Férfi kosár NB I: a PVSK és a Jászberény is idegenben nyert

2019.03.01. 20:10
A Jászberény a Kecskemét, a Pécs pedig a Szeged otthonában győzött a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában, pénteken.

A játéknap legeredményesebb játékosa a Szedeák szerb légiósa, Alekszandar Ponjavics volt 31 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KTE-DUNA ASZFALT–JP AUTO-JKSE 67–72 (16–23, 13–19, 21–11, 17–19)
Kecskemét, 1100
néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Balogh Gy.
KECSKEMÉT: J. GREEN 18/3, Wittmann 5/3, Dimics, DRAMICSANIN 22/12, Molnár Márton 4. Csere: Karahodzsics 2, DJERASZIMOVICS 16/3, Mészáros M., Kucsera. Edző: Forray Gábor
JÁSZBERÉNY: PITTS 25/15, Rakics 2, COLEMAN 24/3, ALEKSZANDROV 16/3, Cseh 2. Csere: Czirbus, Kerpel-Fronius B. 3/3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 12–15. 13. p.: 18–29. 17. p.: 23–33. 23. p.: 31–47. 27. p.: 42–49. 33. p.: 53–53. 37. p.: 60–58
Kipontozódott: Czirbus (38. p.), Karahodzsics (40. p.)
Forray Gábor:
– Az első félidőben rosszul védekeztünk, ezért rosszul is támadtunk, ritmusba hoztuk a Berényt. A harmadik negyedre építhetünk a jövőben, nyílttá tettük a meccset, átvettük a vezetést. A fordítás azonban sok energiánkat elvett. A tanulság, hogy nem szabad így kezdeni egy mérkőzést.
Nikola Lazics: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a Kecskemét nagyon erős hazai pályán. Jól kezdtünk, jól védekeztünk, a KTE pedig rosszul dobott. A harmadik negyedtől sokat hibáztunk támadásban és kiestünk a ritmusból. A végén szerencsénk volt ezen az egylabdás mérkőzésen.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–PÉCSI VSK-VEOLIA 78–86 (22–19, 14–20, 16–23, 26–24)
Szeged, 800
néző. V: Ádám J., Fodor, Goda
SZEGED: BOLTICS 10, Vágvölgyi 5/3, PONJAVICS 31/9, Juhos 8/6, Sulovics 12. Csere: Wirth 2, KRAPIC 10/6, Kerpel-Fronius G., Révész Á. Edző: Andjelko Mandics
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 11/6, TAYLOR 18/3, CSIRICS 23/9, BUDIMIR 17/9, Horti B. 8. Csere: Wright 7, Demeter, Antóni 2. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Csirics (35. p.), Sulovics (38. p.), Vágvölgyi (40. p.), Taylor (40. p.), Ponjavics (40. p.)
Andjelko Mandics:
– Két negyeden át tartottuk a lépést a Péccsel, amely megérdemelten nyert. Helyzetünk egyre nehezebb, a gödörből összefogással igyekszünk kimászni.
Csirke Ferenc: – A Szeged az első félidőben gyors indításokból számos kosarat dobott. A fordulatot a nagyszünet utáni percek hozták, amikor tíz ponttal elhúztunk, és előnyünket – lelkes szurkolóink támogatásának is köszönhetően – sikerült is megtartanunk. Külön kiemelném Andrija Csirics ragyogó teljesítményét.