Férfi kosár Ek: a Fehérvár túlórás idegenbeli vereséggel nyitott

2016.10.20. 00:20
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének első fordulójában az Alba Fehérvár túlórás idegenbeli vereséggel nyitott Portugáliában a Benfica vendégeként.

A soproni találkozóhoz hasonló forgatókönyvvel indult a fehérváriak idegenbeli összecsapása is: a magyar együttes remek első negyeddel meglépett (13–23), ám a nagyszünetre elolvadt a tetemes előny (34–34). Utána azonban változott a kép, hiszen a harmadik negyedet kiváló támadójátékkal megint elvitte az Alba (48–55), de a fehérváriak lendülete nem tartott ki a negyedik negyed végéig, így 68–68 után jöhetett a ráadás. A túlórában a Benfica bizonyult jobbnak (77–74). A fehérváriak és a mezőny legeredményesebb kosarasa a 18 pontot szerző Justin Edwards volt. A soproni találkozóhoz hasonló forgatókönyvvel indult a fehérváriak idegenbeli összecsapása is: a magyar együttes remek első negyeddel meglépett (13–23), ám a nagyszünetre elolvadt a tetemes előny (34–34). Utána azonban változott a kép, hiszen a harmadik negyedet kiváló támadójátékkal megint elvitte az Alba (48–55), de a fehérváriak lendülete nem tartott ki a negyedik negyed végéig, így 68–68 után jöhetett a ráadás. A túlórában a Benfica bizonyult jobbnak (77–74). A fehérváriak és a mezőny legeredményesebb kosarasa a 18 pontot szerző Justin Edwards volt.