Férfi kosár NB I: a Falco simán nyerte a nyugati presztízscsatát

2020.01.04. 18:21
Ron Curry 23 pontot szerzett a győztes szombathelyi csapatban (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A címvédő Falco már az első negyedben jelentős előnyt szerzett a ZTE otthonában, és bár az utolsó játékrészben csökkent a különbség, így is magabiztosan (98–89) nyerte meg a férfi kosárlabda NB I 14. fordulójának szombat kora este lejátszott nyugat-magyarországi presztízsmeccsét. A Körmend nagyon megizzadt Oroszlányban, de 18–4-es hajrá végén, az utolsó percben fordítva nyerni tudott. Ugyancsak idegenben, Szegeden húzta be meccsét az utóbbi hetek mélyrepülése (hét vereség) nyomán edzőt váltó PVSK, míg a játéknap egyetlen hazai győzelmét a Sopron könyvelte el.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ZALAKERÁMIA ZTE KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 89–98 (17–27, 26–27, 19–23, 27–21)
Zalaegerszeg, 2500
néző. Vezette: Kapitány, Csabai-Kaskötő, Kulcsár
ZTE: Bibbins 16/12, JOHNSON 28/12, WILLIAMS 19/12, Szabó Zs. 7, Agafonov 14. Csere: Gulyás, Djuric 5/3, Simon K., Doktor P. Edző: Bencze Tamás
FALCO: Hooker 8/6, CURRY 23/9, Benke 6, Filipovity 7, REDDIC 15. Csere: PERL 19/3, Váradi 11/3, D. Washington 5, Lake 2, Bíró O., Krivacsevics 2. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–15. 7. p.: 10–20. 13. p.: 18–38. 16. p.: 29–42. 19. p.: 43–47. 23. p.: 43–57. 27. p.: 53–66. 33. p.: 68–81. 37. p.: 73–90
Kipontozódott: Szabó Zs. (36. p.)
Bencze Tamás:
– Tudtuk, hogy nagyon jó csapat lesz az ellenfelünk. Sokan meg szeretnék verni a Falcót, így voltunk mi is, de nem sikerült. A támadólepattanók tekintetében huszonnégy-három volt a különbség az ellenfél javára, ezt egy ilyen kiváló csapat kihasználja.
Gasper Okorn: – Az első félidőben volt egy nagyon jó időszakunk, aztán akadt egy kis koncentrációs problémánk, de a térfélcserét követően végig kontrolláltuk a találkozót. Népes szurkolótáborunk lelkes biztatása mellett megérdemelten nyertünk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–PVSK-VEOLIA 72–84 (16–29, 16–12, 26–14, 14–29)
Szeged, 1000 néző. V: Tőzsér, Mészáros B., Győrfy R.
SZEGED: Miliszavljevics 8, Wirth 2, Balmazovics 8/6, KRAPIC 19/3, ASBURY 24. Csere: Vágvölgyi 9/9, Kerpel-Fronius B. 2, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 9/3, CH. SMITH 20/6, Diggs 9/3, Budimir 10/6, HORTI 12/3. Csere: Ruják A. 7/3, Sulovics 10, Csirics 7/3, Antóni. Edző: Dragan Alekszics
Szrecsko Szekulovics:
– Az első félidőben tizenegy triplakísérletünkből csupán egy volt sikeres, ráadásul a védekezésünk sem volt acélos. A nagyszünet után nagy erőket mozgósítva átvettük a vezetést, sajnos a kulcspillanatokban, amikor növelhettük volna előnyünket, rossz döntéseket hoztunk, amit a hosszú kispaddal rendelkező, jó erőkből álló Pécs kihasznált.
Dragan Alekszics: – Az első félidőben látottakkal elégedett vagyok. Térfélcsere után – elsősorban a hibáinkat kihasználva – fordított a Szeged. Az utolsó negyedben játékosaim mindent megtettek, hogy hét bajnoki vereség után győztesen hagyják el a pályát.

