Férfi kosár: Hangáék kiütötték idegenben az Efest

KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)
2018.03.29. 23:09
A Hanga Ádámmal felálló Barcelona 107–83-ra nyert az Anadolu Efes otthonában a férfi kosárlabda Euroligában.

Már az első negyedben is végig a vendégek vezettek, a katalánok irányították a játékot, de annak ellenére, hogy egyszer 7 ponttal sikerült meglépniük, nagyobb előnyt nem tudtak kialakítani (19–23). A második negyedben aztán kiszakadt a triplazsák, Tomic, illetve a Ribas, Koponen, Heurtel, Claver négyes vezetésével végleg leszakította magáról ellenfelét a gránátvörös-kék alakulat, amely a nagyszünetben 21 ponttal állt jobban (34–55). A félholdas gárda a harmadik negyed végén 14 pontra ugyan visszajött (67–81), de a hispánok kirakatcsapata 14–0-val indította a negyedik felvonást, s ezzel végleg eldöntötte a maga javára az összecsapást. A triplát 61.3 százalékkal (19/31) dobó, a pattanózást 34–22-re nyerő Barca végül 107–83-ra győzött.

Hanga Ádám valamivel több mint 19 perc alatt 8 pontig (1/3 dupla, 2/6 tripla, 0/1 büntető), 1 gólpasszig, illetve 3 beütött és 1 kiharcolt faultig jutott, ami 0 VAL-t ért összességében.