Férfi kosár Ek: fájó Olaj-vereség; Alba-siker a magyar rangadón

2018.01.17. 20:13
A Szolnoki Olaj a mérkőzés nagy részében remekül játszott, mégis 100–96-os vereséget szenvedett a csoportelső Bakken Bears otthonában a férfi kosárlabda FIBA Európa-kupa második csoportkörének 3. fordulójában. A J-csoport magyar rangadóján az Alba Fehérvár 85–77-re nyert Körmenden.

BAKKEN BEARS–SZOLNOKI OLAJBAKKEN BEARS–SZOLNOKI OLAJ

Az 1–1-es mérleggel álló Szolnok a két egypontos győzelmével 2–0-val álló Bakken Bears otthonába látogatott.

Az Olaj az első félidőben hiába mutatott be a tökéleteshez közelítő támadásokat (77 százalékkal dobta a ketteseket, 50 százalékkal a triplákat), a félidőben mégis a dánok vezettek (57–54), akik a 15. percig nyolcból hét hármast rámoltak be.

A Szolnok a 25. percben utolérte az ellenfelét, ám a harmadik negyed végére megint a Bakken vezetett 81–76-ra. Összességében nem sokat változott a játék képe, talán csak annyit, hogy mindkét együttesnél valamelyest visszaesett a dobáshatékonyság, de még így is az egeket verdeste mindkét oldalon.

A záró játékrészben megint rákapcsoltak az északiak, három perc alatt megléptek 88–76-ra. Az utolsó percekben óriási hajrát indítottak Vojvoda Dávidék, ám már csak négy pontra tudtak visszajönni. Pozitívum, hogy a magyar csapatnak továbbra is remek a pontkülönbsége, és még két meccset játszik hazai pályán.

Kasey Hillék (4) átrohantak a Körmenden (Fotó: Szendi Péter)

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR

Mindkét csapat vereséggel kezdte a második csoportkört, majd mindketten hazai pályán javítottak, így 1–1-gyel futhattak neki a magyar rangadónak.

Míg a vendég Alba szép támadásokat vezetett az első negyedben és már 10 ponttal is vezetett, a Körmend hol a fehérvári védekezésből fakadóan, hol a kihasználatlan üres helyzetek miatt szenvedett elöl. A második negyedre jobban összeállt a vasi támadójáték, és hátul is sikerült lassítani a vendégeket, a félidő mégis egy 9–0-s Alba-futással zárult. 31–43

A harmadik játékrész nagyjából 15 perces csúszással indult a támadóidőt jelző egyik óra meghibásodása miatt, ám ez sem lassította le Lóránt Péteréket, a 26. percben már 33–55-re vezettek, lényegében eldöntötték a találkozót – Dzunics Braniszlav együttese a látványra is adott.

A magyar bajnoki címvédő egy dolog miatt bánkódhat: a különbséget alaposan lecsökkentette a Körmend, amely a fehérvári könnyelműség miatt megérezte a vérszagot és visszajött tíz ponton belülre. Ezzel együtt az Alba nagyon fontos idegenbeli sikert aratott, és elég már „csak” a hazai meccseit hoznia, míg a piros-feketéknek szükségük van egy idegenbeli győzelemre is.

Mornar Bar (montenegrói)–Cmoki Minszk (fehérorosz) 83–76

BAKKEN BEARS (dán)–SZOLNOKI OLAJ KK 100–96 (31–31, 26–23, 24–22, 19–20)
Aarhus, 1800 néző. V: Karakacunisz (görög), Spanic, Vuckovic (szlovének)
BAKKEN: Wiggins 5/3, AKOON-PURCELL 19/9, CROCKETT 20/9, JUKIC 20/6, DIOUF 19. Csere: Bishop 10/3, Laerke 3/3, Darboe 4, Christoffersen, Sahlertz. Edző: Steffen Wich
SZOLNOK: Perry 13/9, VOJVODA 21/9, Ford 9/3, MILOSEVICS 24/3, ANDRIC 17. Csere: Tóth Á. 7, Kovács P. 2, Phillip 3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 5 p.: 10–15. 8. p.: 20–27. 12. p.: 38–34. 14. p.:
46–38. 16. p.: 48–44. 19. p.: 54–52. 22. p.: 57–57. 28. p.: 73–73. 33. p.: 88–76. 36. p.:
92–85. 39. p.: 98–94.
Kipontozódott: Crockett (34. p.)
Steffen Wich: – Először vesztettük el a lepattanóharcot a sorozatban, de így is nyertünk, ez
nagy dolog, mert a Szolnok remekül játszott. A kispad nagyon sokat tett hozzá a
játékunkhoz, ez és a jól végigjátszott figuráink döntöttek a javunkra.
Dragan Alekszics: – Szinte végig szoros meccs volt, a hazaiak eredményesen támadtak az
egész találkozón. A Bakken a kupa egyik legjobb támadólepattanó-csapata, ezt most is
igazolta, mi pedig sajnos sokszor adtuk el a labdát, főleg az utolsó negyedben, kritikus
pillanatokban, ez döntött. Szolnokon megpróbáljuk ennél jobban lelassítani a Bakkent, s
hazai pályán jobban kell vigyázni a lepattanókra. Reméljük, a kis dolgok majd akkor a
javunkra döntenek.

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 77–85 (18–25, 13–18, 17–25, 29–17)
Körmend, 1800 néző. V.: Szomosz (görög), Putyenko (orosz), Tomasovic (szlovák)
KÖRMEND: Halász 3/3, HOLLINS 19/3, Ferencz 14/12, Koch, Tuoyo 5. Csere: Davis-Smith 4, Horti 4, FANNING 21/6. Németh 7/6. Bán. Edző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR: HILL 15/3, Simpson 11, Harris 10, LÓRÁNT 27/6, KELLER Á 8/3. Csere: Mohammed, Horton 3, Keller I. 5/3, Kovács 1, Filipovity 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 8–7. 8. p.: 13–23, 12. p.: 20–28, 16. p.: 31–34, 23. p.:
33–47, 27. p.: 38–60, 34. p.: 58–73, 38. p.: 68–81
Kipontozódott: Davis-Smith (26. perc), Keller Á. (37. p.) Touyo (40. p.)
Gasper Potocnik:
– Az eredmény nem tükrözi ugyan, de nagyon küzdelmes mérkőzést
játszottunk egy nagyon jó csapat ellen. Szerettük volna megnyerni a találkozót, ez sajnos nem
sikerült, ám nem vagyok elégedetlen a látottakkal. Teljes csapattal biztosan többre lettünk
volna képesek. A kosár alatt ellenfelünk ma sokkal eredményesebb volt.
Dzunics Braniszlav: – Küzdelmes, kemény meccsen vagyunk túl, elsősorban a
védekezésünkkel vagyok elégedett. Három negyeden át nagyon hatékonyan játszottunk. A
negyedikben kissé zavarodottak voltunk, nem találtuk a ritmust, sok hibát követtünk el, de a végjátékban ismét rendeztük a sorainkat. Összességében elégedett vagyok a csapat