘ–PVSK-VEOLIA 95–94 (18–16, 25–26, 21–23, 31–29)
Jászberény, 759 néző. V: Papp P., Farkas G., Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: PITTS 20/9, Rakics 6, COLEMAN 29, Alekszandrov 15/9, Pantelics 11/3. Csere: Kerpel-Fronius B. 5, Cseh 3, CZIRBUS 4, Brbaklics 2. Edző: Nikola Lazics
PÉCS: Pongó 15/6, TAYLOR 29/3, Antóni 9/9, BUDIMIR 18/6, Horti 11. Csere: Wright 10, Demeter 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 5. p.: 4–9. 8. p.: 14–12. 13. p.: 29–26. 15. p.: 34–30. 18. p.: 39–35. 23. p.: 51–48. 25. p.: 51–57. 28. p.: 58–56. 33. p.: 69–69. 35. p.: 74–72. 38. p.: 84–81
Kipontozódott: Alekszandrov (37. p.), Pitts (40. p.), Horti (40. p.) Pongó (40. p.)
Nikola Lazics:
– Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, erre készültünk egész héten. Betegségek hátráltatták a munkánkat, de így is sikerült nyernünk. Nagyon tisztelem kollégám, Csirke Ferenc munkáját, aki évről évre bizonyít a csapatával.
Csirke Ferenc: – Általában egy ilyen meccs után a sajátjaimnak is gratulálni szoktam, de most nem teszem. Ha egy sokbüntetős mérkőzésen egy csapat tizenháromszor hibázik a vonalról, arra nincs magyarázat.

SERCO-TF BUDAPEST–ALBA FEHÉRVÁR 78–102 (15–34, 27–19, 16–24, 20–25)
NKE Ludovika Aréna, 300 néző. V: Benczur, Fodor A., Vida J.
TF: CLARK 28/9, Szobi, Krnjajski 4, MCLANE 15/3, Bergstedt 8. Csere: Beák 4, Rikalo 11/9, Kozma G. 3/3, Buzás B. 5/3, Filipovics. Megbízott edző: Nagy Bálint
FEHÉRVÁR: FREEMAN 15/6, Tóth P. 7/3, FILIPOVITY 14/3, LÓRÁNT 24/3, Heath 4. Csere: CABEZAS 10/6, Zeno 8/6, BULLOCK 11/9, Keller I. 4, Lukács N., Takács M. 3, Peringer 2. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–14. 8. p.: 11–25. 13. p.: 23–36. 17. p.: 34–44. 24. p.: 49–61. 27. p.: 55–68. 33. p.: 62–85. 38. p.: 74–98
Kipontozódott: Beák (29. p.), Rikalo (36. p.), McLane (38. p.)
Kiállítva: Clark (33. p.) – rúgásért
Nagy Bálint:
– Tudtuk, hogy melyek az Alba erősségei, amit sajnos a saját bőrünkön is tapasztalhattunk az első negyedben. Ellenfelünk szétfutott minket, és sok könnyű kosarat szerzett. A második negyedben más szemlélettel mentünk vissza a pályára, sikerült is megközelítenünk a fehérváriakat. A térfélcserét követően belefáradtunk az Alba folyamatos üldözésébe, és abba, hogy ellenfelünknek nagyobb a rotációja.
Jesús Ramírez: – Vegyesek az érzéseim. Negatívum, hogy kevés gyorsindításos pontot értünk el, és sok támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek. Pozitívum, hogy a lepattanócsatát sikerült megnyernünk, és sok gólpasszunk volt.

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 90–67 (26–14, 19–19, 24–15, 21–19)
Kaposvár, 1000 néző. V: Cziffra, Ádám, Balog Gy. A.
KAPOSVÁR: UBILLA 10/6, JOHNSON 12, MARKOVICS 20/3, HENDLEIN 10, SPICA 11. Csere: Pusztahvar 9/3, HALÁSZ 10/6, Bogdán 6, Hock, Puska, Kocsis 2. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: Warner 12, LEMAR 24/9, Takács N., Dénes 3/3, GORDON 14. Csere: Wiggins 8, London 2, Molnár M., Supola 4. Edző: Sabáli Balázs
Fekete Ádám:
– Ezúttal sok minden összejött, ami korábban nem sikerült. Most is igazi csapatként küzdöttünk, s hazai pályán egyre magabiztosabb teljesítményt nyújtunk. Felszabadult, látványos játékkal nyertünk, lelkes szurkolótáborunkat is sikerült kiszolgálni. A következő fordulóban jön a Paks, ha azt a meccset is sikerrel vesszük, akkor tovább zárkózhatunk.
Sabáli Balázs: – Az egész csapat betlizett, a védelmünk átjáróház volt. Számunkra is fontos találkozó volt, de nem tudom olyan szegmensét mondani, ami pozitív volt. Talán a zónavédekezésünket lehet dicsérni. A dobásválasztásaink azonban nem sikerültek. Rosszul is kezdtünk, sok üres helyzetet kihagytunk a mérkőzés elején. A Kaposvár megérdemelt győzelmet aratott.