Férfi kosár Ek: elképesztő izgalmak után csoportelső a Körmend

2017.01.25. 19:36
Parrish Petty és a körmendi szurkolók joggal örültek (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az Egis-Körmend 91–88-ra legyőzte az izraeli Bnei Hercliját a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában, s mivel a másik mérkőzésen a Minszk nyert, így a magyar együttes csoportelsőként továbbjutott a legjobb 16 közé.

Remekül kezdte a mérkőzést a Körmend, az első negyed után nyolc ponttal vezetett (21–13), amit a nagyszünetig tartott is.

A harmadik negyed az izraelieknek sikerült jobban, ledolgozták hátrányukat, így az utolsó játékrésznek rendkívüli izgalmakkal vághattak neki a csapatok. Az összecsapás a végletekig kiélezett volt – 34 másodperccel a vége előtt 84–82-re vezetett a Körmend.

A magyar csapat kivédekezte ellenfele támadását az egyenlítésért, majd Parrish Petty értékesítette mindkét büntetőjét, amivel négy ponttal elhúzott a gárda. A Körmend a kényszerű faultokkal tűzdelt utolsó másodpercekben sem remegett meg, magabiztosan bedobta a büntetőket, így végül 91–88-ra győzött.

Azzal, hogy a csoport másik találkozóján a Minszk nyert a Nanterre ellen, a Körmend csoportelsőként jutott tovább a legjobb 16 közé!

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR, N-CSOPORT
EGIS KÖRMEND–BNEI HERCLIJA (izraeli) 91–88 (21–13, 20–20, 21–29, 29–26)
Körmend, 2000néző.V:Yilmaz (török), Karovic (bosnyák), Matejek (cseh)
KÖRMEND:
GIBBS16/9,L. Smith10/3,FERENCZ8/6,T. ALLEN14/3,HORTI B.10. Csere:Loveridge10/6,PETTY16/3,Csorvási7,Németh Á. Edző:Gasper Potocnik
HERCLIJA:GREEN14/6,ZELKOVITS17/3,Dennis8,Kanacevic14/3,ADRIEN18/3. Csere:Jacko4,Sharp, LEUMI13/9. Edző:Michael Gorke
Az eredmény alakulása: 3. perc:8–2.8. p.:14–8.13. p.:24–13. 17. p.:33–23.23. p.:49–43.29. p.:62–60.34. p.:68–70.37. p.:74–76
Kipontozódott:Dennis (40. p.)
Gasper Potocnik:
– Nehéz mérkőzést vártam, az is lett. Nagyon jó csapat volt az ellenfelünk, kiélezett meccset nyertünk meg. Nem játszottunk jól, több rossz szériánk is volt, de a sorsdöntő pillanatokban megoldottuk a feladatot. Ilyen szurkolótábor előtt nem szabad veszíteni. Örülök a győzelemnek, most ez volt a legfontosabb, de holnaptól már az előttünk álló újabb feladatokra koncentrálunk.
Michael Gorke:– A Körmend megérdemelten jutott tovább a csoportból. Rosszul kezdtük a mérkőzést, aztán egyre jobban elkaptuk a ritmust, bejöttek a dobásaink, így nyílt, izgalmas találkozón veszítettünk. Vissza akartunk vágni az otthoni kudarcért, de sem sikerült megvalósítanunk a tervünket.

A csoport másik mérkőzésén
Minszk (fehérorosz)–Nanterre 92 (francia) 88–82

Az Ek második csoportköréből a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.