Férfi kosár NB I: a második meccsét is megnyerte a Falco

MTI MTIMTI MTI
2017.05.27. 20:56
Egy lépésre a döntőtől a Falco (Fotó: falcokc.com)
A Falco KC 81–78-ra legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén szombaton.

A Falco így már 2:0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcában, és kedd este megszerezheti a döntőhöz szükséges utolsó sikerét is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Egis Körmend–Falco KC Szombathely 78–81 (21–14, 19–28, 24–16, 14–23)
Körmend, 2000 néző. V.: Kapitány G., Győrffy P., Frányó P.
KÖRMEND: Gibs 14/6, SMITH L. 16/6, Ferencz 6/3, KROMAH 21/3, ALLEN 14/3.
Csere: Csorvási, Petty 7, Németh
Edző: Gasper Potocnik
FALCO: GOVENS 16/6, Váradi 8/6, Barham 7, PUSTAHVAR 20/12, Tóth N 8.
Csere: Zsigeranovics 6, MEDFORD 16/6, Bognár
Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 18–6. 12. p.: 24–16. 15. p.: 34–24. 18. p.: 39–40. 25. p.: 53–46. 27. p.: 60–52. 33. p.: 67–66. 36. p.: 70–71
Kipontozódott: Govens (37. p.) Barham (39. p.)
Az egyik fél 3. győzelméig tartó párharc állása: 2:0 a Falcónak.
Gasper Potocnik: – Nagyon színvonalas mérkőzést játszottunk, a találkozó valamennyi szereplője jó teljesítményt nyújtott: a játékosok, a játékvezetők és a szurkolók is. Jól kezdtük a meccset, ám a második negyedben sok hibát követtünk el, a felzárkózás sok energiát emésztett fel, támadásban nem csapatként játszottunk. A végen egy szerencsés kosárral előnybe került a Falco, amit már nem tudtunk kompenzálni. A sorozatnak még nincs vége, kedden szeretnénk javítani.
Szrecsko Szekulovics: – Nehéz, megerőltető küzdelem zajlott a pályán, ezúttal is hátrányból sikerült megnyernünk a mérkőzést, ami dicséretes teljesítmény. A Körmend nagyon kemény ellenfél, a folytatásban is maximálisan kell koncentrálnunk, nem lesz könnyű dolgunk kedden. A végjátékban volt egy kis szerencsénk, de ezért is megdolgoztunk. A következő találkozón szeretnénk lezárni a párharcot.