Férfi kosár NB I: a Szedeák nyerte a tét nélküli meccset

2019.05.10. 20:38
A Szedeák hazai pályán 97–66-ra legyőzte a TF-et a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, az alsóházban.

Az már korábban eldőlt, hogy ez a két együttes küzd majd meg egymással az első osztályú tagság megőrzéséért, így a találkozónak igazi tétje nem volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SERCO-TF-BUDAPEST 97–66 (25–15, 24–14, 29–13, 19–24)
Szeged, 400
néző. V: Papp, Kovács N., Vida
SZEGED: BOLTICS 13, WIRTH 7/3, PONJAVICS 16/9, Juhos 8, Sulovics 11. Csere: Kerpel-Frónius G. 6, KRAPIC 20/3, Bonifert 5/3, Goldring 3, Révész 8, Balogh Sz., Mayer. Edző: Andjelko Mandics
TF: Krnjajszki 13/3, Szobi 1, Clark 16, McLane 5, BERGSTETT 17. Csere: Buzás B. 2, Deák, Filipovics S. 5, Rikalo 5/3, Meleg G. 2. Edző: Ales Pipan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 8. p.: 17–11. 12. p.: 27–17. 17. p.: 39–25. 22. p.: 52–33. 27. p.: 65–35. 31. p.: 80–45. 35. p.: 84–56. 38. p.: 92–61
Kipontozódott: Rikalo (39. p.)
Andjelko Mandics: – Örülök a végeredménynek, és a mutatott játékkal is elégedett vagyok. Győzelmünk kulcsa a fegyelmezett védekezés volt, de támadásban is jó döntéseket hoztunk.
Ales Pipan: – A Szeged elsősorban akaratban múlta felül csapatomat. Három negyeden át képtelenek voltunk kontrollálni a játékot, gyengén védekeztünk, és agresszivitásban sem tudtunk felnőni ellenfelünkhöz.