Férfi kosár BL: kettős győzelemmel jutott főtáblára a Falco

2019.09.29. 19:44
A fekete mezes Falco sokáig szoros meccset játszott Lettországban, majd az utolsó negyedben állva hagyta a Ventspilst (Fotó: Facebook/ Falco KC)
A magyar bajnok Falco a hazai pályán hat ponttal, 75–69-re megnyert első meccs után a lettországi visszavágón még nagyobb különbséggel (73–55)  győzött a lett Ventspils ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában, így 148–124-es összesítéssel a főtáblára jutott.

A Falco és a Ventspils lettországi találkozója hasonlóan kezdődött ahhoz, ahogy három nappal ezelőtt a szombathelyi meccs alakult, csak akkor többnyire a magyar bajnok járt előrébb néhány ponttal, most pedig a lettek próbálták kézbe venni az irányítást, azok után, hogy szűk hat perccel az első negyed vége előtt, 7–6-nál, Janis Brezins duplájával átvették a vezetést. A negyed hajrájában a Falco négy percig nem dobott pontot, aminek az lett a vége, hogy 18–10-re meglépett a Ventspils, de az utolsó másodpercben Váradi Benedek triplájával hat ponton belülre került a magyar csapat (18–13 – oda), vagyis a hat ponttal megnyert első meccs után egyetlen ponttal közelebb állt ekkor a BL-főtáblához, mint a lett együttes

A második negyedben aztán feljavult a Falco védekezése. A vendégek csak 12 pontot engedélyeztek a házigazdának, miközben 18-at dobtak. A nagyszünet előtt Váradi passzából az egyik legeredményesebb szombathelyi, Juvonte Reddic talált be 30–29-nél, aminek köszönhetően a Falco fordított és két negyed után 31–30-ra vezetett, összesítésben pedig már hét ponttal járt előrébb.

A harmadik negyed elején a Ventspils fordított, majd nyolc ponttal is meglépett (41–33), de egy időkérés után a magyar csapat rendezte sorait, és négy perccel a játékrész vége előtt már csak egy pont volt a hazai előny, majd ismét Reddic fordított és az utolsó tíz perc már 48–45-ös Falco-vezetésnél kezdődött.

A hajrát fejben már nem bírta a Ventspils. Egyre többet hibáztak a hazaiak, miközben a Falco fokozatosan növelte előnyét, végül 73–55-re nyert, és két győzelemmel jutott a főtáblára a harmadik számú európai kupasorozatban. A 16 pontos Reddic mellett az egyaránt 15 pontig jutó Filipovity Marko és Benke Szilárd is kiemelkedett a pontgyűjtésben.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
VENTSPILS (lett)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 55–73
(18–13, 12–18, 15–17, 10–25)
Ventspils, 1500
néző. Vezette: Lanzarini, Baldini (olaszok), Yilmaz (török)
VENTSPILS:
Vitols 14/12, Washpun 7, Berzins 9/3, LUTHER 7/3, Cavars 2. Csere: Gulbis 2, Kaufmanis 3/3, Zakis 9/3, Kilps, Jaunzems 2. Edző: Arturs Visockis-Rubenis
FALCO:
Hooker 6, Váradi 7/3, BENKE 15/3, FILIPOVITY 15/3, REDDIC 16. Csere: Perl 2, Washington 8, Lake 4. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása.
2. perc: 5–3. 6. p.: 9–10. 9. p.: 18–10. 12. p.: 18–17. 18. p.: 24–27. 20. p.: 30–29. 23. p.: 41–33. 27. p.: 43–44. 32. p.: 45–55. 37. p.: 50–63. 40. p.: 55–73
Főtáblára jutott: a Falco,
148–124-es összesítéssel.
Gasper Okorn:
– Elégedett vagyok, a miénk volt a jobb csapat. Kiválóan védekeztünk, változtattunk az első mérkőzéshez képest, sikerült megállítanunk Gulbist és Washpunt. Támadásban nyugodtan játszottunk, percről percre haladtunk előre és vártuk, hogy eljöjjön az esélyünk. Megérdemeltük, hogy a negyedik negyedben nagy futást produkálva eldöntsük a továbbjutás kérdését. Rendkívül büszke vagyok a fiúkra, az első napon, amikor az idény kezdetén találkoztunk, már arra készültünk, hogy bejussunk a Bajnokok Ligájába és most megtörtént. Ez az eredmény a magyar kosárlabda szempontjából is nagyon fontos. Az élet azonban nem áll meg, figyelünk a magyar bajnokságra is és hamarosan kezdjük a csoportküzdelmeket a nemzetközi porondon. Sok kihívás áll előttünk, de igyekszünk élvezni a helyzetet.