Férfi kosár Ek: 20-szal vezetett, ráadásban nyert Körmend

2017.11.01. 22:23
Vojvoda Dávid utolsó másodpercekben szerzett triplája tett pontot a meccs végére (Fotó: Koncz György, NS-archív)
Megszerezte első sikerét a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörében az Alba Fehérvár, a 14–28-as első negyed ellenére 71–64-re legyőzte a fehérorosz Cmoki Minszket. A Szolnoki Olaj kiütéses sikert aratott az eddig hibátlan orosz Nyizsnyij Novgorod felett. A Körmend már 20 ponttal is vezetett, de csak ráadásban tudott nyerni.

ALBA FEHÉRVÁR–CMOKI MINSZK (fehérorosz)

Az első két meccsét egyaránt elvesztő Alba Fehérvár 8–8-ig haladt a fehérorosz csapattal együtt, de még a hatodik percben is visszakapaszkodott két pontra (12–14). A negyed hajrája azonban Christopher Czerapowiczékról szólt, és úgy tűnt, nagy pofonba szaladhat bele a magyar együttes (14–28).

A második negyedben valamelyest kozmetikázott a fehérvári gárda (34–44), de az igazán nagy fordulatot a harmadik játékrész hozta meg, a 29. percben Lóránt Péter triplája már hazai vezetést jelentett (50–48)! Az utolsó másodpercek viszont a vendégekről szóltak, így a negyedik felvonást hárompontos hátrányban várta a házigazda (51–54).

Lóránt vezérletével aztán újra fordított a Fehérvár, a 34. percben már hat ponttal is vezetett (62–56), és bár két tripla ezt az előnyt még eltüntette (62–62) egy 9–0-s sorozattal (71–62) végleg eldöntötte a meccset az első sikerét arató magyar együttes (73–64).

SZOLNOKI OLAJ–NYIZSNYIJ NOVGOROD (orosz)

A macedón ellenfelét legyőző, a Falcótól idegenben kikapó Szolnoki Olaj a mindkét meccsét megnyerő Nyizsnyij Novgorod ellen próbált meg lépést tenni a pozitív mérleg felé, de a rajt nem sikerült fényesen: a 3. percben már 3–10-et mutatott az eredményjelző. A 22–24-es első játékrész után viszont alaposan belelendültek Luksa Andricék, 25–27 után egy 19–0-s sorozattal 44–27-re fordítottak, és a szünetre tekintélyes előnnyel mehettek (47–32).

A 25. percben Vojvoda Dávid triplája után már több mint húsz pont volt közte (58–37), az utolsó tíz percet pedig 74–51-es előnnyel kezdhette meg az Olaj. Itt két és fél percet kellett várni az első pontokra, a vendégekére pedig az ötödik percig, addigra már 82–51-re vezetett a Szolnok. A magyar csapat végül 97–71-re nyert.

Eric Fanningék 20 ponttal is vezettek már, de csak nagy hajrával, ráadásban nyertek (Fotó: Szendi Péter)

EGIS KÖRMEND–KERAVNOSZ (ciprusi)

A veretlenek rangadóján a körmendiek parádésan kezdtek, a harmadik percben már 10–0-ra vezettek, 22–8 után egy minimális megtorpanás következett, de 22–12 után ismét a házigazda hengerelt (31–17). A második negyedben Andre Hollins és Justin Tuoyo triplája után már 20 pont is volt a differencia (39–19), de 43–25 után 10–0-s szériát produkáltak a vendégek (43–35), így látótávolságba értek – a játékrész hajrája viszont ismét a magyar csapaté volt (47–35).

Nem adta fel viszont a Keravnosz, és a harmadik negyed végén triplával már tízen belül volt (65–57), a negyedik játékrészt pedig 7–0-s etappal kezdte (65–64). Sőt, Mohamed Abukar triplájával utolérte ellenfelét (67–67), majd 76–70-ről ismét egalizáltak a vendégek (76–76). A rendkívül kiélezett végjátékban kétszer is nagyot hibázott a Körmend, feleslegesen sietett 79–76-nál, majd a szabálytalanság után Ferencz 79–77-nél mindkét büntetőjét kihagyta, így az utolsó másodpercben a lecsorgó triplát visszapöccintő Abukar egyenlíteni tudott… (79–79).

A ráadásban már úgy tűnt, a lendületbe jövő ciprusiak örülhetnek (83–89), de a végén a Körmendnek volt még válasza (93–92).

