Férfi kosár Ek: nagy hajrával széppé tette a búcsút a Körmend

2020.02.05. 20:15
A Körmend nagy hajrával 87–80-ra legyőzte hazai környezetben a holland Zwollét a férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörének utolsó fordulójában.

Már az utolsó forduló előtt biztossá vált, hogy a Körmend nem juthat tovább az Európa-kupa egyenes kieséses szakaszába, de a vasi együttes természetesen szeretett volna szépen búcsúzni a nemzetközi porondtól erre az idényre.

Matthias Zollner csapata Hollandiában hosszabbítás után 94–90-re megverte a Zwollét, a hazai meccsen azonban sokáig úgy tűnt, hogy a hollandok megszerzik az első győzelmüket a második csoportkörben. A vendégek a harmadik negyed közepén már 19 ponttal is vezettek (42–61), ám a Körmend a játékrész végére feljött nyolc pontra (62–70), majd a 25–10-re megnyert utolsó negyeddel meg is fordította a mérkőzést.

A magyar csapat legeredményesebb játékosának 16 ponttal Ferencz Csaba bizonyult.

A Körmend így két győzelemmel zárta a második csoportkört, hiszen múlt héten a BK Kijevet is megverte (96–74).

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR
K-CSOPORT, 6. FORDULÓ
EGIS KÖRMEND–LANDSTEDE HAMMERS ZWOLLE (holland) 87–80
(18–23, 19–21, 25–26, 25–10)
Körmend, 750 néző. V.: Jurcevic (horvát), Spanic (szlovén), Prpa (szerb)
KÖRMEND: TURNER 14/3, Takács K., Edwards 10, Varnado 7/3, TAYLOR 13. Csere: Kastrati 14/6, FERENCZ 16/9, Durázi 7/3, Filipovics 6, Németh Á. Edző: Matthias Zollner
ZWOLLE: Schilder 3/3, DORSEY WALKER 21/12, D. van Oostrum 13/9, Kherrazi 3, DAHLMAN 24. Csere: De Pagter 10, Aarninkhof 6/6, N. van Oostrum. Edző: Herman van den Belt
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–6. 6. p.: 11–16. 8. p.: 18–18. 12. p.: 22–27. 15. p.: 28–27. 17. p.: 28–37. 23. p.: 39–53. 27. p.: 52–67. 33. p.: 66–70. 37. p.: 76–76
Matthias Zollner: –
Nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, három negyeden át rossz felfogásban, sok hibával játszottunk. A hollandok ebben az időszakban mindent jól csináltak, mi viszont mindent rosszul. A végére elkaptuk a ritmust, és megnyertük a találkozót, aminek örülök, viszont csalódott vagyok, mert nem tudtunk továbblépni a csoportból.
Herman van den Belt: – Három negyeden át fegyelmezetten és jó energiával játszottuk, ám az utolsóban elvesztettük a ritmust, hibát hibára halmoztunk, és rossz döntéseket hoztunk. Sajnos két játékosunkat is nélkülöznünk kellett, a végjátékban ők is nagyon hiányoztak.