Férfi kosár NB I: a Szeged újabb riválist babonázott meg

User UserUser User
2013.02.01. 19:39
A kiváló formába lendült Szeged sorozatban harmadszor is győzött a férfi kosárlabda NB I-ben: a Naturtex-SZTE-Szedeák hazai pályán 79–56-ra verte a negyedik helyen haladó Sopront a 19. forduló pénteki mérkőzésén.

A szegediek elsősorban kiváló védekezésüknek, jó lepattanózásuknak, valamint tizenegy sikeres triplájuknak köszönhették győzelmüket. Nebojsa Dukics öt, Kiss Zsolt négy hármast ágyúzott be.

A tabella középmezőnyéhez lassan felzárkózó szegediek a megelőző két fordulóban a Kaposvár ellen 25, Zalaegerszegen 14 ponttal győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ
NATURTEX–SZTE SZEDEÁK–SOPRON KC 79–56 (25–18, 15–9, 21–5, 18–24)
Szeged, 800 néző. V: Győrffy, Szabó G., Jakab L.
SZEGED: Fekete S. 8/3, Gurley 5, JONES 14, DUKICS 23/15, CSORVÁSI M. 12. Cs: Vida, Tanács 5/3, Kiss Zs. 12/12, Csorvási L., Wirth. Edző: Bonifert Domonkos
SOPRON: Thomas 6, Vesztergom 6, TAKÁCS N. 16/12, Tóth G. 4/3, BAROVICS 20. Cs: Gombás 2, Hinkle 2, Keresztes, Bus. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–2. 8. p.: 22–12. 12. p.: 27–18. 17. p.: 37–22. 23. p.: 44–29. 27. p.: 52–29. 32. p.: 64–36. 35. p.: 67–44. 38. p.: 71–51
Bonifert Domonkos: – Noha támadásban nem jeleskedtünk, fegyelmezett védekezésünk fontos győzelmet eredményezett.
Meszlényi Róbert: – Gyengén dobtunk, ráadásul a palánkok alatt végig a Szeged dominált, ilyen különbségű győzelme is megérdemelt.