Férfi kosár Ek: egylabdás csatát veszített el a PVSK Pozsonyban

K. Zs.K. Zs.
2019.10.23. 19:52
Chris Smith 13 pontig jutott a pécsi csapatban (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A PVSK 88–87-re kikapott Pozsonyban, az Inter Bratislava vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének szerdai nyitányán.

A kiegyenlített első percek után, 17–15-öt követően zsinórban nyolc pontot szerzett a pozsonyi csapat (25–15), ezzel hosszú időre magához ragadta a kezdeményezést, a második játékrész utolsó két percére már 12 pontos előnnyel fordult (44–32).

A Körmend győzelemmel kezdett – a vasiak dániai mérkőzéséről ide kattintva olvashat!

A pécsiek innen kezdve faragták, farigcsálták a hátrányt, és a harmadik negyed derekán Christopher Smith triplájával utolérték ellenfelüket (51–51), majd Smith büntetőjével rövid időre fordítottak is.

A következő percekben felváltva kapták el a fonalat a felek: 59–54-es hazai vezetésnél a triplákat pontosabban dobó pécsiek vágtak ki egy 8–0-s rohamot, 61–64 után viszont a pozsonyiak jöttek egy 11 pontos szériával.

Meglépni viszont egyik csapatnak sem sikerült, így egylabdássá kerekedett a meccs: az utolsó percben Charles Aiken zsákolásával a Pécs vezetett (86–87), a csata legponterősebb játékosa, Kenneth Funderburk ziccerből fordított (88–87) – és az időkérést követő 16 másodperces támadás végén már csak egy célt tévesztő Andrija Csirics-hármasra futotta a magyar együttes erejéből.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
A-CSOPORT

INTER BRATISLAVA (szlovák)–PVSK-VEOLIA 88–87 (25–15, 20–24, 21–25, 22–23)
Pozsony, 500
néző. V: Sahin (török), Sljivic (osztrák), Hrisztu (ciprusi)
BRATISLAVA: Bulatovics, ABRHÁM 11/9, FUNDERBURK 24/6, SKINNER 13, BATKA 14. Csere: Körner 10, Alcegaire 3, Bubalo 4, Ihring 9/3. Edző: Aramis Naglic
PVSK: RUJÁK A. 8/6, DIGGS 16/9, Smith 13/6, BUDIMIR 16/3, Horti 2. Csere: AIKEN 20, Csirics 5/3, Antóni, Pongó Máté 7/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. p.: 12–7. 12. p.: 25–22. 15. p.: 32–24. 19. p.: 44–32. 22. p.: 47–44. 25. p.: 51–52. 28. p.: 59–62. 32. p.: 72–64. 36. p.: 75–77. 38. p.: 83–81
Csirke Ferenc:
– Kellett egy negyed, amíg belerázódtunk a nemzetközi kupameccsbe, a hazaiak olyan agresszív védekezéssel kezdtek, ami otthon nem annyira megszokott. A félidőben sikerült rendezni a sorokat, keményebb lett a védekezés, és támadásban is jobban ment a labda, volt egyensúly. Sajnálom, hogy az egylabdás mérkőzésből mi jöttünk ki vesztesen. Sajnos a hajrában Quincy Diggs izomsérülés miatt nem lehetett a pályán, pedig fontos szerepe lehetett volna, remélem, nem vesztettünk sokkal többet, mint magát a meccset…