Férfi kosár Európa-kupa: Körmendi százas és siker nyitásként

2016.10.18. 19:43
A férfi kosárlabdázók Európa-kupája csoportkörének 1. fordulójában a Körmend hazai pályán magabiztos, 100–85-ös győzelmet aratott a belga Limburg ellen.

Mintha az öltözőben maradtak volna a vendégek a mérkőzés elején, a Körmend gyakorlatilag kiütötte borzalmasan védekező és támadó ellenfelét. A 28–11-es első negyed után már szorosabb játékrészek következtek, amelyből kettőt ugyan megnyertek a belgák, de a magyar csapat amerikai játékosai kiemelkedő játékával magabiztosan nyert.

KOSÁRLABDA
EURÓPA-KUPA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–HUBO LIMBURG UNITED (belga) 100–85 (28–11, 26–25, 26–28, 20–21)
Körmend, 1900 néző. V: Vovk (horvát) Vladic (osztrák) Matejek (cseh)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–3. 8. p.: 25–8. 13. p.: 35–18. 17. p.: 44–31. 24. p.: 59–43. 28. p.: 74–62. 32. p.: 86–70. 37. p.: 95–82
Csere:
Snyers , Lemaire 3, Simons, 16/12, Desiron.
Edző: Brian Lynch
Teo Cizmic: –
Elszántan dolgoztunk az elmúlt napokban, s az elvégzett munka gyümölcsét learathattuk ezen a találkozón. Bár közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk, de a látottak ellenére nem volt könnyű dolgunk. Az ellenfelünk jó játékerőt képvisel, keményen meg kellett dolgoznunk a sikerért.
Brian Lynch: – A hazai csapat sokkal agresszívebben játszott, elsősorban az első félidőben, ezért nagy hátrányba kerültünk. Később mi is felvettük ezt a ritmust, de 8 pontnál közelebb nem tudtunk zárkózni. Gratulálok a Körmendnek, sajnálom, hogy első nemzetközi mérkőzésünkön vereséget szenvedtünk.