Férfi kosár Ek: a Falco, a Szolnok és a Körmend is csoportkörös

2017.10.11. 21:04
Darrin Govens 21 ponttal járult hozzá a szombathelyi sikerhez (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda Európa-kupa selejtezőjének utolsó fordulójának visszavágóján a Falco Szombathely hazai 84–74-re legyőzte a bolgár Balkan Botevgradot, így kettős sikerrel jutott be a csoportkörbe. A magyar csapat a H-csoportban folytatja, az orosz Nyizsnyij Novgorod és a macedón Karposz Szokoli mellé pedig a visszavágót nagy előnyről elveszítő Szolnoki Olaj futott be. A Körmend szintén 13 ponttal vezetett a negyedik negyedben, de végül egy ponttal azért nyerni tudott a Steaua ellen idegenben is.

FALCO SZOMBATHELY–BALKAN BOTEVGRAD (bolgár)

A Falco a párharc első felvonásán nagyon elrontotta a végjátékot, hiszen még 3:13 perccel a vége előtt is vezetett 16 ponttal (79–95), de csak eggyel nyert (95–96).

A visszavágóra azért így is jó előjelekkel készülhetett a gárda, és bár az első percekben még alkalmanként át-átvette a vezetést a bolgár együttes, az első negyedet már 22–16-os előnnyel zárta a magyar csapat, amely innentől kezdve végig vezetett.

A 18. percben volt először két számjegyű a különbség a felek között (37–26), viszont hiába volt már 14 pont is közte, a harmadik negyedben többször is háromra kapaszkodott a Botegrad (54–51). Bő három perccel a vége előtt ezúttal is 16 volt a Falco előnye (76–60), ezt viszont már nem követte újabb összeomlás, végül 84–74-re nyertek a szombathelyiek.

STEAUA BUCURESTI (román)–KÖRMEND

A Körmend már 27 ponttal is vezetett itthon a Steaua ellen, de a hajrá itt sem volt a legfényesebb, és „csak” 16 ponttal nyert a magyar csapat.

Az első percek minimális bukaresti fölényét egy 6–0-s szériával feledtette a Körmend (4–8), amely egypontos előnnyel zárta az első tíz percet (15–16). A második negyedben viszont gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét a magyar csapat, a 17. percre már 15-re nőtt a differencia (16–31), innentől kezdve pedig gyakorlatilag nem maradt nyitott kérdés. A záró negyedet 53–40-es előnnyel kezdték a mieink, meg egy 0–12-es sorozattal… Bár a végén már a Steaua is vezetett, a Körmend az utolsó másodpercekben kiharcolta a győzelmet (72–73), és kettős sikerrel jutott tovább.

A Körmend a D-csoportban folytatja, a belga Basic-Fit Brussels és a ciprusi Keravnosz az eddig ismert két ellenfél.

SÖDERTÄLJE (svéd)–SZOLNOK

A másik két magyar csapattal ellentétben a Szolnok számára kifejezetten jól alakult a végjáték, 51–43-ról 86–63-ra alakította az eredményt.

A svéd csapat alley-oopjával kezdődött a meccs (2–0), erre kilenc ponttal feleltek a szolnokiak (2–9), akik már az első negyedben leszakították ellenfelüket (7–17). A két középső negyedben csupán egy pont volt a különbség a felek között, így magabiztos magyar előnnyel (48–59) kezdődhetett a záró felvonás.

Itt viszont Milosevics duplája (48–61) után 16–3-as szériával egyenlített a házigazda (64–64), amely a kiegyenlített végjátékban végül a kettős vereséget elkerülte (75–73), a kiesést viszont nem.

Mindhárom magyar csapat továbbjutott a csoportkörbe, ahol az Alba Fehérvár is csatlakozik hozzájuk, bár az, hogy a hat meccsből négynek is csúnyán elrontották a hajráját, figyelmeztető jel lehet.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–BC BALKAN BOTEVGRAD (bolgár) 84–74 (22–16, 20–17, 18–22, 24–19)
Szombathely,
2000 néző. Vezette: Szirica (fehérorosz), Bittner (német), Szkinasz (görög)
FALCO:
GOVENS 21/3, PERL 21/6, VÁRADI 14/9, BORISZOV 10, Tóth N. 3. Csere: Norfleet 4, Pusztahvar 3, Zsigeranovics 7, Kucsora 1. Edző: Szrecsko Szekulovics
BALKAN:
BROOKS 16/3, Fortenberry 8, Ivanov 5/3, Washington 6, KESZAR 14/3. Csere: Iliev, HAUGHTON 22, Petkov 3/3. Edző: Nebojsa Vidics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 11–12. 15. p.: 31–24. 18. p.: 37–26. 20. p.: 42–33. 26. p.: 54–46. 29. p.: 60–51. 34. p.: 68–57. 37. p.: 76–60. 39. p.: 81–69
Kipontozódott: Pusztahvar (30. p.), Petkov (33. p.)
Szrecsko Szekulovics: –
Boldog vagyok, hogy ismét nyertünk, hogy bejutottunk a csoportkörbe. Csapatmunka eredménye ez a siker! Küzdelmes meccset vívtunk, voltak nehéz pillanataink, de a lényeg az, hogy ismét nemzetközi meccseknek adhat otthont az Arena Savaria. Köszönjük szurkolóinknak a támogatást! Talán kicsit most fáradt a csapatom, de bírni kell a tempót, és a következő bajnokin is nyernünk kell!
Nebojsa Vidics: –
Remek körülmények közepette, nagyszerű hangulatban léptünk pályára – Szekulovics mester pedig közeli ismerősöm. A Falco gyorsabban, jobban játszott. Mi sok labdát adtunk el, szedhettünk volna több támadólepattanót is, a második félidőben csúszott ki a kezünkből a győzelem. Készültünk arra, hogy a házigazda kisemberei távolról próbálkoznak majd, ehelyett közelről szereztek sok pontot.
Továbbjutott: a Falco, kettős győzelemmel, 180–169-es összesítéssel

SÖDERTÄLJE KINGS (svéd)–SZOLNOKI OLAJ KK 75–73 (7–17, 17–19, 24–23, 27–14)
Södertälje. Vezette: Uuehendrik (észt), Hilke (finn), Salins (lett)
SÖDERTÄLJE: Lindström 24/12, Pahlmblad 10/6, Ramstedt 14, Bizaca 8/6, Spires 10/6. Csere: Anderson 5, Holm 2, Blazevic 2. Edző: Ludvig Degernas
SZOLNOK: Perry 6, Vojvoda 18/6, Ford 11/6, Milosevics 7, Andric. Csere: Polyák 7/3, Tóth Á. 10, Phillip 14/6, Kovács P., Tóth Z. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 8. p.: 4–17. 13. p.: 13–23. 15. p.: 16–23. 18. p.: 19–31. 22. p.: 32–38. 26. p.: 39–44. 29. p.: 44–55. 34. p.: 55–64. 36. p.: 64–64. 38. p.: 70–67
Kipontozódott: Spires (34. p.)
Dragan Alekszics: –
Azért jöttünk ide, hogy a munkát befejezzük, és ez sikerült is. Az egész mérkőzésen megpróbáltuk elosztani a játékperceket a játékosaink között, nagyon fontos számunkra a következő mérkőzés, amelyet szem előtt tartottunk. Jó volt az első félidő, a második nem annyira, de ez normális, sokat utaztunk, sok meccs van mögöttünk. Célunkat elértük, ott vagyunk a csoportkörben!
Továbbjutott: a Szolnok, 159–138-as összesítéssel

STEAUA BUCURESTI (román)–EGIS KÖRMEND 72–73 (15–16, 10–21, 15–16, 32–20)
Targoviste. Vezette: Denkovszki (macedón), Isgüder (török), Kukelcik (szlovák)
STEAUA: Taylor 26/9, Runkauskas 8, Marinov 14, Frasenyuk 2, Boone 4. Csere: Lapornik 10/3, Zekovic 8/3, Baciu, Negoitescu. Edző: Jukka Toijala
KÖRMEND: Wright 19/3, Hollins 14/3, Fanning 10, Tuoyo, Horti 2. Csere: Csorvási 12, Halász, Ferencz 13/6, Davis-Smith, Koch 3/3, Bán, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
z eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 6–10. 8. p.: 11–10. 17. p.: 16–31. 18. p.: 22–35. 23. p.: 29–39. 25. p.: 32–43. 33. p.: 52–53. 36. p.: 59–59. 38. p.: 62–69
Kipontozódott: Tuoyo (32. p.), Boone (40. p.)
Gasper Potocnik: –
Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de sikerült szinte végig kontrollálni, jól védekeztünk, okosan támadtunk. Az utolsó negyedre csökkent a koncentrációnk, elkövettünk néhány buta hibát, fel is zárkózott a Steaua, de a célunkat így is elértük, megnyertük a meccset.
Továbbjutott: a Körmend, kettős győzelemmel, 164–147-es összesítéssel.