Férfi kosár Ek: a Szolnoknak a 20 pontos előny sem volt elég

2018.10.24. 22:41
A férfi kosárlabda Európa-kupa 2. fordulójában a Falco hazai pályán 80–65-re legyőzte az angol bajnok Leicestert, így javított a Szolnokon elszenvedett vereséget követően. A csoport másik meccsén az Olaj az olasz Dinamo Sassari otthonában játszott – ugyanide utazik majd a szombathelyi csapat a következő fordulóban.

A sorozatban az első idegenbeli meccsén Szardínia szigetén pályára lépő Szolnok szívesen látott vendég volt, és sajnos maradt is, hiszen korábbi két, Sassariban lejátszott találkozóját egyformán elvesztette – igaz, a 2016-ban vívott Európa-kupás és Bajnokok Ligájában lejátszott összecsapások óta szinte teljesen kicserélődött mindkét csapat.

Jól kezdett a Szolnok, négyből négy hárompontost bedobtak a magyarok, de ocsúdtak az olaszok és a hetedik percben átvették a vezetést. Egyik gárda sem fektetett nagy hangsúlyt a védekezésre, szinte minden akció kosárral végződött. Andrew Rowsey harmadik hibátlan hárompontosával újra az Olaj volt előnyben. A piros-feketék remekül dobtak távolról (20 perc után 11/15 volt a triplamutatójuk) és jól olvasták az olasz védekezést, így megérdemelten vezettek nyolc ponttal a nagyszünetben (48–56).

A harmadik negyed elején már 11 pontos volt a vendégelőny, az olaszok nem bírták idegekkel, egyfolytában reklamáltak, a sportszerűtlen hibától sem riadtak vissza, hogy kizökkentsék a magyarokat a ritmusukból – hiába, Rowsey ötödik hármasával 20 ponttal vezetett az Olaj (58–78). Ám ez sem volt elegendő, a Sassari előbb egy 15–0-s etappal és provokatív harcmodorral jelezte, nem adta fel, ismét szoros lett a meccs (73–78). A hajrában több eladott labda miatt végül nem tudott győzni az Olaj, kár érte, közel volt a bravúrhoz a Tisza-parti gárda (98–94).

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA EURÓPA-KUPA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
H-CSOPORT

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–LEICESTER RIDERS (angol) 80–65 (23–17, 22–7, 19–22, 16–19)
Szombathely, 2150 néző. V: Mahlin (orosz), Denkovszki (macedón), Valejev (orosz)
FALCO: Curry 2, Norfleet 6/3, VÁRADI B. 13/9, BRUINSMA 23/9, REDDIC 18. Csere: TÓTH N. 6, BALMAZOVICS 12/3, Bíró, Hódi. Edző: Gasper Okorn
LEICESTER: DOUSE 20/9, BURNETT 17/3, Anderson 2, Holder 5, Larsson 2. Csere: Thomson 10/3, Hampton 7/3, Wright 2, Washington, Lascelles. Edző: Roberto Paternostro
Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–5. 7. p.: 17–14. 13. p.: 29–19. 18. p.: 42–21. 20. p.: 45–24. 23. p.: 51–34. 28. p.: 60–42. 30. p.: 64–46. 35. p.: 72–54. 38. p.: 76–59
Kipontozódott: Norfleet (31. p.)
Gasper Okorn: –
Összességében elégedett vagyok az eredménnyel, a teljesítményünkkel. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a második félidőben viszont már követtünk el hibákat. Örülök, hogy a csapatom akkor is komolyan vette a mérkőzést, amikor több mint húsz ponttal vezetett. Ne tévesszen meg senkit a mérkőzés, a Leicester nem olyan rossz csapat, mint amit az eredmény sejtet. Szeretnénk ezt a játékot megismételni szombaton a ZTE ellen. Köszönöm a szurkolóink segítségét!
Roberto Paternostro: – Számunkra újdonság a nemzetközi porond, a sok utazás, a sok meccs – ezt az idényt tapasztalatszerzésre használjuk fel. Jól kezdtünk, és voltak felvillanásaink a harmadik és a negyedik negyedben is, de a Falco nagyon jól játszott, és főleg jól dobott, megérdemelten nyert. A folytatásban bizonyítani fogjuk, hogy jobb csapat vagyunk annál, mint amit most mutattunk.

DINAMO SASSARI (olasz)SZOLNOKI OLAJ KK 98–94 (24–27, 24–29, 19–22, 31–16)
Sassari, 2000
néző. V: Vuckovic (szlovén), Deman (francia), Karabilecen (török)
SASSARI: Gentile 2, BAMFORTH 25/15, Smith 5/3, THOMAS 14/3, COOLEY 17. Csere: PETTEWAY 21/9, Polonara 10/3, Parodi, Pierre, Magro 4. Edző: Vincenzo Esposito
SZOLNOK: AIRINGTON 14/3, VOJVODA 23/15, Benke 5, Milosevics 17/9, Tóth Á. 6. Csere: ROWSEY 17/15, Andric 5, Murphy 7/3, Kovács P. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 7. p.: 18–17. 9. p.: 22–25. 12. p.: 26–32. 15. p.: 37–37. 20. p.: 45–55. 24. p.: 52–65. 27. p.: 58–78. 31. p.: 73–78. 33. p.: 73–84. 36. p.: 82–86. 40. p.: 95–94
Kipontozódott: Andric (32. p.), Milosevics (40. p.)
Dragan Alekszics: –
Nagyon jó meccset játszottunk egy remek olasz együttessel. Bátrak voltunk, nagy előnyünk is volt, de sajnos problémák adódtak a személyi hibákkal, főleg a magas embereknél. A végjátékban eladott labdák miatt vesztettük el a meccset.