Férfi kosár NB I: 9 pontos szombathelyi vereség Pécsett

2013.10.27. 19:55
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában a Pécs hazai környezetben kilenc ponttal nyert a Szombathely ellen.

Lendületes támadójátékkal és hétpontos előnnyel hozta le az első negyedet a Pécs, a Falco a folytatásban csak kapaszkodott, de a házigazda megélt a korai előnyből, és végig tudta tartani a magas fordulatszámot.

A Pécs második győzelmét aratta, a Szombathely ötödször veszítve továbbra is nyeretlen.

KOSÁRLABDA, Férfi NB I
ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ

PÉCSI VSK-PANONPOWER–OPTIKA SZOVA FALCO KC SZOMABTHELY 95–86 (22–15, 24–22, 17–21, 32–28)
Pécs, 1100
néző. V: Benczur, Farkas G., Balog Gy.
PÉCS: Kovacsevics 11, Kovács P. 13/3, Bíró, BUDIMIR 30/9, Green 9. Cs: Bödör, CSABAY 18/12, Halász 9/3, Nagy K. 2, Somogyfoki 3. Edző: Csirke Ferenc
FALCO: Timberlake 15, Tomic 12/3, Will 10/6, Zagorac 11, Szabó M. 10. Cs: Simon L. 3/3, Bognár, Perl 7/3, HARAZIN 18. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 6. p.: 13–8. 13. p.: 30–19. 17. p.: 38–30. 23. p.: 51–39. 26. p.: 54–47. 33. p.: 63–64. 37. p.: 76–71
Kipontozódott: Szabó M. (35. p.), Harazin (40. p.), Will (40. p.)
Csirke Ferenc:
– A lepattanócsatát a Falco nyerte meg, mi viszont több labdát szereztünk. Ezúttal akadt olyan ember, aki átlendített minket a holtpontokon. A legfontosabb feladatot, Zeljko Zagorac semlegesítését megoldottuk.
Bencze Tamás: – A Pécs kevesebbet hibázott. Sorozatban ugyanazokat a hibákat követjük el, ráadásul akad, amely nem is a játékhoz köthető. Mindkét csapat keményen védekezett, de ez nem tükröződik a büntetőarányban.

1. KTE-Duna Aszfalt 5 5 397–339 1.000
2. Zalakerámia-ZTE KK 5 4 1 361–343 0.900
3. Atomerőmű SE 5 4 1 441–362 0.900
4. Alba Fehérvár 5 3 2 431–392 0.800
5. Sopron KC 5 3 2 340–332 0.800
6. FORTRESS Jászberény 5 3 2 392–385 0.800
7. Pécsi VSK-PANNONPOWER 5 2 3 388–385 0.700
8. BC Körmend 5 2 3 351–367 0.700