Férfi kosár Ek: az utolsó negyed döntött, negyedik mérkőzésén először kapott ki a Körmend

T. I./MTIT. I./MTI
2019.11.13. 19:40
Az utolsó negyedet, és így a mérkőzést is elbukta a Körmend (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/EgisKormendOfficial/" target="_blank">Egis Körmend Facebook</a>)
Első három, megnyert Európa-kupa-csoportmérkőzése után a negyedik fordulóban elszenvedte első vereségét a Körmend. A magyar együttes a dán Bakken Bearstől 86–80-ra kapott ki saját közönsége előtt.

A H-csoportot százszázalékos mérleggel vezető Körmendhez a két győzelemmel és egy vereséggel álló Bakken Bears látogatott, amely az októberi nyitányon odahaza 87–81-re kikapott a magyar csapattól.

Szerdán álmosan kezdtek a vasiak (1–9), de a harmadik perctől Durázi Krisztofer vezérletével remek sorozatot produkáltak, előbb fordítottak, majd kilenc ponttal elléptek a dánoktól, akik az első negyedben több triplát dobtak, mint duplát.

A második és a harmadik negyed szinte ugyanolyan hullámzóan alakult: előbb fordítottak a vendégek, majd a Körmend visszavette a vezetést, a szünetben pedig döntetlen volt az állás. A negyedik felvonás negyedik percében, 70–69-nél vezettek utoljára a vasiak, ezt követően a dán csapat pontosabban célzott, és meglepetésre győzni tudott vendégként.

A körmendiek közül Frank Rahim Turner 18, Durázi Krisztofer 17, Justin Edwards pedig 16 pontig jutott.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA
4. FORDULÓ
H-CSOPORT
EGIS KÖRMEND–BAKKEN BEARS (dán) 80–86 (25–21, 16–20, 19–19, 20–26)
Körmend, 1600
néző. V.: C. Mavisu (török), O. Jokics (montenegrói), F. Gracin (horvát).
KÖRMEND:
Turner 18/3, Edwards 16/6, Ferencz 2, DURÁZI 17/6, TAYLOR 14.
Csere:
Kastrati 10/6, Németh, Takács 3/3, Filipovics
Edző:
Matthias Zollner
BAKKEN: Darboe 7/3, JUKIC 14/6, Ongwae 5, EVANS 16/3, Diouf 14/3.
Csere:
Efianayi, Ortiz 3/3, HILLIARD 19/9, Sahlertz 6/6, Laerke, Galloway 2.
Edző: Steffen Wich
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–7, 5. p.: 10–12, 8. p.: 20–15, 12. p.: 27–29, 16. p.: 34–29, 18. p.: 34–36, 23. p.: 43–48, 27. p.: 55–55, 33. p.: 63–65, 35. p.: 71–72, 38. p.: 77–81.
Kipontozódott
: Durázi (39. p.)
Matthias Zollner:
– A mai mérkőzés nagyon hasonlított a dániai találkozóra, csak a végjátékban ezúttal az ellenfelünk játszott határozottabban és pontosabban. Sajnos kevesen vagyunk, ezért a rotációs lehetőségeink korlátozottak voltak. Készülünk a következő mérkőzésünkre, és bízom abban, hogy mindkét csapat a második körben folytathatja majd.
Steffen Wich: – Nagyon örülök annak, hogy nyertünk, hiszen alig volt különbség a két együttes között, bárhogy alakulhatott volna a végeredmény. Csapatom mai teljesítményével elégedett vagyok, egy küzdelmes meccsen nagyon fontos győzelmet arattunk, talán ma egy kicsit szerencsésebbek voltunk.