Férfi kosár NB I: a Körmend játszik a Falco ellen a döntőben

2019.06.12. 20:15
A Körmend játssza a bajnoki döntőt a Falco ellen a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a Pécs elleni elődöntő ötödik összecsapásán 26 ponttal győzött.

A fehér mezes körmendiek esélyt sem adtak a Pécsnek az ötödik mérkőzésen (Fotó: Koncz György)

A Pécs 18–18-ig tartotta a lépést a középszakaszgyőztes Körmenddel, amely a párharcban 2–0-s előnyét leadva kényszerült rá arra, hogy szerdán ki-ki meccsen harcolja ki a fináléba jutást. Az első negyed hajrája a hazai csapaté volt, majd a második periódus elején gyorsan tíz pontra növelte előnyét a Körmend. A nagyszünet előtt 48–33-nál 15 pont is volt a különbség, a második játékrészt 57–44-es állással zárta a két fél.

A harmadik negyed is a körmendieké volt, a szurkolótábornak nem kellett izgulnia, csak ünnepelnie, hiszen az utolsó felvonást 23 pontos előnyből várta a vasi együttes. A végén a cserék is több lehetőséget kaptak a szokásosnál, a legszorosabbnak várt összecsapás lett a legegyoldalúbb.

A 29 pontos Leyton Hammonds és a 25-ig jutó TJ Price vezette Körmend végül 26 ponttal nyert, és bejutott a fináléba.

A két Vas megyei gárda a 2007–2008-as idény után másodszor vívja egymással az élvonalbeli finálét – 11 évvel ezelőtt a Falco nyerte meg az eddigi egyetlen bajnoki címét.

A Pécs a Szolnokkal játszik a bronzéremért.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
EGIS KÖRMEND–PÉCSI VSK-VEOLIA 97–71
(27–21, 30–23, 26–16, 14–11)
Körmend, 1800
néző. V: Cziffra Cs., Ádám J., Frányó P.
KÖRMEND:
Thames 8, Bradford 2, PRICE 25/15, FERENCZ 13/3, HAMMONDS 29/12. Csere: Csorvási 13, Németh 4, Lajsz 3/3, Takács, Kiss M., Kiss B. Edző: Matthias Zollner
PÉCS:
Pongó 7/6, TAYLOR 21/6, Antóni 5/3, CSIRICS 12/6, Horti 5. Csere: Budimir 8/6, Wright 5, Demeter, Bíró L. 4, Olasz 4. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–6. 7. p.: 16–13. 14. p.: 34–28. 17. p.: 50–35. 23. p.: 68–48. 26. p.: 74–50. 34. p.: 92–63. 36. p.: 97–65
Kipontozódott:
Antóni (36. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2
az Egis Körmend javára
Matthias Zollner: –
Nagy siker a klubnak, hogy bejutottunk a fináléba, szurkolóink sokadszor segítettek ebben. Mi vagyunk a legfiatalabb átlagéletkorú csapat az egész mezőnyben, ezért mentálisan akadnak nehéz időszakaink. Valamennyien vágyunk az aranyra, ám tisztában vagyunk azzal, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz a Falco ellen.
Csirke Ferenc: –
Gratulálok a Körmendnek, megérdemelten került a bajnoki döntőbe. Ezen a mérkőzésen a játékosai „szétszívattak” minket. Ennek ellenére büszkék lehetünk magunkra, mert nagyon erős csapatot kényszerítettünk öt mérkőzésre. A Körmend ezúttal nagyon jó napot fogott ki, úgy dobott, ahogy egyébként tud, mi fizikailag és fejben is elfáradtunk. Készülünk a Szolnok elleni bronzcsatára.