Férfi kosár Ek: a Szolnok simán, a Körmend nehezen nyert

2018.01.10. 19:53
Vojvoda Dávid 16 pontot szerzett a Szolnokban (Fotó: fiba.basketball)
A Szolnok kiütéses győzelmet aratott a fehérorosz Cmoki Minszk felett, míg a Körmend szintén hazai környezetben a litván Nevezist múlta felül remek hajrával a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörében.

A Szolnok sikere gyakorlatilag egy pillanatig sem volt kérdéses, a Körmend viszont hat és fél perccel a vége előtt még kilencpontos hátrányban volt. A hátralévő időben azonban parádézott a vasi gárda, és szép győzelmet aratott.

KOSÁRLABDA, FÉRFI FIBA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR
J-CSOPORT, 2. FORDULÓ
EGIS KÖRMEND–KK NEVEZIS (litván) 85–79 (19–20, 17–12, 25–31, 24–16)
Körmend, 1200
néző. V: Kardum (horvát), Thepenier (francia), Bittner (német)
KÖRMEND: Hollins 8, Németh, FERENCZ 16/12, TUOYO 20/12, Horti. Csere: Fanning 17, HALÁSZ 15/9, Csorvási 6, Davis-Smith 3/3. Edző: Gasper Potocnik
NEVEZIS: Veljacic 6/6, Woodard 6/6, Matulis 8, LIHOGYEJ 19/15, Korenjuk 3. Csere: Maldunas 5, MEDFORD 22/9, Volkus 10. Edző: Ramunas Cvirka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 8. p.: 17–13, 13. p.: 21–26, 16. p.: 29–27, 23. p.: 46–38, 27. p.: 54–56, 34. p.: 63–67, 38. p.: 78–77
Kipontozódott: Maldunas (40. p.)
Gasper Potocnik: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Támadásban és védekezésben is követtünk el bosszantó hibákat, de keményen küzdöttünk és a végjátékban jól összpontosítottunk a feladatra. A találkozó egyes szakaszaiban rosszul lepattanóztunk, és sok labdát is eladtunk. A szurkolóink sokat segítettek, s erre nagy szükségünk is volt.
Ramunas Cvirka: – Nyolc játékossal érkeztünk és egy sérülés miatt még tovább fogytunk. A meccs hajrájában sok labdát eladtunk, s nagy hibákat követtünk el. A csapat a vereség ellenére helytállt, ezúttal sajnos csak ennyire voltunk képesek.

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Büyükcekmece 2 1 1 151–146 3
2. ALBA 2 1 1 161–162 3
3. KÖRMEND 2 1 1 157–158 3
4. Nevezis 2 1 1 169–172 3

K-CSOPORT, 2. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ–CMOKI MINSZK (fehérorosz) 79–45 (20–10, 23–14, 22–12, 14–9)
Szolnok, 1520
néző. V: Vojnovics (montenegrói), Yalman (török), Jevtovics (szerb)
SZOLNOK: Perry 5/3, VOJVODA 16/6, MILOSEVICS 11/3, Ford 9/3, ANDRIC 15/3. Csere: Kovács P. 3/3, TÓTH Á. 8, PHILLIP 8/3, Polyák 1, Tóth Z. 3/3. Edző: Dragan Alekszics
MINSZK: Adamovic 6, Kudrjavcov 5, Czerapowicz 2, Mescsarakov 6/3, Kravish 7. Csere: Traszcinecki 4, Szalas 5, Vabiscsevics 6, Szemjanjuk 2, Korzs, Paljascsuk 2. Edző: Aljakszandr Krucikov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 7. p.: 14–4. 13. p.: 22–17. 16. p.: 30–17. 19. p.: 39–22. 24. p.: 50–31. 28. p.: 57–34. 34. p.: 68–38. 38. p.: 74–40
A másik mérkőzésen: Bakken Bears (dán)–Mornar Bar (montenegrói) 93–92 – hosszabbítás után
Dragan Alekszics:
– Jó és kemény mérkőzést játszottunk fehérorosz ellenfelünkkel, örömteli, hogy a védekezésünket különösen jól megoldottuk. Jó volt ebben az atmoszférában kosarazni, közönségünk ismét sokat segített a győzelemben.
Aljakszandr Krucikov: – Nem voltunk felkészülve a Szolnok agresszív, kemény védekezésére. Még azt el kell mondanom, hogy ilyen passzív játékkal és huszonhat eladott labdával képtelenség a kosárlabdában jó eredményt elérni.