Férfi kosár NB I: a Jászberény mínusz 22-ről nyert Pakson

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.04.12. 18:33
Az Atomerőmű SE hazai pályán kikapott a Jászberénytől, míg a Vasas kétpontos vereséget szenvedett a MAFC vendégeként a férfi kosárlabda NB I alsóházában, így a Jászberény bennmaradása biztossá vált. A középházban a Kaposvár legyőzte a Szegedet, a PVSK pedig száz pont fölé jutott a Sopron ellen.

A végső dudaszó előtt hat perccel még mindössze egy pont volt a vendégek előnye – miután felálltak 22 pontos hátrányból –, ám a hajrában növelték a különbséget, s 11-gyel nyertek.

A Vasas nagy csatában kikapott a MAFC-tól a fővárosi derbin, így a Jászberénynek a paksi győzelem bennmaradást ért.

FÉRFI KOSÁR NB I
ALSÓHÁZ, 3. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–JP AUTO JÁSZBERÉNYI KSE 64–75 (28–16, 18–13, 5–28, 13–18)
Paks, 500
néző. Vezette: Szabó G., Tőzsér D., Praksch P.
ATOMERŐMŰ: BATTLE 13/3, Samenas 12/9, Gilbert 9/9, Tiby 7/3, Watkins 3. Csere: Will 10/6, Medve 7/3, Kovács Á. 3, Illés M. Edző: Teo Cizmic
JÁSZBERÉNY: Saddler 18/9, ARRINGTON 11, WILLIAMS 16/3, SZTAMENKOVICS 18/12, Cseh Gy. 7. Csere: Mándoki 3/3, Czirbus 2, Bazsó. Edző: Ménkű Tibor
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–5. 6. perc: 15–7. 9. perc: 25–16. 12. perc: 30–16. 15. perc: 32–20. 18. perc: 41–22. 24. perc: 46–36. 27. perc: 48–49. 32. perc: 58–59. 37. perc: 62–67.
Kipontozódott: Samenas (34. p.)
Teo Cizmic:
– A leggyengébb mérkőzést játszottuk, amióta itt vagyok. Különösen igaz ez a második félidőre. Egy az egyben próbáltuk megoldani a dolgokat, de ez nem vezet eredményre. A negyedik negyedben elvesztettük Laurynas Samenast, Kovács Ákos pedig nem tudta felvenni a ritmust. Ilyen felfogásban nem lehet mérkőzést nyerni.
Ménkű Tibor: – A szombati találkozó után elhittük, hogy ez a mérkőzés könnyebb lesz. Mire felfogtuk, hogy nem, addig lement az első félidő. Készültünk a Paks tripláira, de mégsem sikerült levédekezni ezeket. A félidőben rendet tettem a fejekben a másodikra sikerült feljavulnunk, kijavítottuk az addigi hibáinkat. Ebben nagy szerepet játszott, hogy Sztamenkovics játéka feljavult.

MAFC–VASAS BUDAPEST 84–82 (21–26, 19–19, 25–19, 19–18)
Gabányi-sportcsarnok, 600
néző. V: Földházi, Török R., Frányó
MAFC: M. SMITH 23/3, Lakits 3, Misek 12/3, SIHOTA 13/9, POSCIC 19/6. Csere: POLYÁK 10/3, Molnár Marcel 4, Pápai. Edző: Garai Péter
VASAS: R. TAYLOR 19/9, HORVÁTH Á. 15/12, THOMPSON 15/3, Pacher 10, R. WRIGHT 15. Csere: Moravcsik 3/3, Garamvölgyi 2, Katona R. 3/3. Edző: Sárosi Bulcsú
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–11. 8. p.: 12–21. 13. p.: 30–31. 17. p.: 37–37. 24. p.: 50–55. 27. p.: 58–59. 34. p.: 69–74. 38. p.: 78–76
Kipontozódott: Misek (36. p.), Molnár M. (37. p.)
Garai Péter:
– Gratulálok saját csapatomnak és a Vasasnak is, hihetetlen élmény és boldogság, hogy nyertünk. Ugyanakkor van némi szomorúság bennünk, s úgy gondolom, ellenfelünknél is, de nem az eredmény miatt. E két csapat a különböző korosztályokban, korosztályos döntőkön rendre élet-halál harcot vív, most felnőtt szinten is ezt teszi, a mai másik alsóházi meccsen történt meglepő eredmény után. Az NB I-es MAFC-Vasas meccsek a budapesti kosárlabda ünnepei, jó lenne, ha minél többen kilátogatnának a hátralévő mérkőzésekre.
Sárosi Bulcsú: – Jól kezdtünk, majd néhány bravúrkosár után a MAFC visszajött a meccsbe, érezhető volt, hogy szoros lehet a vége. Úgy érzem, sokáig kontrolláltuk a mérkőzést, s vezettünk, hol nagyobb, hol kisebb különbséggel, de megnyugtató előnyre nem tudtunk szert tenni. A második félidőben megváltozott a játékvezetői felfogás, amelyhez mindkét csapat nehezen alkalmazkodott, de egyértelműen mi jöttünk belőle rosszabbul. A végén a MAFC jobban akarta a sikert, több támadó lepattanót szerzett vissza, amelynek köszönhetően kiharcolta a győzelmet. Remek hangulatú mérkőzés volt, sajnálnám, ha ez a következő szezonban nem jöhetne létre.

