Férfi kosár NB I: a Szolnok állva hagyta a Körmendet a rangadón

2018.12.15. 20:09
A listavezető Szolnoki Olaj 95–79-re legyőzte vendégét, a fordulót a második helyen váró Körmendet a férfi kosárlabda NB I 10. fordulójának szombat esti rangadóján.
A FOTÓRA KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Benke Szilárd 11, Vojvoda Dávid 17 pontig jutott a Szolnokban (Fotó: Micheller Szilvia) A FOTÓRA KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A presztízscsata első negyedéből három perc volt hátra, a felek döntetlenre álltak (13–13) – és akkor hirtelen felpörögtek az események: gyors egymásutánban három szolnoki tripla is beakadt (Andrew Rowsey kétszer, Kovács Péter egyszer bombázott a gyűrűbe), a második negyed elején Sztrahinja Milosevics is a helyére küldött egy hármast. Mire a körmendiek újra betaláltak, 30–15 volt az állás…

Korán megszerzett jelentős előnyével a Szolnok jól gazdálkodott a folytatásban, nem engedte közel ellenfelét, és sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban; a Körmend hat siker után szenvedett vereséget.

A PVSK két vereség után nyert, és győzelmi mutatója most megegyezik a körmendiekével. Az Alba Fehérvár továbbra sem talál magára, sorozatban negyedszer kapott ki (legyőzője az Atomerőmű volt), a Jászberény viszont nagy küzdelemben nyerni tudott Szegeden, és ezzel négymérkőzésesre nyújtotta győzelmi szériáját.

A TF végig pariban volt a Sopronnal, mégsem sikerült megszereznie idénybeli első győzelmét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–EGIS KÖRMEND 95–79 (27–13, 23–24, 20–18, 25–24)
Szolnok, 1300
néző. Vezette: Cziffra, Praksch, Minár
SZOLNOK: Kovács P. 13/9, VOJVODA 17/6, BENKE 11, MILOSEVICS 20/3, Andric 6. Csere: ROWSEY 18/15, Tóth Á. 6, Csák B. 4, Taiwo. Edző: Dragan Alekszics
KÖRMEND: McNeaill 10, Ferencz 9/6, Németh Á. 4, HAMMONDS 16/3, Delas 11. Csere: Bradford 17, Oroszi, Érsek 4, Lajsz, CSORVÁSI M. 8. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 6. perc: 11–9. 13. p.: 36–19. 18. p.: 47–29. 23. p.: 50–42. 25. p.: 59–42. 34. p.: 77–64
Kipontozódott: Rowsey (27. p.), Andric (38. p.)
Dragan Alekszics:
– Nagy kihívás volt, hogy a szerdai mérkőzést követően miként tudunk regenerálódni és ismét a maximumot nyújtani. Jól kezdtük a meccset, jelentős előnyt dolgoztunk ki már az első negyedben, amit az összecsapás végéig megőriztünk. Volt ellenszerünk a Körmend kemény játékára.
Matthias Zollner: – A szolnokiak agresszívebbek voltak, és összességében is jobb teljesítményt nyújtottak nálunk. Rettentően sok a kilencvenöt kapott pont, aminek az oka, hogy gyakran teljesen tiszta dobóhelyzetet engedtünk az Olajnak. Védekezésben sokat kell javulnunk a következőkben.

PVSK-VEOLIA–KAPOSVÁRI KK 82–67 (19–17, 18–18, 20–11, 25–21)
Pécs, 2500
néző. Vezette: Földházi, Balog Gy., Lengyel
PVSK: PONGÓ MÁTÉ 14/9, TAYLOR 16, Csirics 15/12, BUDIMIR 16/12, KESAR 12. Csere: Horti 1, Demeter A. 3/3, Antóni 5/3, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc
KAPOSVÁR: Ubilla 9/3, JOHNSON 24/6, Lilov 7/3, HENDLEIN 6, Spica 8. Csere: Markovics 2, Baki 2, Halász 9/9. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 9–10. 13. p.: 25–17. 17. p.: 30–26. 23. p.: 43–37. 26. p.: 47–42. 33. p.: 64–51. 37. p.: 73–60
Csirke Ferenc:
– Igazi hazai pályán tudtunk játszani, mindig öröm ilyen hangulatban kosárlabdázni. Az egész meccsen kiválóan védekeztünk, és most megnyertük a Kaposvár elleni lepattanócsatát is, a második félidőben pedig feljavultak dobásaink.
Fekete Ádám: – Jó mérkőzés volt, mindkét csapat keményen játszott, nekünk több volt ebben a meccsben, de ilyen dobószázalékkal nem lehet nyerni. A hazaiak viszont kihasználták lehetőségeiket. Kiemelkedő teljesítmény nélkül nehéz rangadót nyerni.

ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 74–88 (15–20, 15–22, 17–20, 27–26)
Székesfehérvár, 1000
néző. Vezette: Kapitány, Frányó, Hervay
FEHÉRVÁR: CARTWRIGHT 14/3, Freeman 16/3, Boykins 4, Bullock 8/3, Heath 10/6. Csere: Filipovity 9/6, KELLER I. 9/3, Tóth P. 4/3. Edző: Dzunics Braniszlav
PAKS: KOVÁCS Á. 12/6, Evans 5, FAUST 19/6, Eilingsfeld 4, Trajkovszki 9/3. Csere: RUJÁK 6/3, JEVTOVICS 28, Medve 5/3. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 5. p.: 5–4. 8. p: 13–14. 12. p.: 16–24. 15. p.: 21–28. 18. p.: 23–37. 22. p.: 35–45. 25. p.: 36–49. 28. p.: 41–55. 32. p.: 55–63. 35. p: 57–73. 38. p.: 65–79
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelte a győzelmet a Paks, a játék minden elemében jobb volt. A mérkőzés jelentős részében nem azzal az energiával játszottunk, ami szükséges ilyen találkozókon, hazai közönség előtt. Sok kosarat kaptunk második szándékból, támadásban nem járattuk kellően a labdát, és az üres dobóhelyzeteket is kihagytuk, ritmustalanul, sok hibával játszottunk.
Schmidt Béla: – Azt kaptuk, amire számítottunk, atletikus mérkőzést játszottunk. Hangsúlyoztam egész héten a társaságnak, hogy ebben kell felvennünk a versenyt. Úgy gondolom, hogy ez sikerült, persze mi sem játszottunk hibátlanul, ám végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, és megfelelő előny birtokában tudtunk menni a szünetre is. Nagy győzelem volt, de csak egy kis lépés előre annak érdekében, hogy a további céljainkat elérhessük.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–JP AUTO-JKSE 74–82 (21–16, 22–23, 12–20, 19–23)
Szeged, 800
néző. Vezette: Papp P., Farkas G., Balogh Gy.
SZEGED: Boltics 7, Ponjavics 11/6, Wirth 6/6, JUHOS 17/3, Sulovics 11. Csere: Kerpel-Frónius G. 5/3, VÁGVÖLGYI 13/9, Révész, Bellot-Green 4, Varga Á. Edző: Andjelko Mandics
JÁSZBERÉNY: PITTS 28/6, Rakics 6/3, COLEMAN 19, ALEKSZANDROV 15/6, Pantelics 9/3. Csere: Kerpel-Frónius B., Cseh, Brbaklics 5. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.: 14–6. 8. p.: 21–12. 13. p.: 29–22. 17. p.: 38–31. 22. p.: 45–41. 28. p.: 51–54. 32. p.: 55–63. 35. p.: 59–67. 38. p.: 64–71
Kipontozódott: Pitts (35. p.), Boltics 839. p.), Vágvölgyi (40. p.), Pantelics (40. p.)
Andjelko Mandics:
– Jól kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk agresszív volt, a külső dobásaink ültek. Az első húsz percben több alkalommal is tíz pontra nőtt az előnyünk. A szünet után minden tekintetben rosszul teljesítettünk, huszonkét eladott labdával nem lehet nyerni.
Nikola Lazics: – Értékes győzelmet arattunk, mert Szegeden nagyon nehéz nyerni. Az első félidőben nem volt ritmusa csapatunknak, a harmadik negyedtől viszont kontrolláltuk a mérkőzést, és megérdemelten nyertünk.

SERCO TF-BP–SOPRON KC 87–92 (17–19, 22–23, 25–23, 23–27)
Budapest,
NKE Ludovika Aréna, 250 néző. Vezette: Benczur, Török R., Nyilas
TF: CLARK 28/6, KRNJAJSKI 20/9, Kozma G. 6/6, MCLANE 23/6, Bergstedt 5. Csere: Buzás B., Szobi 2, Beák 3/3, Filipovics. Edző: Merim Mehmedovics
SOPRON: Warner 10, LEMAR 26/9, Gilbert 2, Dénes, Gordon 11. Csere: WIGGINS 13, SUPOLA 11, TAKÁCS N. 18/15, Molnár Marcel 1. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Supola (37. p.)
Merim Mehmedovics:
– A közönség számára izgalmas meccset játszottunk, végre csapatként működtünk. Elégedett vagyok a látottakkal, látszik a fiúkon, hogy sokat dolgoztunk a válogatott szünetben. Időnként jól védekeztünk, a srácok küzdöttek, hajtottak.
Sabáli Balázs: – Sajnos a háromhetes, mérkőzés nélküli időszak meglátszott a játékunkon. Hiába kötöttünk le edzőmeccseket, ellenfeleink sorra lemondták azokat. Sajnos enerváltan, sőt többen indiszponáltan játszottak, de Takács Norbi és Supola Zoli remek játékával sikerült diadalmaskodni.