Férfi kosár Ek: egypontos Alba-vereség Németországban

2019.03.06. 22:03
Egypontos vereséget szenvedett Bonnban az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a FIBA Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A német együttes előzőleg a Bajnokok Ligájában szerepelt, míg a székesfehérváriak EK-csoportjuk harmadik helyezettjeként jutottak a sorozat egyenes kieséses szakaszába. A Bonn jelenleg nyolcadik hazája bajnokságában, míg a februári Magyar Kupa-küzdelmekről lemaradó Alba tizedik az NB I tabelláján.

Jesus Ramírez együttese remekül kezdett, és már tíz ponttal is vezetett az első negyedben főként Lóránt Péternek és Jordan Heath-nek köszönhetően. A folytatásban az ellenfelénél sokkal több lepattanót szedő magyar csapat 12 ponttal elhúzott, a nagyszünetben 40–50 volt az állás.

A fordulás után a kétpontos kosarakat 82 százalékkal dobó Alba magabiztosan őrizte 10–15 pontos előnyét. A 62–74-ről induló utolsó szakaszt azonban egy 23–3-as rohammal kezdték a németek, és a 35. percben átvették a vezetést. A hajrá szorosan alakult, a fehérváriak minimális különbségű vereséget szenvedtek.

A párharc visszavágója egy hét múlva lesz Székesfehérváron. Továbbjutás esetén az Alba a bolgár Balkan vagy az izraeli Unet Holon csapatával találkozik a negyeddöntőben.

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

TELEKOM BASKETS BONN (német)–ALBA FEHÉRVÁR 85–84 (24–27, 16–23, 22–24, 23–10)
Bonn, 3000 néző. Vezette: Aunkrogers (lett), Clivaz (svájci), Attard (olasz)
BONN: Mayo 5/3, DILEO 11/3, Bartolo 10/6, Szubotics 2, BREUNIG 12. Csere: BIRCSEVICS 19/9, Webb 10/3, HANLAN 16/6. Edző: Chris O'Shea
FEHÉRVÁR: CABEZAS 12/12, Freeman 12/3, Zeno 8, LÓRÁNT 21/9, HEATH 21/12. Csere: Keller I. 2, Tóth P. 3/3, Peterson, Filipovity 5/3. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–12. 5. p.: 11–14. 8. p.: 19–24. 13. p.: 32–31. 15. p.: 34–36. 19. p.: 37–47. 22. p.: 45–50. 24. p.: 47–56. 27. p.: 54–64. 32. p.: 62–77. 38. p.: 85–77
Jesús Ramírez:
– Nagyszerűen játszottunk. Jól felkészültünk az ellenfélből, a meccs jelentős részében a mi akaratunk érvényesült. Ha nincs a negyedik negyedben a néhány perces rövidzárlat, akkor megnyerjük a mérkőzést. Úgy gondolom, minden nyitott, a jövő héten kivívhatjuk a továbbjutást.