Férfi kosár NB I: a Szolnok a Zalaegerszegtől is kikapott

M. D.M. D.
2020.01.31. 20:09
Ante Nazor irányításával a második mérkőzését is megnyerte a ZTE kosárlabdacsapata a férfi NB I-ben: a zalaegerszegi együttes pénteken a Szolnok vendégeként győzött 78–73-ra.

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött a múlt hétvégén helikopter-balesetben elhunyt Kobe Bryant emlékére.a múlt hétvégén helikopter-balesetben elhunyt Kobe Bryant emlékére.

A Szolnok sorozatban harmadszor, legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén negyedszer kapott ki, míg a ZTE egymás után a harmadik fordulóban nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ZALAKERÁMIA ZTE KK 73–78 (20–21, 19–18, 17–24, 17–15)
Szolnok, 1000
néző. V: Győrffy, Farkas G., Nyilas
SZOLNOK: Frank, Jones 9, TUCKER 25/12, Krsztics 3, CAKARUN 20. Csere: Kovács P. 5/3, Tóth N. 3, Pallai, Rudner 8/6, Taiwo, Csák. Edző: Gasper Potocnik
ZTE: JOHNSON 20/6, Williams 3/3, Djurics 8/3, Szabó Zs. 7, AGAFONOV 18. Csere: Kovács K., Doktor 2, Gulyás M. 7, SIMON K. 13/3, Bagó. Edző: Ante Nazor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 16–15. 14. p.: 28–28. 18. p.: 37–37. 24. p.: 45–49. 28. p.: 55–61. 34. p.: 64–68. 37. p.: 68–72
Kipontozódott: Bagó (33. p.), Szabó Zs. (35. p.)
Kiállítva: Kovács P. (32. p.)
Gasper Potocnik:
– Igazi csapatmunkával győzött a Zalaegerszeg, ezért minden elismerés megilleti. Velünk ellentétben sok energiával játszott a rivális, mi rengeteget hibáztunk, ezt bizonyítja a huszonhárom eladott labdánk. Nehéz helyzetben vagyunk, de együtt kell megtalálnunk a gödörből kivezető utat.
Ante Nazor: – Elismerésem a csapatunknak, amely férfias küzdelemben, óriási akarattal nyert. Sok hibára késztettük ellenfelünket, ez volt győzelmünk egyik kulcsa, de még nagyon sok munka vár ránk.