Férfi kosár NB I: a Kaposvár magabiztosan verte meg a Szedeákot

2019.11.24. 19:38
A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójában a Kaposvár 82–69-re legyőzte a Szedeák csapatát.

Az első negyedben a Szedeák még közel tudott maradni a Kaposvárhoz, hiszen a második játékrészre csupán hárompontos hátrányban vágott neki a vendég csapat (27–24). Ebben a negyedben azonban a Kaposvár ellenállhatatlanul játszott, s 50–38-as előnyre tett szert a félidőre.

A folytatásban sem tudott közelebb kerülni a Szedeák – igaz nem is kapott nagy verést ebben a maradék két negyedben –, a végére így magabiztos 82–69-es kaposvári győzelem alakult ki.

A Kaposvár ezzel a győzelemmel a 9., a vesztes Szedeák a 13. helyen áll a tabellán.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KAPOSVÁRI KK–NATURTEX SZTE-SZEDEÁK 82–69 (27–24, 23–14, 13–12, 19–19)
Kaposvár, 1300
néző. Vezette: Földházi, Boros T., Major
Kaposvár: DAVIS 20/9, NORFLEET 17/9, Ponjavics 4, HENDLEIN 10, Dramicsanin 12/6. Csere: LALIC 11, KRNJAJSZKI 5, Baki 3/3, Bogdán, Horváth H. Edző: Fekete Ádám
Szeged: MILISZAVLJEVICS 15/6, WIRTH 17/9, Vágvölgyi 3/3, Krapic 10/6, ASBURY 12. Csere: Balmazovics 10/3, Olasz, Kerpel-Fronius B. 2, Polányi, Mayer, Traser, Balogh S. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 7. p: 17–18. 12. p: 35–29. 17. p: 41–32. 22. p: 54–42. 27. p: 59–50. 32. p: 63–54. 37. p: 76–60
Kipontozódott: Norfleet (33. p.)
Fekete Ádám:
– Látszott, hogy a két itthoni vesztes meccsünkön nagy nyomás nehezedett a csapatra, ami részben érthetetlen. Az, hogy egy negyedben két pontot dobjunk, mint a Paks ellen, az nem csak azért van, mert, mondjuk, az ellenfél nagyon jó. Ez az együttes még koránt sincs kész, de biztos vagyok benne, hogy néhány hónap múlva kész lesz. Most tényleg a győzelem volt a legfontosabb.
Andjelko Mandics: – Jobbak voltak a kaposváriak, főleg az első félidőben. A meccs második felét csak egy ponttal nyerték a hazaiak. Az első félidőben dőlt el a meccs, amikor nagyon rosszul védekeztünk. Akkor a Kaposvár dobott ötven pontot, közülük tizenötöt második esélyből. Nem volt elég energia, nem volt elég küzdés. Jobban kell védekeznünk a jövőben.

1. Falco-Vulcano Szombathely 7 7 579–483 1.000
2. Egis Körmend 9 7 2 768–652 0.889
3. Atomerőmű SE 9 7 2 739–682 0.889
4. PVSK-Veolia 8 6 2 704–676 0.875
5. KTE-Duna Aszfalt 7 5 2 556–543 0.857
6. Alba Fehérvár 9 5 4 813–774 0.778
7. Debreceni EAC 9 5 4 730–722 0.778
8. Szolnoki Olaj KK 9 5 4 686–703 0.778