Férfi kosár, MK: bronzérmes az Atomerőmű

2013.03.31. 19:25
A négyes döntőnek otthont adó paksi együttes, az Atomerőmű szerezte meg a férfi kosárlabda Magyar Kupa bronzérmét, miután a délutáni helyosztón parádés rajtjának köszönhetően simán nyert a PVSK-Pannonpower ellen. A sorozat 20.30 órakor kezdődő fináléját az Alba Fehérvár és Szolnoki Olaj vívja egymással.
Hat perc sem telt el a mérkőzésből, a paksiak 18–4-re megléptek, s e remek rajtnak köszönhetően úgy is simán hozták az első negyedet, hogy a folytatásban már nagyon lazára vették a befejezéseket. Négy perc alatt csupán egy triplát hoztak össze (21–4). A második negyedre feléledt a Pécs, a felek egyik palánk alatt sem törődtek sokat a védekezéssel: töltetlenül lőttek. Végül ebből is a paksiak jöttek ki jobban, előnyük a nagyszünetre 28 pontra nőtt, és már ötven fölött jártak (53–25).Amilyen ponterős volt a félidő előtti negyed, olyan visszafogottra sikerült a szünet utáni. Az Atomerőmű így is újabb négy pontot tett hozzá az előnyéhez, de a játék képe alapján már egyáltalán nem dominált annyira, mint az elején, így döntően az első negyedben összeszedett előnyének köszönhetően vezetett megnyugtatóan (72–40). A záró felvonásban sorra jöttek a triplák paksi részről, a pályán lévők a közönséget és magukat is szórakoztatták. Az Atomerőmű ráhajtott a sportágban bűvös határnak számító száz dobott pontra, amit végül nem sikerült elérnie ugyan, de a biztos győzelem és a bronzérem így is összejött (96–58.)FÉRFI KOSÁRLABDA, MAGYAR KUPA
A 3. HELYÉRT

ATOMERŐMŰ SE–PVSK-PANNONPOWER 96–58 (24–4, 29–21, 19–15, 24–18)
Paks, 1300
néző.
ATOMERŐMŰ: L. Williams, LEVY 30/12, VOJVODA 22/18, Kámán 2, IDLET 10. Cs: Kovács Ákos 7/6, Eilingsfeld 2, KÖRTÉLYESI 11/9, KERPEL-FRONIUS 12/6, Illés M. Edző: Schmidt Béla
PVSK: Loesing 6, Csabay, Bíró O. 10/3, TÓTH N. 10, Hendley 12. Cs: Nagy K. 3, Horváth B. 3/3, Csernák 3/3, Halász 7/3, Tóth M. 4. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. p.: 12–2. 6. p.: 18–4. 13. p.: 30–10. 17. p.: 39–19. 24. p.: 56–27. 28. p.: 62–35. 33. p.: 80–42. 37. p.: 91–49.
Schmidt Béla: – Nagyon örülök a győzelemnek. Köszönöm a srácoknak, hogy így álltak hozzá a bronzmérkőzéshez.
Csirke Ferenc: – Az ilyen kétnapos terhelés még sok a mi csapatunknak. Ma is mindent megpróbáltunk, de fejben elfáradtunk.