Férfi kosár: a Körmend bírta jobban az utolsó meccset

2018.05.26. 19:53
Ferencz Csaba nagyon akarta a győzelmet (Fotó: Szendi Péter)
Az Egis Körmend nagy csatában 70–63-ra legyőzte a KTE-Duna Aszfaltot a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének 5. meccsén, ezzel kiharcolta a továbbjutást.

Az eddigi négy meccsen gyakorlatilag semmi esélye nem volt a mindenkori vendégcsapatnak, ezzel szemben az ötödik, körmendi találkozó első játékrészében szinte végig a Kecskemét járt előrébb. A második negyedben aztán rendezett egy nagy rohamot az MTE, 21–22-ről villámgyorsan 33–23-as előnybe került. A KTE ekkor sem hagyta magát leszakítani, csináltak egy 9–2-es futást, amivel a félidőben 32–32 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően is hasonlóan alakult a meccs, többször is hiába léptek meg a vasiak, Forray Gábor együttese rendre visszakapaszkodott. A hazaiak védekezése aztán a záró etapra teljesen felőrölte a vendégeket. A parádésan játszó Ferencz Csaba (25 pont, 7/10 hárompontos, 5 lepattanó) és Csorvási Milán (19 pont, 5 lepattanó, 7 kiharcolt fault) vezetésével a Körmend jutott be negyedikként az elődöntőbe.

Antonisz Konsztantinidesz csapata az első kiemelt Szolnokkal csap össze a négy között, míg a másik ágon Falco–Alba párharcot rendeznek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
EGIS KÖRMEND–KTE-DUNA ASZFALT 70–63 (14–16, 18–16, 17–12, 21–19)

Körmend, 1500 néző. V: Földházi, Cziffra, Papp P.
KÖRMEND: Wright 3/3, Hollins 9/3, FERENCZ 25/21, DAVIS-SMITH 10, CSORVÁSI 19
Csere: Fanning, Halász 2, Horti 2, Bán. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
KECSKEMÉT: Pongó Máté 9/6, Wittmann 3/3, DJERASZIMOVICS 20/3, DRAMICSANIN 15/3, KARAHODZSICS 8. Csere: Molnár Márton 4, Molnár D. 4. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 8. p.: 11–11. 12. p.: 19–19. 17. p.: 32–23. 24. p.: 40–34. 27. p.: 42–41. 33. p.: 51–51. 37. p.: 61–51
Kipontozódott: Wittmann (23. p.) Wright (35. p.)
Antonisz Konsztantinidesz
: – Elégedett vagyok a csapatommal, mert a srácok emberfeletti idényt produkálnak. A miénk nagyon fiatal, rutintalan gárda, de eddig már hatvanhat tétmérkőzést játszott, ami óriási teljesítmény. Következő ellenfelünk, a Szolnok nagyon jó csapat, de nem vagyunk esélytelenek, ha a hazai mérkőzéseinket hozzuk. Köszönöm a szurkolóink támogatását, a következőkben is számítunk a segítségükre.
Forray Gábor: – Úgy érzem, volt keresnivalónk. Mi évek óta egy tudatosan felépített rendszerben dolgozunk, de a sérültjeink nagyon hiányoztak, és Wittmann Krisztián korai kipontozódása után már nehéz helyzetbe kerültünk. A Körmend egy Ferencz Csabával jobb volt, és a szurkolói is sokat tettek annak érdekében, hogy átbillentsék a csapatukat a holtpontokon.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Körmend javára.