Férfi kosár BL: második hazai meccsét is megnyerte a Falco

2019.11.05. 19:44
Reddic (sárgában) hibátlanul dobott a mezőnyből és a vonalról is (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a szombathelyi Falco KC hazai pályán 91–59-re felülmúlta a német TB Bonnt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
4. FORDULÓ
D-CSOPORT
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–TELEKOM BASKETS BONN (német) 91–59 (24–14, 16–19, 22–9, 29–17)
Szombathely, 2870
néző. V: Jasevicius (litván), Beljakov (orosz), Manosz (görög)
FALCO:
Hooker 6, CURRY 11/6, BENKE 10/3, Washington 2, REDDIC 16. Csere: LAKE 12, PERL 11/3, Váradi 5/3, FILIPOVITY 18/12, Bíró O., Krivacsevics. Edző: Gasper Okorn
BONN: Frazier 2, DiLeo 4, Bartolo 2, Szubotics 2, Breunig 10. Csere: McKinney-Jones 11/3, Saibou 3/3, SIMONS 13/9, Zimmerman 7, Binapfl 5. Edző: Thomas Päch
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 8. p.: 20–11. 11. p.: 29–14. 14. p.: 31–22. 18. p.: 36–28. 20. p.: 40–33. 23. p.: 47–33. 25. p.: 57–36. 30. p.: 62–42. 34. p.: 77–51. 36. p.: 83–53
Gasper Okorn: – Hatalmas teljesítményt nyújtott a csapatom – elsősorban a játékosoké a dicsőség. Sikerült megállítanunk a Bonn futós játékát, kikapcsoltuk a kulcsembereit, és a palánk alatt is előnyt harcoltunk ki magunknak. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, nem mindennap nyer egy magyar csapat harminc ponttal a nemzetközi porondon. Jelentős eredmény ez a Falco és a magyar kosárlabda számára!
Thomas Päch: – Gyengén kezdtük a meccset, sokat hibáztunk, tiszta helyzeteket rontottunk. Ennek ellenére a félidőben még teljesen nyílt volt a meccs. A második félidőben azonban hibát hibára halmoztunk, nagyon gyengén kosaraztunk, semmi esélyünk sem maradt a győzelemre. Ráadásul roppant gyengén dobtunk.

13/16 7/17

A telefonos mamutcég által (név)szponzorált, magenta színű mezben pompázó vendégek amerikai légiósa, Trey McKinney Jones pontosan úgy végezte a bemelegítést, mint aki komoly helyismerettel rendelkezik – és tényleg, a 29 éves bedobó 2016-ban öt hónapot a Körmendben játszott, azaz ellenfélként már pályára lépett az Aréna Savariában. A szombathelyi B-közép minderre aligha emlékezett, mert McKinney bemutatásánál elmaradt a füttyszó.

A keddi ellenfél, a Bonn három éve a FIBA Európa-kupa elődöntőjéig menetelt, két éve ismét a BL-ben mindössze a 7. lett, s kiesett, míg az előző szezonban szintén a Bajnokok Ligájából indulva csúszott vissza az Ek-ba, amelyben a nyolcaddöntőben az Alba Fehérvár búcsúztatta.

Szombathelyen Juvonte Reddic két duplával üdvözölte a riválist, majd Ron Curry triplájával már kétlabdányira volt a vendéglátó. Rohanós, gyors tempójú volt a kezdés, s noha ez alapból ízlett a németeknek, mégis a Falco vezetett.

A kissé nehézkes mozgású Stephen Zimmerman melléhúzott egy kínai figurát, de a másik gyűrűnél Benke Szilárd úgy is betalált, hogy csúnyán aláfeküdtek. Szépen nőtt a sárga mezesek előnye, Váradi Benedek hárompontosa után 12 ponttal vezetett a Falco, miközben pocsékul dobott a vendéggárda.

Az első negyedben úgy záporoztak a szombathelyi kosarak, mint az eső egész nap, de a második negyedben ez is, az is alábbhagyott. 28–14-nél időt kértek a vendégek, akik pontatlanul támadtak, és gyengén védekeztek – mindez persze a elsősorban Falco érdeme volt.

Aztán egy rossz támadás és két eladott labda – már a meccs előtti statisztikából kiderült, a Bonn kényszeríti az ellenfeleket a legtöbb (átlagban 18-szor) eladott labdára az egész kupasorozatban – azt eredményezte, hogy rohanhattak a németek, akik így másfél perc alatt kilenc, majd a 20. percre három pontra zárkóztak fel.

Tudtuk, ez az erősségük, mégsem volt képes a hazai csapat faultokkal megakadályozni a lefutásokat. „Verhető ez a Bonn, csak picit jobban kellene dobni” – summázta a félidőig történteket Bodrogváry Iván, a meccs magyar ellenőre. S tényleg, verhető is lett a német csapat.

Perl Zoltán triplája és Benke ziccere nyitotta a 3. negyedet, harapósabban, koncentráltabban jött ki a Falco a folytatásra, mint ahogyan abbahagyta – a meccs addigi legnagyobb hazai előnyét jegyezhettük fel a 25. percben, amikor Váradi Benedek büntetőivel már 19 ponttal tartott előrébb a Falco.

Elkerülhetetlen volt a vendégek időkérése, amely során Thomas Päch vezetőedző tisztességesen „leordította” játékosai fejét. Hiába, ekkor ugyanis megroppant együttese, a sárga-feketék pedig tovább szárnyaltak, s egyre csak növelték az előnyüket, főleg a hárompontosokat remekül dobó Filipovity Marko pontjai révén.

A vége meglepetésszerű gála és kiütés lett, valamint újabb Falco-siker, immár a második a csoportban.