OSE LIONS–EGIS KÖRMEND 71–72 (23–9, 18–19, 18–17, 12–27)
Oroszlány, 1500
néző. V: Földházi, Minár, Lengyel
OSE LIONS: E. WASHINGTON 14, Abell 4, Mohácsi 3/3, BOZSOVICS 14/3, HAYES 12. Csere: Rizvic 9, Demeter A. 6, Illés 7/6, Garamvölgyi 2, Zsíros. Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND: TURNER 30/6, EDWARDS 13/6, Varnado 6, Takács K., TAYLOR 9. Csere: Kastrati 5, Durázi 1, Ferencz 8/6. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 15. p.: 35–22. 26. p.: 50–35. 28. p.: 50–43. 34. p.: 67–54. 37. p.: 71–61
Sebastjan Krasovec:
– Egyszerű a képlet: három negyeden keresztül nagyon jól játszottunk, a negyedikben azonban leálltunk, és ezzel el is veszítettük a mérkőzést.
Matthias Zollner: – Tudtuk, hogy jó kosárlabdát játszik az Oroszlány, és a mérkőzés jelentős részében nekünk is nagyon nehéz dolgunk volt ellene. Ilyen pontszegény kezdés után nehéz visszajönni a mérkőzésbe, de a negyedik negyedben végül sikerült fordítanunk egy kemény és küzdelmes összecsapáson.

SOPRON KC–JÁSZBERÉNYI KSE 91–66 (24–19, 25–21, 16–16, 26–10)
Sopron, 1500
néző. V: Benczur, Nagy V., Hervay
SOPRON: Kinney 13/9, Supola 12/6, Takács N. 3/3, RIVERS 22/9, CARTER 13. Csere: JOGELA 23/3, Werner 2, Molnár Marcell, Fazekas 3/3, Schöll. Edző: Kosztasz Flevarakisz
JÁSZBERÉNY: Miller 4, NELSON 24/9, Mészáros M. 3/3, Alekszandrov 13/6, Pantelics 8. Csere: Brbaklics 12/3, Ruják B., Peringer 2, Buzás, Szigedi. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–4. 5. p.: 14–7. 10. p.: 24–19. 12. p.: 32–21. 15. p.: 38–27. 18. p.: 47–35. 20. p.: 49–40. 22. p.: 49–44. 25. p.: 55–51. 28. p.: 65–53. 30. p.: 65–56. 32. p.: 69–59. 35. p.: 75–61. 38. p.: 84–61
Kipontozódott: Pantelics (38. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– A neves csapatok ellen nagyobb szokott lenni a motiváció, nekünk viszont minden vetélytárs ellen ugyanolyan alázattal, intenzitással kell játszani. Gondot okozott Bernard Thompson hiánya, főleg védekezésben és emberfogás ellen. Remon Nelson remekül teljesített, neki külön is gratulálok. Amikor átálltunk zónára, sikerült megtörni ellenfelünk lendületét, tíz eladott labdára huszonnégy gólpassz jutott, ez jónak mondható. Ellenfelünk igyekezett lassítani a játékot, s hogy így is sikerült kilencven pont fölé jutnunk, az dicséretes. Ismét szeretném kiemelni közönségünket, amely rengeteget segített, amikor hullámvölgyben voltunk.
Lo Elhadji Malick: – Két ellentétes félidőt játszottunk. Az volt a tervünk, hogy úgy menjünk a nagyszünetre, hogy nyílt a meccs, amit többé-kevésbé elértük, hiszen tíz ponton belüli különbséggel mentünk az öltözőbe. Sőt a második félidő elején kifejezetten szorossá tettük a meccset. Amikor ellenfelünk átállt zónára, sajnos volt néhány játékosunk, aki nem tudta pontosan, mi a feladata, így óriási zűrzavar lett úrrá a támadójátékunkon. Ellenfelünk ezt könnyű kosarakkal megbüntette.