Férfi kosár NB I: a címvédő Alba sikerével indult a szezon

2013.10.04. 20:04
Juhos Levente (jobbra) 18 ponttal az Alba legjobbja volt – itt a soproni Dénes Gábort üldözi (Fotó: Mirkó István)
A címvédő Alba Fehérvár hazai pályán 75–68-ra legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I 2013–2014-es alapszakaszának péntek esti nyitó mérkőzésén.

A fehérváriak kezdték jobban a meccset, azonban a Sopron állta a sarat, és az első negyed végén Jonathan Thompson vezérletével 8–0-s szakaszt repesztve átvette a vezetést.

A második negyed elején a fehérváriakon volt a sor, hogy néhány percre lenullázzák ellenfelüket, és a 22–22 után hintett tíz ponttal – mint utóbb kiderült: végleg – magukhoz ragadták a kezdeményezést.

A harmadik negyed végjátékában, Maurice Kemp büntetője után a hazai előny közelítette a húsz pontot (59–41). Az utolsó játékrészben a vendégek kapaszkodtak, és a végjátékban sikerült tíz pontot belülre zárkózniuk (75–68).

A mellrák elleni kampányhoz csatlakozva az Alba játékosai rózsaszín mezben játszották le a mérkőzést. A rózsaszín felsőket később elárverezik, a befolyt összeg egyik felét a mellrák elleni küzdelmet segítő alapítvány kapja meg, a másikkal pedig a győri női kosarasok buszbalesetben elhunyt vezetőinek családját kívánja segíteni a fehérvári klub.

A játéknap másik mérkőzésén az újonc Kecskemét hazai pályán szinte végig vezetve, magabiztosan (84–58) legyőzte a legutóbbi szezonban az elődöntőig jutó Kaposvárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 75–68 (16–20, 27–13, 19–16, 13–19)
Székesfehérvár, 1250
néző. Vezette: Vígh, Ádám, Surányi
FEHÉRVÁR: Szanati, Moore 12/6, Tóth P. 6, JUHOS 18/9, Somogyi 8. Csere: Tóth N. 6, HOBBS 9/3, Supola 3, Oláh 2, KEMP 11
SOPRON: THOMAS 19/6, THOMPSON 18/3, Molnár A. 2, Tóth G. 2, Barovic 6. Csere: Dénes 10/6, Ruják 8/6, Takács, Trepák 3
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–2. 5. p.: 9–2. 7. p.: 11–11. 10. p.: 16–20. 15. p.: 32–22. 18. p.: 34–29. 22.p.: 47–33. 28. p.: 59–41. 32. p.: 62–53. 35. p.: 71–53. 39. p.: 73–64
Mezőnybeli dobószázalék: 30/63 (48%), ill. 25/55 (45%). Hárompontosok dobószázaléka: 6/16 (38%), ill. 6/19 (32%). Büntetők dobószázaléka: 9/12 (75%), ill. 12/15 (80%)
Lepattanók: 32, ill. 25, Támadólepattanók: 11, ill. 8. Legtöbb lepattanó: Tóth N., Juhos 7-7, ill., Tóth G. 6
Legtöbb gólpassz: Tóth P. 5, ill., Thomas, Ruják, Dénes 2-2

Carlos Frade, az Alba edzője: – Értékelem a csapat által tett erőfeszítéseket és azt, hogy remek egyéni képességű játékosokból álló együttest győztünk le. Az első negyedben puhán védekeztünk és sokat hibáztunk, de a másodikban már majdnem azt játszottuk, ami szerettünk volna. Az utolsó öt percünk roppant gyenge volt.
Sabáli Balázs, a Sopron edzője: – Az első negyedben még megoldottuk a letámadás elleni védekezést egy eladott labdával, de a másodikban már nem, akkor sorra hibáztunk, és a lepattanókat sem tudtuk leszedni. Az Alba irányította és kontrollálta a meccset, de így is kozmetikáztunk a végén az eredményen.

KTE-DUNA ASZFALT–KAPOSVÁRI KK 84–58 (16–14, 24–19, 23–15, 21–10)
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Győrffy, Gorka, Jakab
KECSKEMÉT: WITTMANN 12/3, Mészáros M. 8, DJERASZIMOVICS 18/3, JOVANOVICS 18/6, KARAHODZICS 8. Csere: Bencze 2, Pongó Martin, Hegedűs G. 9/9, Pongó Máté 4/3, Kővágó-Laska, Jakab 3/3, Kovács B. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
KAPOSVÁR: Fodor M. 7/6, Puljko 10/6, Jancsikin 9/3, HENDLEIN 15, Pesics 4. Csere: Dávid G. 10, Kiss K. 2, Benke, Kovács S., Papp P. 1. Vezetőedző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 3. p.: 5–5. 7. p.: 9–11. 13. p.: 20–19. 16. p.: 31–21. 25. p.: 53–39. 33. p.: 70–51. 37. p.: 81–53.
Sztojan Ivkovics:
– Nagyon az elején vagyunk még a bajnokságnak. Ellenfelünk egyik legjobbja, az irányító Hinnant kiesett, és ez nagyban megkönnyítette a dolgunkat, de nem ezért győztünk.
Fekete Ádám: – Nem mi voltunk a meccs esélyesei, mert nem sikeredett a legjobbra a felkészülésünk. A Kecskemét aggresszíven védekezett, és ez döntőnek bizonyult.