Egyetemi kosár: ráadásban lett bronzérmes a TFSE női csapata

2017.07.24. 14:14
A TFSE kőkemény küzdelemben, a mérkőzés nagy részében vezetve hosszabbítás után legyőzte a csoportmeccshez képest jelentősen megerősödő pozsonyi csapatot, és bronzérmes lett az egyetemi kosárlabda Eb-n.

EGYETEMI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
NŐK, A 3. HELYÉRT

TFSEComenius Egyetem Pozsony (szlovák) 4240 (14–10, 6–5, 5–4, 11–17, 6–4) – hosszabbítás után
TFSE: MIHÁCZI 12, Gereben 4, KARLÓCAI 9, NÉMETH A. 12, VARGA B. 6. Csere: Kováts G. 2, Shirian, Szeli 2.

Sejtették a lányok: egészen más mérkőzés lesz az Eb bronzéremért zajló találkozó, mint első Európa-bajnoki meccsük a miskolci sorozaton, amelyen Boros Zoltán tanítványai 73–30-ra „lelépték” a szlovák együttest. Azóta – úgy hírlik – két meghatározó kosaras hölgy még csatlakozott a pozsonyi csapathoz.

Jól kezdett a magyar csapat, Karlócai Julianna ziccere után 8–3-ra vezetett a TF, ám egy triplával, majd egy duplával a negyed közepén egyenlített a pozsonyi együttes, de az első felvonást így is négypontos fórral zárták a mieink.

A második negyed első négy percében csupán egy pont született – ezt a szlovákok szerezték –, de összességében is csak 11-ig jutott a két fél, ez mondjuk kettővel még mindig több, mint amennyi a harmadikban esett.

A negyedik játékrészben a pozsonyiak elkapták a fonalat, a szakasz közepén egy triplával fordított a szlovák együttes, amely az utolsó másodpercekben egy triplával mentette hosszabbításra a meccset.

Itt már a TF akarata érvényesült, és végül megszerezte a bronzérmet.

FÉRFIAK

A Debrecen és a Miskolc is alulmaradt a helyosztón az Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság vasárnapi záró napján. A bajnok Debrecen 35 percen át jól tartotta magát igen jó képességű török ellenfelével szemben, míg a házigazda Miskolc szinte végig futott az eredmény, s osztrák ellenfele után.

FÉRFIAK
A 9. HELYÉRT
Debreceni EgyetemArel Egyetem Isztambul (török) 6880 (16–25, 20–21, 19–18, 13–16)
Debrecen: KOZÁK 11, KÓSA 11/3, VARGA 19/12, PÉK 12/6, OPRE 6. Csere: Szűcs, JÁVOR 8/6, Bak 1, Oláh, Blaskovits

A 11. HELYÉRT
Miskolci EgyetemBécsi Egyetem (osztrák) 6264 (15–19, 11–16, 17–14, 19–15)
Miskolc: SZÖGI 13/3, Szepesi, Kopasz 8/6, MÁTÉ 13/6, Kővágó-Laska 5. Csere: TAKÁCS 13/9, Lippai 2, OROSZ 8/6, BaptisztaEGYETEMI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG