Férfi kosár MK: pontszegény mérkőzés után paksi öröm

GY. F.GY. F.
2018.02.16. 17:32
A paksi Jabarie Hinds (balra) és Ivica Radic párviadala (Fotó: Dömötör Csaba)
Feledhető negyven percet követően a véghajrában figyelmesebben játszó Atomerőmű SE jutott a négy közé a férfi kosárlabda Magyar Kupában, miután péntek délután 61–58-ra legyőzte a ZTE-t.

Két, nagyjából azonos játékerejű csapat mérkőzött a második párban. Bencze Tamás Zalakerámia ZTE KK-ja és Teo Cizmic Atomerőmű SE-je egyaránt reménykedhetett, hogy szombaton is lesz feladata Debrecenben.

A paksiak új szerzeménye, Ricky Tarrant még nem volt bevethető, így négy légióssal vágott neki a találkozónak a Paks. Zalaegerszegről és a Duna-parti városból is érkeztek drukkerek, a jelek szerint legalább minimális létszámban minden résztvevőt elkísérnek a leghűségesebbek. Az izgalmak ugyan elmaradtak a PVSK–Falco mérkőzésen tapasztaltaktól, de azért volt mit nézni.

Példának okáért R. T. Guinn teljesítményét, az ASE erőcsatára néha úgy mozgott, mint Jim Carrey az Ace Venturában, egyébként meg nagyon hasonlít a korábbi remek magyar kosaras (jelenleg edző és szakkommentátor) Puskás Artúrra. Az amúgy neves csapatokban megforduló Guinn hamar összeszedett három faultot, így nem nagyon tudott érvényesülni. Félidőben Deonta Vaughn két kései büntetőjével 36–35-re vezetett a ZTE.

A harmadik negyed elején aztán néhány ponttal elszivárogtak a zalaiak, de a tízperces periódus végére utolérte őket az Atom. A negyedik negyedben át is vette az irányítást Cizmic mester csapata, a ZTE-nél James Kinney terített betlit produkált, ezt nem bírta el csapata.

A pontszegény összecsapáson Eilingsfeld János és Jabarie Hinds húzta az Atomerőmű szekerét, a paksi gárda az elődöntőben a Falcóval találkozik – a ZTE–Falco slágermeccsre tehát nem kerül sor.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ (DEBRECEN)

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 61–58 (18–18, 17–18, 13–12, 13–10)
Debrecen, 200
néző.V: Pálla, Praksch, Söjtöry
ATOMERŐMŰ SE: Ruják 3/3, HINDS 19/6, Barnies 5/3, EILINGSFELD 19/3, Guinn 6. Csere: Ogunyemi 7, Medve, Garamvölgyi 2. Edző:Teo Cizmic
ZALAEGERSZEG: Kinney, VAUGHN 15/6, BENKE 16/3, Radic 8, Szabó Zs 16/6. Csere: Mikovics, Horváth Á. 3/3, Mohácsi. Edző:Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 8. p.: 13–15. 13. p.: 23–21. 18. p.: 30–31. 23. p.: 39–44. 28. p.: 46–48. 33. p.: 54–52. 38. p.: 56–52
Kipontozódott: Szabó Zs. (40.p.)
Teo Cizmic:
– Ahogy a kupameccseken általában, itt is a játék küzdő jellege dominált. Kemény csata folyt a pályán, amiből ma mi kerültünk ki győztesen.
Bencze Tamás: –A Paks elleni legutóbbi győzelmünket a gyors indításokból szerzett kosarainknak köszönhettük, ezek ma elmaradtak. A hatvanegy kapott ponttal elégedett vagyok, nem úgy, mint a gyengén szervezett támadásainkkal. Mindezek mellé alacsony százalékkal dobtunk, így pedig nem lehet meccset nyerni.