AZ ALSÓHÁZ ÁLLÁSA
11. Atomerőmű SE 29 11 18 2340–2443 0.690
12. JP Auto - Jászberény KSE 29 9 20 2252–2430 0.655
13. Vasas Budapest 29 5 24 2297–2625 0.586
14. MAFC 29 5 24 2153–2485 0.586

Igazi triplazáport hozott a Sopron pécsi vendégjátéka, hiszen a felek összesen huszonnyolcszor találtak be távolról. Ebben is élen járt a hazaiak amerikai légiósa, Chris Smith, aki kilenc kísérletéből nyolcat juttatott a gyűrűbe. Csirke Ferenc, a hazaiak vezetőedzője azt mondta, hogy már októberben látták ezt a potenciált a játékosban, legközelebb majd szólnak neki, hogy a bajnokság akkor kezdődik, ne csak márciusra időzítse ezt a formáját.

KÖZÉPHÁZ, 4. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–NATURTEX SZTE SZEDEÁK 70–66 (20–20, 17–14, 24–14, 9–19)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500
néző. V: Kapitány G., Ádám J., Balog Gy.
KAPOSVÁR: Wisseh 14, FRAZIER 19/9, Cooke 4, HENDLEIN 20/3, Simms 6. Csere: Fodor M. 2, Baki 3/3, Grebenár, Hock. Edző: Fekete Ádám
SZEGED: BOLTICS 15, Lilov 7/3, CSIRICS 13/6, Juhos 8, Sulovics 18. Csere: Bán, Filipovics M. 5/3, Révész. Edző: Nikola Lazics
Fekete Ádám:
– Belekapaszkodtunk az utolsó szalmaszálba. Hendlein Roland ismét hozni tudta magát. A korábban meccsenként közel negyven percet játszók azonban nagyon elfáradtak. A győzelem volt a legfontosabb célunk, ezt elértük és nagyon jó Szeged ellen. A lehetőségeinkhez mérten egy jó szezon van mögöttünk, kérjük szurkolóinkat, támogassanak minket a jövőben is, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el. Rajtunk nem fog múlni.
Nikola Lazics: – Ezúttal jobb volt a Kaposvár, de nekünk sincs okunk szégyenkezni. Zsinórban a negyedik meccset játszottuk és nagyom meglátszott a fáradtság a csapatunkon. Ennek ellenére végig küzdöttünk, ezért pedig csak gratulálni tudok játékosaimnak!

PVSK PANNONPOWER–SOPRON KC 103–94 (24–22, 27–23, 26–19, 26–30)
Pécs, 900
néző. V: Benczur, Söjtöry, Vida J.
PÉCS: NELSON 3, C. SMITH 36/24, SUPOLA 7/3, BUDIMIR 19/9, SEJFIC 17. Csere: Harazin 10, Halász 11/6, Bíró, Demeter, Antóni, Dragasevics, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: B. JOHNSON 22/15, Ruják A. 4, Takács N. 16/12, Myles 12, SPICA 11. Csere: MILLS 12/6, Dufault 8/3, Tóth G. 5/3, Dénes 3/3, Lakosa 1. Edző: Dragan Alekszics
Kipontozódott: Dufault (34. p.)
Csirke Ferenc:
– A szegedi meccs után újra egy motivált csapatot láthatott lelkes közönségünk, és a Sopron is jó százalékkal dobott. Mi a védekezésükben kerestük meg a réseket, de ehhez kellett Chris Smith extrája.
Dragan Alekszics: – Úgy éreztem magam, mint egy All Star-meccsen, bár számunkra ez nem volt jó mérkőzés. Hiába próbáltunk védekezést váltani, Smithnek nagyon sült a keze.