Férfi kosár NB I: a Szedeák kiharcolta a bennmaradást

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.05.22. 20:43
A Szedeák kiharcolta a bennmaradást a férfi kosárlabda NB I-ben, mivel az osztályozó második találkozóján is legyőzte a TF-et.

Az első meccsen a Szeged otthon nyert 81–73-ra, a szerdai összecsapáson viszont sokáig hátrányban volt. A harmadik negyedben azonban megkezdte a felzárkózást, majd a záró felvonásban fordított, és izgalmas végjátékban a TF fölé kerekedett, így a fővárosi együttes búcsúzott az élvonaltól.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
SERCO-TF BUDAPEST–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 77–78 (18–13, 24–18, 17–21, 18–26)
NKE Ludovika Aréna, 200
néző. V: Cziffra, Tőzsér, Csabai-Kaskötő
TF: CLARK 26/9, Szobi 3/3, Krnjajski, MCLANE 13/3, BERGSTEDT 22/3. Csere: Rikalo 13/12, Beák, Filipovics, Buzás B. Edző: Ales Pipan
SZEGED: BOLTICS 10, Wirth 9/9, PONJAVICS 17/3, JUHOS 18/6, SULOVICS 14. Csere: Kerpel-Fronius G. 2, Krapics 8/6. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–8. 8. p.: 16–11. 13. p.: 23–17. 18. p.: 38–27. 23. p.: 46–42. 27. p.: 55–46. 32. p.: 64–54. 36. p.: 66–67. 39. p.: 71–77
Kipontozódott: Beák (34. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szeged javára.
Ales Pipan:
– Mind ellenfelünket, mind játékosaimat elismerés illeti. Négy és fél hónapja dolgoztunk a bennmaradásért, sajnos ez nem sikerült, emiatt szomorúak vagyunk. A Szeged jobban koncentrált, okosabban játszott. Az utolsó negyedben ellenfelünk dobói nagyon feljavultak, nekünk cseppet visszaesett a koncentrációnk és ezek a tényezők vezettek a vendégek győzelméhez.
Andjelko Mandics: – Rendkívül jó hozzáállással, mentalitással kosarazott ellenfelünk. Edzőként nem voltam eddig ilyen szituációban, nem meccseltem még ehhez hasonló „döntő” találkozókon. Rendkívül nagy pszichikai nyomás volt mind játékosaimon, mind rajtam. Rengeteg problémával küszködtünk szezon közben, de sok mindent elárul az, hogy a vezetőség nem büntetett, amikor nem jöttek az eredmények, hanem plusz motivációt nyújtott. Nagyon örülök, hogy sikerült bennmaradnunk az első osztályban.