Férfi kosár Ek: éles váltás után a hajrában bukott el a Sopron

2016.10.19. 20:13
A Fehérvár túlórában kapott ki Lisszabonban (Fotó: kosarsport.hu)
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének első fordulójában a Sopron a francia Nanterre 92 elleni kétpontos hazai vereséggel mutatkozott be. Az A-csoportban az Alba Fehérvár túlórás idegenbeli vereséggel nyitott Portugáliában a Benfica vendégeként.

SOPRON KC–NANTERRE 92

Pedig kifejezetten jól kezdett a hazai együttes, hiszen a Sopron az első negyedben állva hagyta ellenfelét (volt 20–4 is), és ponterős támadójátékkal meglépett 11 ponttal (23–12). A folytatásban rendezni tudta sorait a vendégcsapat, és megkezdte a felzárkózást, majd közvetlenül a nagyszünet előtt átvette a vezetést (35–37).

Ezt követően kiegyenlített játékot láthattunk, szorosan ott voltak a felek egymáson, de a franciák őrizték előnyüket, a soproniaknak állandóan kapaszkodniuk kellett. A jó iramú, látványos akcióktól és befejezésektől sem mentes negyed végére a Sopron utolérte riválisát (52–52). Lendületben maradt a Sopron, amely pontosabb támadójátékának köszönhetően meglépett ellenfelétől, és már szinte győztesnek hihette magát. A hajrára azonban picit elfáradt a nagyot küzdő Sopron, így a vendégek parádés, 10–0-s hajrára győzelmet ért (77–79).

BENFICA (PORTUGÁL)–ALBA FEHÉRVÁR

A soproni találkozóhoz hasonló forgatókönyvvel indult a fehérváriak idegenbeli összecsapása is: a magyar együttes remek első negyeddel meglépett (13–23), ám a nagyszünetre elolvadt a tetemes előny (34–34). Utána azonban változott a kép, hiszen a harmadik negyedet kiváló támadójátékkal megint elvitte az Alba (48–55), de a fehérváriak lendülete nem tartott ki a negyedik negyed végéig, így 68–68 után jöhetett a ráadás. A túlórában a Benfica bizonyult jobbnak (77–74). A fehérváriak és a mezőny legeredményesebb kosarasa a 18 pontot szerző Justin Edwards volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA
EURÓPA-KUPA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
D-CSOPORT

SOPRON KC–NANTERRE 92 (francia) 77–79 (23–12, 12–25, 17–15, 25–27)
Sopron, 900
néző. Vezette: Vovk (horvát), Matejek (cseh), Vladic (osztrák)
SOPRON: THREATT 14/12, Lewis 14/6, Ruják A. 4, DUFAULT 16/3, Spica 13. Csere: MILLS 14, Tóth G. 2, Takács N., Bán. Edző: Sabáli Balázs
NANTERRE: WARREN 10/6, SCHAFFARTZIK 16/12, Morency 2, Riley 7/3, LESSORT 10. Csere: Zanna 7, Conklin 8, BUTTERFIELD 13/12, Invernizzi 6/6. Edző: Pascal Donnadieu
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 6. p.: 12–4. 8. p.: 20–4. 13. p.: 25–19. 16. p.: 31–29. 19. p.: 35–33. 24. p.: 42–46. 26. p.: 44–50. 28. p.: 47–50. 33. p.: 63–56. 37. p.: 67–67. 39. p.: 77–78
Sabáli Balázs:
– Remek mérkőzést játszottunk, jól kezdtük a találkozót. Sajnos hullámvölgyeink is voltak, amit vendégeink könyörtelenül kihasználtak. Végül ők örülhettek, mivel a hajrában több dobóhelyzetet elrontottunk. Szomorkodnunk azonban nem kell, de tanulnunk ebből a találkozóból annál inkább.
Pascal Donnadieu: – Jó mérkőzést láthatott a közönség. Mindkét csapat kiválóan játszott, voltak problémáink, főleg az elején, de talpra tudtunk állni. A Sopron is megszerezhette volna a győzelmet, de a végén mi voltunk a szerencsésebbek.

A csoport másik mérkőzésén
FC Porto (portugál)–Antwerp Giants (belga) 79–87

A-CSOPORT
SL BENFICA (portugál)–ALBA FEHÉRVÁR 77–74 – h.u. (13–23, 21–11, 14–21, 20–13, 9–6)
Lisszabon, 1000
néző. V: Esteron (izraeli), Clivaz (svájci), Hosselet (francia)
BENFICA: D. RAIVIO 17/6, Morais 2, Andrade 9/6, HOLLIS 15/6, BARBER 16. Cs: Soares 11, Barroso 4, Fernandes 3/3, Loncsovics, Dos Santos. Edző: Carlos Lisboa
FEHÉRVÁR: TAYLOR 13/3, EDWARDS 18/6, Shepard 11, LÓRÁNT 15/3, Keller Á. 3. Cs: Farr 5, Markovics 9/3, Burgess, Tóth P., Filipovity, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 5. p.: 5–11. 8. p.: 11–18. 14. p.: 25–23. 18. p.: 31–29. 25. p.: 35–44. 28. p.: 40–51. 33. p.: 52–55. 38. p.: 61–67. 44. p.: 72–69
Carlos Lisboa:
– Nagyon boldog vagyok, a legfontosabb, hogy győztünk, bár nem játszottunk jól. A játékosaim végig hittek abban, hogy meg tudják nyerni a mérkőzést, óriási szívvel küzdöttek. Fontos volt ez a győzelem, hiszen mégiscsak a nyitó mérkőzést játszottuk a sorozatban, azonban az is látszik, hogy rengeteget kell még dolgoznunk, javítanunk a játékunkon.
Dzunics Braniszlav: – Jó mérkőzés volt, mindkét csapat intenzíven játszott. Szükségünk lett volna egy kis szerencsére a győzelemhez, de elismerésem a Benficának, mert keményen megdolgozott a sikerért. Többször is volt lehetőségünk megnyerni a mérkőzést, de nem tudtunk élni az esélyekkel.

Brussels Basketball (belga)–Elan Chalon (francia) 77–86