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

3. FORDULÓ
D-CSOPORT
EGIS KÖRMEND–KERAVNOSZ (ciprusi) 93–92
(31–17, 16–18, 18–22, 14–22, 14–13) – h. u.
Körmend, 1900 néző. V.: M. Vuckovic (szlovén), B Jovanic (bosnyák), I. Matejek (cseh)
KÖRMEND: HOLLINS 26/6, FANNING 19/3, Ferencz 6/6, Davis 5/3, Horti 2. Csere: TUOYO 13/9, WRIGHT 14/3, Koch 2, Csorvási 6, Halász. Edző: Gasper Potocnik
KERAVNOSZ: BUSSEY 15, McHail 2, Barker 6/3, Parks 6, ABUKAR 29/3. Csere: KING 18, Davis 8/6, Koronidesz 8/6 Markoou. Edző: Christophorosz Livadiotisz
A mérkőzés alakulása: 4. p.: 10-0. 7. p.: 22-8, 13. p.: 39-19, 19. p.: 43-35, 24. p.: 53-43, 29. p.: 59-53, 32. p.: 65-64, 37. p.: 76-76. 43. p.: 83-87.
Kipontozódott: Davis (33. perc), Barker (35. p.), McHail (39. p.), Csorvási (45. p.)

Gasper Potocnik: – Kemény meccsre számítottunk, s meg is kaptuk. Sajnos a második félidőben elveszítettük a ritmust, ezért is lett izgalmas a vége. A ráadásban mellénk állt a szerencse is.
Christophorosz Livadiotisz: – Jó csapattal játszottunk, amely ellen valójában csak a negyedik negyedben éreztünk rá, mit is kell játszani. A túlórában nem voltunk elég higgadtak.

F-CSOPORT
ALBA FEHÉRVÁR–CMOKI MINSZK (fehérorosz) 73–64 (14–28, 20–16, 17–10, 22–10)
Székesfehérvár, 1400néző.Vezette:Putyenko (orosz), Vilius (litván), Perlic (horvát)
ALBA:
Hill7,Harris6,SIMPSON14/6,LÓRÁNT17/3,Keller Á.2. Csere:Fenner4,Horton8,Keller I.2,KOVÁCS ÁKOS13/3. Edző:Dzunics Braniszlav.
MINSZK:ADAMOVICS20/18,Kudravcov7,CZERAPOWICZ12/6,Mescsarakov6,Szemjanyuk2. Csere:Trasztszinecki6/6,Kravish4,Paliascsuk, Szalas, Saddler7. Edző:Aljakszandr Krucikov
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–4.5. p.:8–11.8. p.:12–19.12. p.:18–31.15. p.:25–35.18. p.:29–38.22. p.:36–46.25. p.:44–48.29. p.:47–48.32. p.:55–54.35. p:62–62.38. p.: 71–62
Dzunics Braniszlav:
– Az első félidőben nagyon sokat hibáztunk. A szünet után feljavult a védekezésünk, sokkal jobban játszottunk, mint korábban, a negyedik negyedben kimondottan jól teljesítettünk. Fontos volt, hogy ellenfelünk a második félidőben nem igazán dobott jól, ennek is köszönhetjük a győzelmet.
Aljakszandr Krucikov:
Nehéz és fontos mérkőzés volt ez a találkozó. Az első félidőben nagyságrendekkel jobban játszottunk, mint a nagyszünet után. Az egy egy elleni játékban és a védő-lepattanózásban is alulmaradtunk.

H-CSOPORT

SZOLNOKI OLAJ KK–NYIZSNYIJ NOVGOROD (orosz) 97–71 (22–24, 25–8, 27–19, 23–20)
Szolnok, 2020néző.Vezette:Szomosz (görög), Milicevic (bosnyák), Kardum (horvát)
SZOLNOK:
PERRY19/6,VOJVODA20/12,MILOSEVICS12/6,Ford4,ANDRIC23. Csere:Tóth Á.4,Phillip7/3,Polyák, KOVÁCS P.8/6. Edző:Dragan Alekszics
NOVGOROD:Strebkov, Komolov6,Uzinszkij7,JELOVAC28/9,Gubanov4/3. Csere:POPOV11, Zaharov4, Grigorjev1,Panin2,Zverev, Zsbanov, Martinov8/6. Edző:Zoran Lukics
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–10.7. p.:14–14.9. p.:18–22.13. p.:34–27.16. p.:42–27.19. p.:47–32.24. p.:55–37.28. p.:70–48.35. p.:84–51.38. p.:89–63
Kipontozódott:Gubanov (27. p.), Tóth Á. (34. p.), Andric (36. p.)
Dragan Alekszics:
– Az első negyedben kissé zavartan játszottunk, a folytatásban azonban rátértünk a helyes útra. Agresszíven védekeztünk, emellett jó volt a letámadásunk, s támadásban kifejezetten jó százalékkal dobtunk. Szerencsére nem vettük fel a kesztyűt ellenfelünk olykor durva játékával szemben.
Zoran Lukics:– Sokkal jobban játszott nálunk a Szolnok, ezért teljesen megérdemelte a győzelmet, és további pozitívum számára, hogy nagyszerű közönsége van. A saját csapatomról nem szeretnék beszélni.