Férfi kosár NB I: a hajrában dőlt el, elődöntős az Atomerőmű

2016.05.15. 20:01
Az Atomerőmű saját közönsége előtt izgalmas végjátékot követően 73–70-re legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén, ezzel 3–2-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és bejutott az elődöntőbe, amelyben a Fehérvárral találkozik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 73–70 (23–20, 8–12, 18–18, 24–20)
Paks, 1100
néző. V: Kapitány G., Benczur T., Győrffy P.
ATOMERŐMŰ: Kovács Á., ROBINSON 8/3, BARNIES 18/3, Eilingsfeld 5/3, Tóth Á. 9. Csere: DUNN 19/3, WATKINS 9, Medve 5/3, Will. Edző: Schmidt Béla
SOPRON: Ruják 5/3, Tiggs 2, Rancic 9/9, BAVCIC 16, Taylor. Csere: TAKÁCS N. 21/15, LAROCHE 10, Dénes G. 3, Tóth G. 4. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 4. p.: 3–6. 6. p.: 11–11. 8. p.: 14–13. 12. p.: 25–25. 18. p.: 28–28. 22. p.: 33–35. 26. p.: 45–42. 33. p.: 53–55. 36. p: 64–59.
Schmidt Béla:
– Tulajdonképpen ilyen ki-ki meccsre számítottunk. Voltak hullámvölgyeink, mentális és fizikális értelemben is, de az ellenfélnek is. Egy-egy jó egyéni megoldással mindig sikerült meglépnünk, nagyon sokat dolgoztunk érte, hogy ezt a mérkőzést meg tudjuk nyerni. Ez a társaság megérdemli, hogy ott legyen a négy között, ez volt a célunk az idény előtt.
Sabáli Balázs: – Mind a két utolsó paksi meccs szoros volt. A találkozó előtt azt mondtam a csapatnak, hogy ha hetven ponton tudjuk tartani az ASE-t, akkor nyerhetünk. Sajnos az első félidőben sok volt az eladott labdánk, a kulcsjátékosaink gyengébb napot fogtak ki. Sajnálom a szurkolóinkat, akik ilyen messze elkísértek bennünket, most így alakult.FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

Paks, 1100

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3–2 az Atomerőmű javára

A paksiak a TLI-Alba Fehérvárral találkoznak a szerdán kezdődő elődöntőben. A másik ágon a címvédő Szolnoki Olaj és a Körmend csap össze.