Férfi kosár NB I: a Körmend 18 ponttal legyőzte az Atomerőműt

2016.04.13. 19:54
A Körmend 18 ponttal legyőzte az Atomerőműt a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházas mérkőzésén. A ZTE a Fehérvárt múlta felül hazai pályán.

A középházban a Kaposvár nemcsak a Pécs elleni meccset vesztette el, hanem Marko Spicát is. A szerb-magyar center az első félidőben rosszul fogott talajt, és a jobb bokájában szalagszakadást szenvedett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 95–77 (24–24, 20–12, 30–20, 21–21)
Körmend, 1800 néző. Vezette: Földházi, Farkas, Gorka
KÖRMEND: PETTY 24, Channels 10/6, MCKINNEY 22/12, DICKERSON 19/9, Duinker 16. Csere: Ferencz 4, Tóth N., Lakosa, Németh, Farkas. Edző: Teo Cizmic
PAKS: Kovács Á., ROBINSON 20/6, BARNIES 19/9, Fomin 2, Tóth Á. 7/3. Csere: Watkins 6, Dunn 12/6, Medve 11/9, Will, Illés. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–7. 8. p.: 19–21. 13. p.: 24–29. 17. p.: 30–30. 23. p.: 51–37. 26. p.: 66–45. 34. p.: 82–58. 37. p.: 86–70
Teo Cizmic:
– Nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem a három vereség után. Szurkolóink ismét jelesre vizsgáztak, plusz erőt adtak a csapatnak. Jól kezdtük a mérkőzést, pontosan, jó ütemben passzoltunk, volt ritmusa a játékunknak, igazi csapatként küzdöttünk. Remélem át tudjuk menteni ezt a formánkat az elkövetkező mérkőzésekre.
Schmidt Béla: – Az első félidőben még tudtuk tartani a lépést az elszántan és dinamikusan játszó Körmend ellen, aztán csak futottunk az eredmény után. A hazaiak ma sokkal energikusabban és fegyelmezettebben játszottak. Mi nagyon kevés lepattanót szedtünk és sok labdát adtunk el. Gratulálok az Egisnek.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–TLI ALBA FEHÉRVÁR 96–88 (24–19, 23–28, 20–19, 29–22)
Zalaegerszeg, 1800 néző.Vezette: Benczúr T., Frányó, Minár
ZTE: KINNEY 28/9, GOVENS 23/6, MOHÁCSI 17/9, Kerpel-Fróniusz 6, Pantelics 14. Csere: Balmazovics 8/6, Velkey, Czinger. Edző: Bencze Tamás
FEHÉRVÁR: Sherry 11/3, MYLES 23/12, Pearson 6, Spurlock 10/3, LÓRÁNT 21/6. Csere: Supola, Simon 5/3, WRIGHT 12, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–6. 4. p.: 9–8. 6. p.: 13–16. 8. p.: 20–16. 12. p.: 29–20. 14. p.: 33–26. 16. p.: 33–33. 19. p.: 41–43. 24. p.: 58–57. 28. p.: 63–59. 32. p.: 67–68. 34. p.: 70–70. 36. p.: 75–72. 37. p.: 81–75. 38. p.: 86–77
Kipontozódott: Lóránt (39. p.), Govens (40. p.)
Bencze Tamás:
– Érthetően örülünk, mert nagyon magas színvonalú mérkőzésen rendkívül erős és remek formában lévő csapatot győztünk le. Valószínűleg sokáig emlékezetes marad nem csak a csapatnak, hanem közönségünknek is ez a remek mérkőzés. Többször vezetett az Alba, de soha nem adtuk fel, irányítóink jó megoldásokat választottak, és a hajrában pontosabbak voltunk.
Dzunics Braniszlav: – Csak gratulálni tudok egykori csapatomnak, teljesen megérdemelten nyertek. Jobban érezték a játékot, mi elsősorban védekezésben nem tudtunk extra teljesítményt nyújtani. Nem is az bánt, hogy sok gólt kaptunk, hanem hogy gyakran könnyű megoldások után gyűjtögethették a pontjaikat a zalaiak.

KÖZÉPHÁZ
KTE-DUNA ASZFALT–FALCO KC-SZOMBATHELY 67–63 (20–18, 12–16, 19–15, 16–14)
Kecskemét, 600 néző.Vezette: Török R., Pozsonyi, Válé
KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, Pongó Martin 8, DJERASZIMOVICS 17/3, IVOSEV 25/3, KARAHODZSICS 8. Csere: Hegedűs G., Mészáros M. 6, Keller I. Edző: Borisz Maljkovics
FALCO: Thomas 6, Váradi B. 6, RELPHORDE 15/3, Bognár K., WRIGHT 11. Csere: Burgess 5/3, Lekli 15, Bazsó 5/3, Kovács B., Hódi. Edző: Kálmán László
Borisz Maljkovics:
– A bajnokság végére kezdünk fáradni, pedig a folytatásban is maximális koncentrációra van szükségünk. Örülök, mert ma egy jó Falcót győztünk le. Jól védekeztünk és a negyedik negyedben a legjobb pillanatban dobtunk két triplát.
Kálmán László: – A küzdelem dominált a mai meccsen. Sokáig úgy nézett ki, hogy mi nyerünk, aztán jött egy-egy tripla Djeraszimovicstól és Ivosevtől, és megváltozott minden.

KAPOSVÁRI KK–PVSK-PANNON POWER 73–84 (17–21, 19–19, 19–16, 18–28)
Kaposvár, 900 néző. Vezette: Hegedűs T., Vida, Hervay
KAPOSVÁR: UBILLA 19/6, Puljko 10/6, Baki 7/3, HENDLEIN 20/3, Spica. Csere: Benke 3/3, Jazvin 13, Fodor M. 1, Grebenár. Edző: Kmézics Zorán
PVSK: NELSON 16/3, ANTONI 14/6, Walker 10/3, BUDIMIR 18/6, Horti 15. Csere: Bíró 2, Harazin 9, Czukor, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Horti (38. p.), Fodor M. (39. p.)
Kmézics Zorán:
– Nagyon nehéz bármit is mondanom. Görcsösen játszottunk mindvégig, ami nagyon furcsa egy ilyen rutinos csapattól, mint a miénk. Azt sem vártam, hogy megijedünk az ellenféltől, bár igaz, hogy többen is ötven százalékos felkészültségi állapotban játszottak. Mi mást tehetünk, próbálunk harcolni a továbbiakban.
Csirke Ferenc: – Az első percektől az utolsóig szinte megszakítás nélkül folyamatos és koncentrált volt a játékunk. Nehezen tudom megérteni, hogy máskor miért nem vagyunk képesek hasonló teljesítményre. Még van esélyünk a továbbjutásra, és meg is próbáljuk. Köszönjük maroknyi szurkolótáborunk segítségét.