Férfi kosár NB I: a KTE nagy csatában legyűrte a ZTE-t

2019.05.03. 20:04
A KTE 98–95-re legyőzte vendégét, a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I középszakaszának pénteki játéknapján, ezzel megerősítette pozícióját a középház tabellájának élén. Az alsóházban a playoutra készülő Szeged hazai pályán 71–66-ra verte a Kaposvárt.

A Kecskemét az első félidőben 18 ponttal is vezetett, ám a harcos játékot ígérő ZTE remek harmadik negyeddel felzárkózott (78–75), sőt az utolsó játékrészben, három perccel a vége előtt Szabó Zsolt triplájával már csupán egypontnyira volt (89–88). Akkor azonban újra elkapták a fonalat a kecskemétiek, hat pontot hintve elhúztak, és higgadt büntetőzéssel megnyerték a meccset.

A középházból három csapat jut be az 1–8. helyért zajló playoffba.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ, 7. FORDULÓ
KTE-DUNA ASZFALT–ZALAKERÁMIA ZTE KK 98–95 (33–18, 24–23, 21–34, 20–20)
Kecskemét, 900
néző. Vezette: Győrffy, Frányó, Balog Gy.
KECSKEMÉT: J. Green 11/3, WITTMANN 20/18, DJERASZIMOVICS 18/6, DRAMICSANIN 25/12, Karahodzsics 10. Csere: Molnár M. 1, DIMICS 13, Mészáros M. Edző: Forray Gábor
ZALAEGERSZEG: WARE 16/6, THOMPSON 22/6, Belloth-Green 10/3, SZABÓ ZS. 19/9, AGAFONOV 16. Csere: Durázi, Bagó, Doktor 2, Gulyás 10/6. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 7. p.: 23–13. 13. p.: 36–23. 17. p.: 48–34. 23. p.: 59–54. 27. p.: 71–62. 33. p.: 86–77. 37. p.: 89–81
Kipontozódott: Gulyás (35. p.), Szabó Zs. (40. p.)
Forray Gábor:
– Nálunk már hagyomány, hogy kiélezett meccset játszunk. Kottából hoztuk az első negyedet, a harmadikat pedig álmosan kezdtük, megtorpantunk, és nyílt lett a mérkőzés. De aztán többször talpra álltunk, és sokat tettünk a győzelemért.
Bencze Tamás: – Az első félidőben nagyon jól játszott a Kecskemét, de ehhez kellett a rossz védekezésünk is. A második játékrészben már azt csináltuk, amit megbeszéltünk. Felzárkóztunk, volt tartása a csapatunknak, de a kritikus pillanatokban jöttek Wittmann Krisztián triplái. Túlzónak tartom a 27:13-as büntetőarányt.