Férfi kosár Ek: az utolsó negyedet elrontotta a Körmend

2016.11.01. 21:12
A Körmend 79–74-re kikapott a holland Groningen vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa B-csoportjában.

A Limburg elleni hazai győzelem és a Gravelines otthonában elszenvedett vereség után utazott a Körmend Groningenbe. A holland csapat szintén 1–1-es mérleggel várta a találkozót.

A vasiak gyenge első negyed után elsősorban Devon Saddler ponterősségének köszönhetően átvették a vezetést, és 30 percnyi játék után 61–57-es előnyben voltak. Az utolsó felvonásban azonban csak 13 pontot szereztek, és elvesztették az összecsapást.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
DONER GRONINGEN (holland)–EGIS KÖRMEND 79–74 (22–19, 16–23, 19–19, 22–13)
Gröningen, 1000
néző. V: Vitkauskas (litván), Eriksson (svéd), Hosselet (francia)
GRONINGEN: Jeter 25/15, Cunningham 10/6, Dourisseau 22/12, Fieler 12/6, Pasalic 8/3. Csere: Slagter 2, De Paula, Veenstra. Edző: Erik Braal
KÖRMEND: Petty 15/3, Saddler 20/3, Smith 10/3, Loveridge 13/9, Horti 2. Csere: Ferencz 2, Csorvási, Allen 12/6, Németh A. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 5. p.: 10–5. 8. p.: 17–11. 12. p.: 22–24. 15. p.: 30–32. 17. p.: 33–37. 24. p.: 49–52. 30. p.: 57–61. 34. p.: 60–64. 37. p.: 67–67. 39. p.: 74–67
Teo Cizmic:
– Sajnos a végjátékban többször az egy az egy elleni játékot erőltettük, ami most nem jött be. Az ilyen helyzeteket a jövőben csapatként, figurákból kellene megoldani. Nagyszerűen küzdöttünk, s a vereség ellenére sem lehetek elégedetlen a fiúkkal. A hajrában sok könnyű dobást rontottunk el. Ezek a meccsek sokkal magasabb színvonalúak, mint a magyar bajnokik, az ilyen csaták is a tanulási folyamat részei.