Férfi kosár MK: a 3. negyedben robbantott, a Paksé a bronz

2015.02.21. 17:22
A férfi kosárlabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén a Paks magabiztos játékkal, a harmadik negyedben mutatott remek teljesítményével legyőzte a Sopront a budapesti Tüskecsarnokban, így dobogóra állhat.

A címvédő Szolnoki Olajtól vereséget szenvedő paksiak nem villogtak az első két negyedben, a másodikat két ponttal el is veszítették, ám a harmadik játékrészt fölényesen, tizenkét ponttal megnyerték. A címvédő Szolnoki Olajtól vereséget szenvedő paksiak nem villogtak az első két negyedben, a másodikat két ponttal el is veszítették, ám a harmadik játékrészt fölényesen, tizenkét ponttal megnyerték.

Ezzel el is döntötte a bronz sorsát a a 19 pontos Jarrod Jones, valamint a 15-ig jutó Körtélyesi Gergely vezette együttes.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
BRONZMÉRKŐZÉS

Paks–Sopron 88–78 (20–20, 18–20, 29–17, 21–21)
Budapest, Tüskecsarnok, 2000 néző. V: Győrffy, Török
PAKS: DUGAT 8/6, Medve 5/3, KÖRTÉLYESI 15/9, Eilingsfeld 7, JONES 19. Cs: Tóth Á. 6, Szabó Zs. 11/6, Baki, Wise 8, Evans 7/3, Kovács Á. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
SOPRON: Ruják 12/3, Edwards 2, Dénes G. 6, Boriszov 11/3, TÓTH G. 22/6. Cs: THOMAS 7/3, Takács N. 6/6, Poscic 12, Trepák. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 6. perc: 9–12. 17. p.: 36–32. 18. p.: 36–40. 20. p.: 41–40. 24. p.: 53–40. 27. p.: 60–44. 30. p.: 67–57. 35. p.: 73–68. 36. p.: 78–70. 38. p.: 81–76.
Kipontozódott: Körtélyesi (34. p.)

Dzunics Braniszlav: – A harmadik negyedben dőlt el az összecsapás sorsa, amikor végre úgy védekeztünk, ahogy azt elvárom a csapattól. Arra a védekezésre alapozva összeállt a támadójátékunk, és végre sínre kerültünk.
Sabáli Balázs: – Nehéz feladat volt felpörgetni a csapatot a találkozóra, mivel a döntőbe jutásért jöttünk, de az elődöntőben a Kecskemét leiskolázott minket. Miután az első félidőben a Paks lassabban játszott, sikerült zónavédekezéssel megfékeznünk, de a szünet után fölénk nőtt, s hiába kapaszkodtunk vissza hat pontra, ziccert rontottunk, s oda is lett a felzárkózás lehetősége. Összességében a negyedik helyezésünk reális.