Férfi kosár NB I: a Pécs győzelmével indult az idény

2019.09.27. 19:50
A férfi kosárlabda NB I első fordulójában a Pécs hazai környezetben harminc ponttal legyőzte a Szedeákot.

Már az első negyed végén 16 pont volt a különbség a két csapat között, és bár a vendég szegediek három ponttal behúzták a második negyedet, a második játékrészre elfogyott a lendület, és 103–73-ra nyert a PVSK.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
PVSK VEOLIA–NATURTEX SZTE SZEDEÁK 103–73 (28–12, 27–30, 23–16, 25–15)
Pécs, 1700 néző. V: Papp P., Farkas G., Hervay
PÉCS: Pongó Máté 6, DIGGS 15, C. SMITH 17/3, Budimir 8, AIKEN 15. Csere: CSIRICS 12/3, ANTÓNI 11/9, HORTI 8, Bíró L. 6/3, Dragasevics 4, Kocsis Z. 1. Edző: Csirke Ferenc
SZEGED: MILISZAVLJEVICS 17/3, Wirth 5, Vágvölgyi 3/3, ASBURY 23, Krapic 2. Csere: BALMAZOVICS 15/12, Kerpel-Fronius G. 1, Kerpel-Fronius B., Olasz 7, Mayer, Balogh Sz., Polányi. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 6. p.: 17–2. 13. p.: 33–22. 17. p.: 43–33. 23. p.: 59–49. 26. p.: 71–52. 33. p.: 82–58. 37. p.: 96–67
Csirke Ferenc:
– Így kell indítani a bajnokságot. Hamar megszerzett nagy különbségű vezetés mindig eredményez némi hullámvölgyet. A második negyedben ehhez a felpuhult védekezésünk kellett. Lesz dolgunk a következő két hétben, ha ugyanilyen jó játékkal szeretnénk megörvendeztetni lelkes közönségünket.
Andjelko Mandics: – Sokkal jobb volt a Pécs. Nagyon rosszul kezdtünk, hiszen öt perc után tizenhét kettőre vezettek a hazaiak, és a Pécs túl rutinos csapat ahhoz, hogy ezt megengedje. A végén a védekezésünk nem működött, így a hetvenhárom dobott ponttal elégedett lehetek, de a százhárom kapottal nem.