Férfi kosár NB I: 100-ig jutott a Szolnok, nyert a Körmend is

2019.12.21. 20:37
A Szolnok és a Körmend hazai pályán, a Zalaegerszeg idegenben győzött a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–PVSK–VEOLIA 100–75 (30–20, 25–16, 21–19, 24–20)
Szolnok, 1350
néző. V: Benczur, Minár, Goda
SZOLNOK: D. DAVIS 22/15, JONES 25/9, KRSZTICS 16/12, Juhos 2, Tóth N. Csere: Rudner 9/9, Cakarun 8, KOVÁCS P. 12/3, Taiwo, Pallai, Csák 6/6. Edző: Gasper Potocnik
PÉCS: Ruják A. 3, Ch. Smith 11, DIGGS 24, Budimir 11/3, Horti 4. Csere: Sulovics 2, Pongó M., Antóni 3/3, Kocsis Z. 2, CSIRICS 13/3, Bíró L., Dragasevic 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 8. p.: 24–17. 14. p.: 39–27. 18. p.: 49–33. 24. p.: 68–41. 28. p.: 73–52. 35. p.: 86–62
Kipontozódott: Juhos (29. p.)
Gasper Potocnik:
– Elismerésem a csapatnak, mert úgy játszottak a fiúk, ahogy az edzéseken dolgoztak. A feladat azonban továbbra is az, hogy két lábbal a földön maradjunk, és továbbra is tegyük a dolgunkat.
Csirke Ferenc: – A legfőbb problémánk az volt, hogy a Szolnok más sebességgel és dinamikával játszott, mint mi. Nem mellesleg extra dobóformát mutattak a hazaiak, hiszen tizennyolc triplát kaptunk. Amíg száz pontokat kapunk, nincs több győzelem!

EGIS KÖRMEND–DEAC 96–90 (30–35, 24–18, 27–16, 15–21)
Körmend, 1900
néző. V: Győrffy P., Kulcsár, Kovács N.
KÖRMEND: Turner 17, EDWARDS 18/3, FERENCZ 17/9, VARNADO 17/3, Taylor 10. Csere: Kastrati 11/3, Durázi 6/3, Takács K. Edző: Matthias Zollner
DEAC: MOODY 30/15, Polyák 12/6, Manigat 6/6, Boriszov 10, Tóth Á. 13. Csere: Bognár K. 2, HARRISON 16/12, Omenaka 1. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–8. 7. p.: 22–28. 14. p.: 45–45. 17. p.: 48–50. 24. p.: 64–59. 28. p.: 76–64. 33. p.: 81–76. 36. p.: 86–85
Matthias Zollner:
– Nehéz meccsre számítottunk, mert kissé fáradtak vagyunk. Nem egyszerű feladat a FIBA Európa-kupában és a magyar bajnokságban is helytállni, nincs annyira bő keretünk, hogy a kettős terhelést zökkenőmentesen bírjuk. Ám ez sem magyarázat arra, hogy az első negyedben harmincöt pontot kapunk. Mindent egybevetve nem vagyok elégedetlen, hiszen harcos, jó erőkből álló együttest győztünk le.
Kovács Adrián: – Körmenden nagyon jól kell játszani ahhoz, hogy bármely csapat győztesen távozzon. Mindent megpróbáltunk, a harmadik negyed kivételével egyenrangú ellenfelek voltunk. Keményen harcoltunk, a találkozó hajrájában kapaszkodtunk, de már nem tudtunk annyi energiát mozgósítani, amennyi elegendő lett volna a győzelemhez.

JÁSZBERÉNYI KSE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 65–83 (20–23, 16–24, 15–17, 14–19)
Jászberény, 600
néző. V: Praksch P., Mészáros B., Rácz
JÁSZBERÉNY: Nelson 4, Mészáros 4, MILLER 13/3, Alekszandrov 11/9, PANTELICS 19/3. Csere: BRBAKLICS 9, Ruják B., Buzás 5/3, Peringer, Szigedi, Mondi, Vas-Teplán. Edző: Lo Elhadji Malick
ZALAEGERSZEG: BIBBINS 10, JOHNSON 19/3, WILLIAMS 17/9, Szabó Zs. 9, Agafonov 11. Csere: Gulyás 4, Djurics 11/3, Simon 2, Farkas A., Doktor, Kovács K., Simó. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–6. 6. p.: 11–12. 13. p.: 25–25. 16. p.: 29–29. 23. p.: 38–54. 26. p.: 42–62. 33. p.: 56–71. 36. p.: 58–73
Lo Elhadji Malick:
– Tudjuk, milyen helyzetben van a klub, minden döntéshozó itt volt a mérkőzésen. Láthatták, egyelőre ennyit tudunk.
Bencze Tamás: – Jászberénybe mindig szívesen jövök, és most örömmel is távozom, mert nyertünk. A második negyedtől rotációban játszottunk, s ahogy fáradt a Jászberény, úgy szereztünk nagyobb előnyt. A harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés, de azért a hátralévő percekben is koncentráltak maradtunk. Sok sikert és kitartást kívánok a jászberényieknek.

Korábban közölt eredmény
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 92–76 (24–20, 27–18, 16–16, 25–22) – részletek itt!