Férfi kosár NB I: a Paks egy ponttal megverte a DEAC-ot

D. Á.D. Á.
2019.10.25. 20:18
A Paks szoros meccsen egy ponttal győzött (76–75) a DEAC otthonában a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A mérkőzés végig szoros volt, az első félidőben három ponttal vezetett a Paks (37–40). A 3. negyedben a DEAC megfordította a találkozót, 20–15-re megnyerve a játékrészt. A lefújás után mégis a vendégek örülhettek – három ponttal voltak jobbak a debrecenieknél –, a vége 76–75 lett az Atomerőmű SE Paks javára.76–75 lett az Atomerőmű SE Paks javára.

A Paks ezzel a győzelemmel ugyanolyan mérleggel (3–2) áll, mint a DEAC; előbbi a hatodik, utóbbi az ötödik helyet foglalja el a tabellán.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

DEAC–ATOMERŐMŰ SE 75–76 (17–19, 20–21, 20–15, 18–21)
Debrecen, 1100
néző. V: Papp, Rácz, Hervay
DEAC: Costa 8/3, Manigat 12/9, BORISZOV 22/15, Bognár K. 4, TÓTH Á. 18. Csere: Harrison 11/3, Omenaka, Somogyi, Polyák. Edző: Kovács Adrián
PAKS: EVANS 27/3, FAUST 30/15, Harris, Kis R., Lóránt 4. Csere: Szalai, JACKSON 15/3, Valerio. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-3. 6. p.: 9-9. 9.p.:11-17. 13.p.: 21-26. 17.p.: 28-27. 19.p.: 37-38. 24.p.: 50-43. 28.p.: 54-52. 32.p.: 62-63. 36.p.: 69-68. 39.p.: 75-72
Kipontozódott: Jackson (40. perc)
Kovács Adrián: – Rengeteg olyan hibát követtünk el – gondolok itt a kihagyott büntetőkre és az eladott labdákra –, amik rányomták a bélyegüket a mérkőzésre. Azért voltak jó momentumok is, láttam az energiát, amit kértem a fiúktól a héten. Csalódottak vagyunk, de innentől a Pécsre kell koncentrálnunk.
Dzunics Braniszlav: – Minden elismerésem a játékosaimé. A mi helyzetünkben ez hihetetlenül értékes győzelem. Mindkét csapat pontatlanul kosárlabdázott, ebből egy egylabdás meccs kerekedett ki, amelyet némi szerencsével nekünk sikerült megnyernünk.

1. Egis Körmend 4 4 337–266 1.000
2. PVSK-VEOLIA 3 3 282–244 1.000
3. Falco-Vulcano Szombathely 3 3 255–219 1.000
4. Alba Fehérvár 4 3 1 369–337 0.875
5. DEAC 5 3 2 392–378 0.800
6. Atomerőmű SE 5 3 2 389–389 0.800
7. Szolnoki Olaj KK 5 3 2 400–406 0.800
8. KTE-Duna Aszfalt 2 1 1 170–167 0.750