Férfi kosár NB I: 100 pontot dobott, tízzel nyert a címvédő

H. D.H. D.
2019.10.04. 19:59
100 pontot dobott Szegeden, tízzel nyert a címvédő Falco (Fotó: Facebook/Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapat)
A férfi kosárlabda NB I 2. fordulójában a címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 100–90-re nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában. Szintén a pénteki játéknapon az előző idényben ezüstérmet szerző Egis Körmend nagy csatában 84–80-ra nyert a Sopron vendégeként, míg a Debreceni EAC 15 ponttal jobbnak bizonyult az Oroszlánynál.

A múlt héten két győzelemmel a Bajnokok Ligája főtáblájára jutó Falcónak az idénybeli első bajnoki mérkőzésén alaposan meg kellett izzadnia a sikerért. A címvédő az első negyed után három ponttal vezetett, míg a nagyszünetben kétpontos előnnyel vonulhatott a pihenőre Szegeden. A Szedeák a harmadik negyedben kissé lemaradt, s ez végzetesnek bizonyult, a Falco 100–90-re megnyerte a mérkőzést.

A szombathelyi csapat legeredményesebbje Filipovity Márkó (19 pont, 6 lepattanó) és Quinton Hooker (17 pont, 3 lepattanó, 5 assziszt) volt, míg a szegedieknél három játékos, Sztefan Balmazovics (22 pont, 6 lepattanó, 3 assziszt), Ante Krapic (20 pont), Brian Asbury (17 pont) emelkedett ki a mezőnyből.

Az előző idényben ezüstérmet szerző Egis Körmend végletekig kiélezett mérkőzésen győzte le a Sopront. A körmendiek a nagyszünetre nyolcpontos előnyt harcoltak ki, a fordulás után azonban egyre közelebb zárkózott a házigazda. A fordítás nem jött össze, a Körmend a második mérkőzését is megnyerte.

A mezőny legeredményesebbje a körmendi Jarvis Varnado volt, aki a 28 pontja (öt kísérletből négy triplát dobott) mellett hat lepattanót gyűjtött és két asszisztot is kiosztott. A hazaiak 80 pontjából 50-et két játékos hozott össze: Bernard Thompson 26, Damier Pitts 24 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁKFALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 90–100 (22–25, 24–23, 20–29, 24–23)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Kapitány G., Ádám J., Balogh Gy.
SZEGED:
Miliszavljevics 5/3, Wirth 8/6, KRAPIC 20/6, BALMAZOVICS 22/9, ASBURY 17. Csere: Kerpel-Frónius G. 10, Kerpel-Frónius B. 8/6. Edző: Andjelko Mandics
SZOMBATHELY: HOOKER 17/9, Benke 9/3, FILIPOVITY 19/6, Krivacsevics 8, REDDIC 14. Csere: Váradi 9/3, Washington 1, Bíró 8/6, LAKE 15. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 7. p.: 17–17. 12. p.: 29–27. 18. p.: 38–44. 23. p.: 46–53. 27. p.: 54–63. 33. p.: 68–83. 38. p.: 82–94
Kipontozódott: Váradi (39. p.)
Andjelko Mandics:
– Játékosaim hozzáállásával és küzdőszellemével elégedett vagyok, ám egy ilyen szintű csapat ellen végig kell koncentrálni. A harmadik negyed elején volt egy háromperces üres járatunk, amikor átfutott rajtunk a bajnoki címvédő és összességében megérdemelten nyert.
Gasper Okorn: – Előzetesen számítottunk rá, hogy szoros mérkőzést játszunk Szegeden. Örülök, hogy a kritikus pillanatokban higgadtak maradtunk és rendre jó döntéseket hoztunk. Joggal illeti kritika a védekezésünket.

OSE LIONS–DEBRECENI EAC 72–87 (10–23, 18–24, 25–27, 19–13)
Oroszlány, 1000néző.Vezette:Benczur, Tóth C., Minár
OROSZLÁNY:Washington10/6, ABELL17/6, RIZVICS13/3, Zsíros3/3, BOZOVICS16. Csere:Garamvölgyi1, Demeter3/3, Kucsora, Nshimba, Mohácsi2, Illés7/3. Edző:Sebastjan Krasovec
DEAC:MARTINEZ6, Polyák4, BORISZOV19/3, BOGNÁR K.10, TÓTH Á.17. Csere:Tóth B.1, Manigat12/12, Gáspár, Somogyi, HARRISON10, Armwood8. Edző:Kovács Adrián
Az eredmény alakulása:3. perc:2–2.7. p.:2–15.13. p.:12–32.19. p.:28–43.20. p.:28–47.23. p.:36–54.24. p.:41–54.28. p.:47–68.32. p.:57–74.36. p.:66–80.38. p.:66–86
Sebastjan Krasovec: – A DEAC nagy iramban, mi viszont puhán kezdtünk, ami alapvetően befolyásolta a mérkőzés alakulását. Túl sok labdát adtunk el, így nem lehet nyerni.
Kovács Adrián: – Intenzív, látványos mérkőzést vívtunk. Nagyon jól kezdtünk, védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtottunk. Agresszív játékunknak köszönhetően sok labdát szereztünk. Ezt a meccset csapatként nyertük meg.

SOPRON KC–EGIS KÖRMEND 80–84 (20–21, 14–21, 21–17, 25–25)
Sopron, 1800 néző. Vezette: Papp P., Farkas G., Major
SOPRON: PITTS 24/6, THOMPSON 26/3, Takács N., Rivers 10/6, Carter 8. Csere: Supola 6/3, Jones 6, Molnár Marcell. Edző: Sabáli Balázs
KÖRMEND: Turner 11/6, Edwards 12, Oroszi, VARNADO 28/12, Keller Á. 10. Csere: Kastrati 6, Ferencz 8/6, Németh Á. 3, Taylor 6. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–0. 5. p.: 12–11. 10. p.: 20–21. 12. p.: 25–23. 16. p.: 27–29. 18. p.: 31–34. 20. p.: 34–42. 22. p.: 36–49. 26. p.: 49–53. 28. p.: 51–57. 30. p.: 55–59. 32. p.: 59–61. 35. p.: 64–71. 38. p.: 75–78.
Kipontozódott: Supola (37. perc), Keller (39. perc),
Sabáli Balázs: – Több volt nálunk az egyénieskedés, mint az előző találkozón, vagy éppen a felkészülés alatt. Sajnos védekezésben is olyan egyéni hibákat követtünk el, amelyek megpecsételték a sorsunkat. A Körmend megérdemelte a győzelmet, de… Mi egész héten azért dolgozunk, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki a mérkőzésből. Mindenki hibázik, a játékvezetők is, benne van a játékban, de itt most olyasmi történt, ami minket sokkal jobban sújtott.
Matthias Zollner: – Kemény meccs volt, mind a két csapat győzni akart. Végrehajtottuk, amit akartunk, de a Sopron főleg a második félidőben keményen játszott, ezért is lett ilyen szoros a vége.

1. PVSK-Veolia 1 1 103– 73 1.000
2. Egis Körmend 2 2 168–143 1.000
3. Alba Fehérvár 1 1 100– 80 1.000
4. Debreceni EAC 2 2 168–151 1.000
5. Falco-Vulcano Szombathely 1 1 100– 90 1.000
6. Atomerőmű SE 1 1 90– 84 1.000
7. Sopron KC 2 1 1 156–150 0.750
8. Kaposvári KK 1 1 79– 81 0.500