Férfi kosár BL: megnyerte első hazai meccsét a Falco

K. Zs.K. Zs.
2019.10.22. 19:54
Perl Zoltán (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Győzött a Falco az első hazai mérkőzésén a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörében: a szombathelyiek nagy csatát követően 76–66-ra nyertek a görög PAOK ellen kedd este, így két forduló után egy-egy győzelemmel és vereséggel állnak a D-csoportban.

A csoportkört mindkét csapat vereséggel kezdte, és a görög vendégek rugaszkodtak neki eredményesebben a második próbatételnek: 7–2-re, majd szombathelyi egyenlítést (9–9) követően 20–11-re vezettek.

A Falco azonban a nyitó negyed hajrájára elkapta a fonalat, zsinórban 11 pontjára nem érkezett válasz, így a második tíz perc elején 22–20-ra már a magyar csapat vezetett. Innentől igen szoros csata bontakozott ki, a csapatok felváltva vezettek, de egyikük sem tudott négypontosnál nagyobb előnyt építeni.

A negyedik játékrész elején aztán egyértelműen átvette a kezdeményezést a Falco, és bár mínusz 5-ről még visszakapaszkodtak a görögök (63–62), a következő kilenc pontot a szombathelyiek szerezték, és ezzel az utolsó dudaszóig kitartó előnyt szereztek.

A Falco október 30-án játssza a következő BL-meccsét a spanyol Zaragoza otthonában.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. FORDULÓ, D-CSOPORT
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–PAOK BC 76–66
(16–20, 16–16, 23–20, 21–10)
Szombathely, 2810 néző. Vezette: Krejic (szlovén), Castillo (spanyol), Matejek (cseh)
Falco: HOOKER 10, PERL 23/9, BENKE 15/3, Washington 2, Reddic 8. Csere: VÁRADI 8/3, Filipovity 8/3, Lake 2. Edző: Gasper Okorn
PAOK: J. Lewis 3, A. SMITH 15/6, Wiggins 9, EGEKEZE 11/9, Knowles 6. Csere: Szarikopulosz 4, Margaritisz 1, Cohlasz 8/3, Best 9/6, Hacinikolasz. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–7. 9. p.: 11–21. 12. p.: 21–21. 15. p.: 26–30. 18. p.: 32–30. 20. p.: 32–36. 24. p.: 41–41. 28. p.: 49–50. 30. p.: 55–56. 33. p.: 61–56. 36. p.: 63–62. 38. p.: 72–62
Kipontozódott: Szarikopulosz (37.)
Gasper Okorn: – Elégedett vagyok az eredménnyel – és nagyon büszke vagyok a csapatomra, a játékosaimra! Védekezésben megoldottuk azt, amit elterveztünk, ellenfelünk kulcsembereit többé-kevésbé sikerült kikapcsolni a játékból. Minden labdáért megküzdöttünk, minden párharcot felvállaltunk. Csak gratulálni tudok a fiúknak – és természetesen a közönségnek is!
Kosztasz Flevarakisz: – Sajnos több játékosom is rossz napot fogott ki. Ettől függetlenül sokszor vezettünk a meccsen, kivéve az utolsó negyedet. Mostanában többször is ezt történik velünk: 30-35 percet kosárlabdázunk, az utolsó öt percben pedig elveszítjük a mérkőzést. De a Falco jól játszott, jól harcolt, megérdemelten győzött.